• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Sofra durrsake !

NGU

Karma has no menu, you get served what you deserve
Vec duke i pa shtova kile une, lere edhe ti shijojjjj😋
 

Darius

DENY IGNORANCE
@DeliriumMind mendoj ta nisim me nje sallate deti, e fresket, me prodhime ditore te detit qe sapo na kane ardhur

Po pergatis nje pjate me crudo deti te fresketa, pak karkalec viola, skampi, açuke, levrek te eger crudo, pak karkalec tiger edhe pak karpaçio oktapodi

Peshkun e deshironi te pergatitur ne kripe apo me perime ose ne zgare...

embelsiren e chefit

pak amaro edhe nje illy caffè

Te gjithe kete e shoqerojme me ndonje vere te bardhe italiane ose franceze, me thoni 😊😊
 

DeliriumMind

Hear me roar 👣
@DeliriumMind mendoj ta nisim me nje sallate deti, e fresket, me prodhime ditore te detit qe sapo na kane ardhur

Po pergatis nje pjate me crudo deti te fresketa, pak karkalec viola, skampi, açuke, levrek te eger crudo, pak karkalec tiger edhe pak karpaçio oktapodi

Peshkun e deshironi te pergatitur ne kripe apo me perime ose ne zgare...

embelsiren e chefit

pak amaro edhe nje illy caffè

Te gjithe kete e shoqerojme me ndonje vere te bardhe italiane ose franceze, me thoni 😊😊
Pse sthu ti qe qeke per tu ftu per dark
Se dhe shijet mi dike... jo si thon kto "vetem pica ha ti" 🤣🤣🤣🤣
Peshku me pelqen ne kripe dhe per embelsire du zeppola 😁
😘
 

Darius

DENY IGNORANCE
Kjo zeppola ca eshte qepe ? 😂😂😂

Ne kemi embelsiren e shefit, sufle me akullore vanilje, tiramisssuuuuu, cheescake,..edhe dy te tjera qe nuk i kujtoj, te gjitha i pergatisim vete ne kuzhinen tone edhe ditore.

Nese nuk pelqen asnjeren, bujrum, vish perparesen edhe na e pergatit 😂😂😂
 

DeliriumMind

Hear me roar 👣
Kjo zeppola ca eshte qepe ? 😂😂😂

Ne kemi embelsiren e shefit, sufle me akullore vanilje, tiramisssuuuuu, cheescake,..edhe dy te tjera qe nuk i kujtoj, te gjitha i pergatisim vete ne kuzhinen tone edhe ditore.

Nese nuk pelqen asnjeren, bujrum, vish perparesen edhe na e pergatit 😂😂😂
Eshte embelsire napoletane
zeppola-forno.jpg


Brenda ka prap krem 😁
Ps: te gatuaj e kam pasion. Nuk ofendohem hic fare
 
Top