• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sonte votohet Qeveria e re në Maqedoni. Ndiqeni LIVE debatin në Parlament

legjenda

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
MAQEDONIA VERIORE
Portali TetovaSot ju sjell pamje live nga Parlamenti i Maqedonisë. Sonte do të votohet Qeveria e re me kryeministër Zoran Zaev.

Qeveria e re duhet të votohet sonte para mesnate.
http://www.tetovasot.com
 

legjenda

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
MAQEDONIA VERIORE
Unë dua të paralajmëroj opinionin publik se ne po hyjmë në një skenar provokimesh. Aq nga korektësia juaj. Kolegu Talat Xhaferi u drejtohet në gjuhën shqipe vetëm ndaj deputetëve të VMRO-DPMNE, me arsyetimin se shpesh i drejtohemi si deputet, theksoi deputeti i VMRO-DPMNE, Ilija Dimovski, përcjell TetovaSot.

“Sipas ligjit, ende nuk lejohet përdorimi i gjuhës shqipe. Nëse ju doni që në këtë drejtim ti çoni gjërat, urdhëroni, por do të hapet diskutimi se kush e shkel Kushtetutën, Rregulloren”, tha Ilija Dimovski nga VMRO-DPMNE.

Ai tha se partia e tij nuk hyjë me skenarët për krimimin e provokimeve. Ai premtoi se ana e mirë e tyre do të tregohet vetëm nëse ata nuk përjetojnë provokime të përditshme.

“Përgjegjësia është e juaja, ju keni shumicën”, tha Dimovski.

Për pjesën time, unë nuk e di si të ju drejtohem, kur ju më trajtoni mua si deputet, tha kryetari i Parlamentit, Talat Xhaferi.

“Për sa kohë që unë jam për ju një deputet, nuk ka asgjë të keqe kështu t’ju drejtohem. Si do të silleni ndaj meje, ashtu do sillem edhe unë ndaj jush”, tha Xhaferi./TetovaSot/
 
Top