• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Strategjia Kombetare per Zhvillimin Ekonomik dhe Socjal

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Strategjia Kombetare per Zhvillimin Ekonomik dhe Social (SKZHES) perben dokumentin themelor qe percakton objektivat afatgjata te zhvillimit ekonomik e social te vendit, objektivat afatmesme dhe planin e masave publike prioritare per arritjen e ketyre objektivave.
SKZHES u pergatit duke u bazuar ne nje proces te thelluar te analizes se gjendjes ekonomiko-sociale dhe ecurise se zhvillimit e te reformave ne te cilat ai u mbeshtet gjate 10 viteve te tranzicionit, ne modelet me te pershtateshme per realitetin shqiptar perfshire ate te reduktimit te varferise te BB/FMN si dhe nepermjet nje procesi te gjere dhe te hapur te konsultimit me te gjithe akteoret e interesit te shoqerise shqiptare si; me shoqerine civile, komunitetet dhe qeverisjen vendore, komunitetin e biznesit, komunitetin akademik si dhe ne konsultim dhe me mbeshtetjen e partnereve.
SKZHES dhe procesi i saj zbatues eshte i lidhur ngushte me procesin e negocijimit te Marreveshjes se Asocijim-Stabilizimit te Shqiperise me BE. Arritja e objektivate te zhvillimit ekonomik dhe social te percaktuara ne SKZHES do te perbejne nje baze te shendoshe per perafrimin gradual dhe te qendrueshem te standarveve te demokracise, te tregut dhe te ligjeve shqiptare me ato europiane nderkohe që nga ana tjeter arritjet dhe objektivat e reja afatmesme te ketij procesi do te behen pjese permiresimeve te perviteshme qe do ti behen strategjise. .
SKZHES ka percaktuaar gjithashtu edhe synimet e pergjithshme afatgjata te zhvillimit si dhe ka adoptuar disa objektiva specifike afatgjate qe perputhen ne nje shkalle te larte edhe me Objektivat kryesore te Zhvillimit per Mijevjecarin.
Strategjia Kombetare per Zhvillimin Ekonomik dhe Social (SKZHES) eshte nje dokument dinamik, qe ndryshohet dhe permiresohet ne menyre te vazhdueshme.
 
Redaktimi i fundit:
Top