Sot i kushtova vetes sime...

NeVertiti

~Kohe & Stine~
PErshendetje!!
Ne fakt u frymzova nga nje post i Marla -s,per temen,diku shkruante.: -pas 15 klm vrap,duhej dhe nje not.
PErsonalisht i vlersoj shume njerzit qe merren me perkujdesjen e vetvetes,i kushtojne kohe asaj.
Por akoma me shume vlersoj ata qe duan natyren,sportin .
Atehere titulli i temes,ka te bej pikerisht me tematiken e thjeshte.
Cfare i afrova vetes sime sot?!
Ndoshta nje shetitje,nje kafe vetem ne pragnakun e nje dritarje duke shijuar detin,nje 10-te minutsh ecje ne kembe,2 ore palester....etj etj.
Ose nje kafe,nje caj,,,gjera te thejshta,te perditshme,,,,
Hyne dhe ato momentet e stresit nese doni ti ndani me ne, mundeni ti permblidhni ne teme. :p thjeshte uroj te mos jene te shumta. ahhahaha

Le ti ndajme sebashku.

Sot personalisht vetes i kushtova nje relaks ne shtepi...dhe pse jashte eshte nje dite super me diell...zgjodha te qendroj ne shpi dhe te gatuaj nje gjell per dreke,me mish dhe zarzavate,,,kohe qe me shijoj.
 
Sot asgje.
Dje nje dark me bjonden time qe kisha koh pa e takuar. Sdi si ta shpjegoj por kur jemi bashk sikur fillojme te marrim frym ndryshe dhe rreth nesh bota mund edhe te marri fund... sna intereson.
Kuptohemi me shikim pavarsisht se kemi 2 karaktere komplet te kunderta... kot nuk eshte gjysma tjeter e DeliriumMind 🙈
Pa frena dhe imagjinat offlimits
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Kurse une i ofrova vetes nje purifikim total me gjera brenda..
Flm ,degjohemi seancen e rradhes

Ps: detaje se ku konsiston kjo qe sapo thashe ...ska!
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Me pelqen shume kjo teme.
madje nqs e shikojme pozitivisht jeten cdo gje qe bejme gjate dites, gatimi ne shpi, pastrimi,puna ne zyre eshte nje dhurate e papare lol

Sot s'i kam fal asgje vetes. dmth kam bere cduhej bere. dobkisha dash ti falja 1 shetitje vetem fare por skam mundesi momentalisht.
 

Marla

Themelues i Forumit
PErshendetje!!
Ne fakt u frymzova nga nje post i Marla -s,per temen,diku shkruante.: -pas 15 klm vrap,duhej dhe nje not.
PErsonalisht i vlersoj shume njerzit qe merren me perkujdesjen e vetvetes,i kushtojne kohe asaj.
Por akoma me shume vlersoj ata qe duan natyren,sportin .
Atehere titulli i temes,ka te bej pikerisht me tematiken e thjeshte.
Cfare i afrova vetes sime sot?!
Ndoshta nje shetitje,nje kafe vetem ne pragnakun e nje dritarje duke shijuar detin,nje 10-te minutsh ecje ne kembe,2 ore palester....etj etj.
Ose nje kafe,nje caj,,,gjera te thejshta,te perditshme,,,,
Hyne dhe ato momentet e stresit nese doni ti ndani me ne, mundeni ti permblidhni ne teme. :p thjeshte uroj te mos jene te shumta. ahhahaha

Le ti ndajme sebashku.

Sot personalisht vetes i kushtova nje relaks ne shtepi...dhe pse jashte eshte nje dite super me diell...zgjodha te qendroj ne shpi dhe te gatuaj nje gjell per dreke,me mish dhe zarzavate,,,kohe qe me shijoj.


Sa mire eshte kur me gjerat qe ben inspiron te tjeret. Prandaj dhe gjyshja ime me thote gjithmone zgjidhi shoqet me te mire se veten ndoshta per faktin e good vibe qe percjellin ke ne.

Kjo siper per humor jo chit chat se mos na merziten ndonje si tipi i Gramoz Rucit ne parlament. Lol

Kohe per veten, kohe per te bere ato gjera qe me bejne te ndjehen mire eshte ajo qe i dhuroj vetes perdite.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Sot ne mengjes i dedikova vetes shume te qeshura me anetaret ketu.
Me erdhi mire sepse dita ime me pas dihet se si eshte: SERIOZITETI ne maksimum!

Kenaqesi qe kemi forumin, ku tregojme ndoshta pjesen me te bukur te vetes tone, ate pa komplekse, pa u ndikuar nga realiteti i hidhur dhe fallco qe na rrethon.

Prandaj e theksoj qe forumi, jeta virtuale eshte nje magji e bukur nese di ta menaxhosh.
🤗🤗✌️✌️
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Me merr dhe mua hallo e pastaj bej sikur te doli nai pune e me ler vetem me Legen. Do jete shume romantike kur tja rrembej puthjen e pare mes parcelave plot gjelberim te Kasharit. lol
Mos do ja besh si ai skeci me Ceken

Afroji buzet e tua qe vijne era terfil
e ajo do i afroj gjithe dashuri
e ti do i thuash...
ste them ty moj, por vicit te kooperatives lol lol
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Jo vetem sot..po thuajse shum pak bej per veten cdo dite..
Jam e rrethuar nga njerzt,qe duan te bej un shum per ta..ose me sakt tju jem afer..
 

jana80

Super Moderator
Une sot vetveten time e mora me te mira, po e genjeja me shembuj te ndryshem gjetke dhe i thash e dashur jane ka ardhur koha te marresh ate te gjore abonim teatri e ashtu bera e bleva pa menduar asgje... pas pak minutash kur u zgjua nje pjese qe quhet llogjike e shendoshe i tha asaj pjese nxituese e enderruese
E shiko de cbere?
Sa here ike ne 2019... max 7 here..
E normalisht truri nis te shtyp ca butona si te ishte makina e vjeter ariel e te thote shumen egzakte te asaj qe ke konsumuar realisht e adaj qe ke shpenzuar per mahni mbase...
E si perfundim edhe kete vit e bera....
 

ForumiVirtualJR

Anëtar i ri
Sot ne mengjes i dedikova vetes shume te qeshura me anetaret ketu.
Me erdhi mire sepse dita ime me pas dihet se si eshte: SERIOZITETI ne maksimum!

Mos puno ke tatimet ti Darius, gjithe ky seriozitet? 😋

Se kto qe njof une u qesh buza vetem kur shofin noi 500çe tkuqe, euro kuptohet lol
 

jana80

Super Moderator
Mos puno ke tatimet ti Darius, gjithe ky seriozitet? 😋

Se kto qe njof une u qesh buza vetem kur shofin noi 500çe tkuqe, euro kuptohet lol
Ndrysho te njohur se sdo boke hajr...:)
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
@NeVertiti nice si temë, ama jo tek lojrat. ( :

Mi vrau çik sytë ajo “afron” në vënd të “ofron” dhe “klm” në vënd të “km” aty sipër. :p

Ce keni kete mani te korrigjoni (apo shkruhet me nje R):p

Ka njerez qe Jane proud me dialektin e tyre moj shoqe:p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Sot kam mendu vec per shpirt temin. Kan thane, ni shpirt e ki, kur se knaq shpirtin ton, tkujt tjeter :v
 
Top