• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Sofra e katunareve !

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Ne kete sofer jane te ftuar te gjithe ata anetare qe prejardhjen e kane nga fshati, qe edhe pse pijne jack dhe gin, poshte tavolines mbajne broken e dhalles, per ata anetare qe kur u pyesin nga jane, vonohen disa sekonda sa te pergjigjen, per ata anetare qe edhe pse vete mund te vishen me firmato, nenat i kane me shamija :haha:

Ketu ushqehesh vetem ne sofer e ngrohesh vetem me oxhak.

Tregu ndodhet poshte baces, speca, kastraveca, tranguj, patate e surrat patate. Pija e preferuar eshte rakija bukuroshe dhe kenget qe kendohen jane te gjitha popullore.
Dhomat jane te ndara, ne konak burrat dhe grate ne nje ode te erret ku grijne sallate tere diten duke bere thashetheme nen ze.

Naten mund te perzihen, pa merak. Kafshet gjithashtu jane shume te dashura, kemi lope rrace, dele rude, qen stani, mace sy drite, gomar ne pension etj etj.

Bujrum o katunare ne sofren tuaj ( Mos u merakosni per corapet e grisura, por ato dreq kembesh laheni atje poshte ne perruan me uje te akullt.
 

Attachments

Adrenalina

GoC TiR0né
Nostraaaaaaaaa o shejton :haha::haha::haha:

Une s'jam katunare por kam qef te vij per vizite ne katund se i kane gjerat e freskta... :)


Lejohen qytetaret per vizite ? ;)
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Epo c'na dolen te gjithe qytetare te 2002-shit lol

O Polisi, je i mirepritur, vetem mos u ul mbi sofer aman se do te djege byreku me hithra te pasmet, beji kembet kembekryq dhe dridhe te kuvendojme.

Une katundar jam, pavaresisht se lindur e rritur ne qytet. :)
 

Elushe

Vogëlushe


Une katundar jam, pavaresisht se lindur e rritur ne qytet. :)
Nuk je vetem jo. :kercim: Qenkam nje e shtepise ne kete sofer une i bie te rri ne kembe dhe te pres mysafiret me raki edhe kafe.

Por nuk na the Nostra, a duhet te veshim fund e pantallona bashke :D
 

Aurora

Anëtar Aktiv
Nuk je vetem jo. :kercim: Qenkam nje e shtepise ne kete sofer une i bie te rri ne kembe dhe te pres mysafiret me raki edhe kafe.

Por nuk na the Nostra, a duhet te veshim fund e pantallona bashke :D
Sigurisht kule ose dimia :D
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Nuk je vetem jo. :kercim: Qenkam nje e shtepise ne kete sofer une i bie te rri ne kembe dhe te pres mysafiret me raki edhe kafe.

Por nuk na the Nostra, a duhet te veshim fund e pantallona bashke :D
Ti katunare lozonjare, ritet tona i paske harruar fare. Pantallonat siper penevrekeve, fundin mbi pantallona.

P.s Jo make Up, thontje te prere shkurt, duart me kallo dhe te kapesh 100--shin per 12 sec.

Miresevjen Hostel, ishte lidhur langoja ? :kercim:
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Ti katunare lozonjare, ritet tona i paske harruar fare. Pantallonat siper penevrekeve, fundin mbi pantallona.

P.s Jo make Up, thontje te prere shkurt, duart me kallo dhe te kapesh 100--shin per 12 sec.

Miresevjen Hostel, ishte lidhur langoja ? :kercim:
Jo jo zgidhur po sme hane mua qente jemi :shoke:
 

CoNNecT

Administrator
Nostra, ku mund te aplikoj per nje 15-ditesh pushime andej nga ty... Me kane thene qe frekuentohet shume :p
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Po ne fshat ose katun ai nuk quhet kreykatunar ai qe perfaqeson katunin por quhet kryeplak.
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Ti sensu je e shtepise ketu :bum

Connect, te vish se do shkojme ne stan, do dalim per gjah, do hame kerpudha e luleshtrydhe. Pastaj po qe i zoti, andej nga burimi hehhehe
Sa per luleshtrydhe po vi dhe une me ju se me pelqejne shume
Ajde mire se t gjeta kryeplak
 
Last edited:

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Sa per luleshtrydhe po vi dhe une me ju se me pelqejne shume
Ajde mire se t gjeta kryeplake
Jam kryeplak, jo kryeplak, mos me detyro te te bind ndryshe :kercejme:

Edhe ta dish qe katunaret jane besnik, per aq kohe sa dhite jane ne stan LOL

Kujton ti se vetem luleshtrydhe do hash, kemi dhe arra per te nxire duart dhe kalli misri qe do i vjedhim tek barakja e nje plake qorre.
 
Top