• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Skënderbeu fiton 3-2 ndaj Shakthear Karagandy

cent

...Lontano
Skënderbeu është në play-off, vetëm se jo në atë të Champions por të Europa League. Kampionët e Shqipërisë zhvillojnë një ndeshje të madhe për 30 minuta ndaj Shakthear Karagandy duke prekur me të dyja duart kualifikimin, por pësimi I dy golave dhe dalja me karton të kuq e Pejiç, eleminojnë nga kompeticioni skuadrën shqiptare, që gjithsesi një biletë të sigurtë për në plej-ofin e Europa League e kishte të sigurtë që përpara startit të ndeshjes.

Gjatë gjithë javës drejtuesit korçar kishin karikuar ambjentin me besimin se përmbysja nuk ishte një mision i pamundur dhe Skënderbeu në start tregon se aty ku ka dëshirë ka dhe mundësi. Rastin e parë megjithatë e kanë kazakët, të cilët që në minutën e dytë paraqiten përpara portës së Shehit me Kizicenkon, por fati këtë herë përqafon Skënderbeun. Te ky rast i humbur skuadra korçare merr dozën e karikimit për të besuar në mrekulli dhe në minutën e 9-të, Tomiç pas një pasimi të Orelesit gjen goditjen fituese duke shënuar golin e parë. “Qemal Stafa” është i gjithi në këmbë, por tre gola ngjajnë një mal i lartë për t’u ngjitur. Fillimi mbarë gjithsesi është gjysma punës, dhe gjysmën e punës Skënderbeu e bën vërtetë kur në minutën e 20-të Pejiç fiton një 11-metërsh, të cilin e shndërron në gol kapiteni Shkëmbi. Korça beson dhe gjithë Shqipëria tashmë beson. Korçarët kanë në kontroll ndeshjes, ndërsa Shakthear Karagandy duket i ndrojtur, aq sa Pejiç arrin të vidhet sërish dhe po sërish pengohet në zonë për një tjetër 11-metërsh. Përgjegjësinë e marrin sërish këmbët e kapitenit që ngjisin shkëmbin e tre golave për kampionët.

E pabesueshmja tani duket e vërtetë, por ëndrrat nuk janë e thënë të zgjasin gjatë. Në minutën e 38-të, Kizicenko i harruar në zonë, nuk bën më gabimin e minutës së dytë dhe tashmë gjen golin e 3-1, atë të kualifikimit për Karagandyn. Në pushim shkohet me këtë rezultat dhe me mllefin se me pak kujdes, porta e Shehit mund të mbetej e paprekur. Në pjesën e dytë nevojitet një tjetër start si ai i të parës, por Pejiç humbet mendjen kur në minutën e 54-të ndëshkohet me të kuq për shtyrje ndaj kundërshtarit. Skënderbeu është në inferioritet dhe mrekullia fillon e zvenitet, madje zhduket e tëra kur në minutën e 67-të, Bajz shënon dhe të dytin. Në minutat e mbetura, korçarët I afrohen dhe dy herë golit me Abazin dhe Lilaj por shënjestra nuk është e saktë. Mbyllet 3-2 me fitoren e Skënderbeut, e pamjaftueshme për të vazhdur ecurinë në Champions League, aventura europiane e kampionëve tashmë do të kalojë nga porta e Europa League
/S.Sport
 
Private conversations
Help Users
    Top