• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Spektakël në “Bernabeu”, “X” mes Realit e Barçës

cent

...Lontano
Nuk ka fitues në super betejën mes Realit dhe Barcelonës, e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Mbretit në Spanjë. Në “Bernabeu”, dy skuadrat më të mira të planetit kanë dhuruar një 90 minutësh spektakolar, me raste, aksione, lojë të shpejtë e nerva, por që në fund nuk ka prodhuar asnjë fitimtar.

iwns3t.jpg

Barça ka dominuar, si zakonisht, por në fund forca e karakterit e madrilenëve ka bërë që ata të mos dalin të mundur nga fusha e tyre. Katalanasit kanë shënuar me Fabregas në startin e pjesës së dytë, ndërsa për vendasit barazoi Varane me një goditje me kokë 10 minuta para fundit.

E megjithatë, Barça ka treguar se mbetet ajo favoritja për të kaluar më tej. Megjithë golin e madrilenëve, skuadra e Vilanovës ka patur disa raste për të mbyllur takimin, por në metrat e fundit ka treguar dobësitë e zakonshme në konkludim. Sa i përket sfidës, ajo nisi me një Barçë të kujdesshme dhe që gradualisht mori frenat e lojës në dorë. Sulmet e Realit kanë qenë lehtësisht të thyeshme për prapavijën katalanase, ndërsa në pjesën e parë, për t’u shënuar kanë qenë sidomos rastet e Zhordi Albës, Ksavit dhe Fabregas.

Mbrojtësi i majtë doli vetëm për vetëm me portierin Diego Lopez dhe goditi jashtë, ndërsa Ksavi goditi traversën. Në një moment hutimi të mbrojtjes, Fabregas përfitoi, duke vjedhur një top e duke shmangur dhe portierin, por ka pasuar për Ksavin, gjuajtja e të cilit u ndal nga Karvajo.

Për Realin, një rast i Benzema, që gjuajti fluturimthi jashtë. Në pjesën e dytë, Fabregas shënoi pas 5 minutash, i shërbyer nga Mesi. Më pas ishin Mesi, Fabregas e Pedro që mund të kishin realizuar golin e dytë, por kanë gabuar deri në kufijtë e të pabesueshmes. Sidomos rasti i Pedros, ishte nga ata që të pafalshmit. Reali më pas përfitoi dhe barazoi me Varane, i shërbyer nga Ozil. Por, pavarësisht se kishin mbetur 10 minuta, Barça pati sërish një rast për të shënuar.

Zhordi Alba doli vetëm me portierin Lopez, i cili e ndaloi thuajse mrekullisht gjuajtjen e tij në zonë./BeratiLive
 
Top