• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Skeleti i mamutit zbulohet afër Parisit

Tuana

Nada é por acaso!


Skeleti i mamutit që kishte jetuar para 200.000 deri 500.000 vjet është zbuluar afër Parisit, Instituti Kombëtar francez për hulumtime paraprake arkeologjike.

Siç transmeton AFP, skelet, i cili pothuaj në tërësi është i ruajtur, bashkë me nofullën, katër unaza të lidhura dhe legenin, janë gjetur në Changi sur Marne , në verilindje të Parisit

Arkeologët vlerësojnë se mamutit, të ciline pagëzuan "Helmut", ka qenë ndërmjet 20 e 30 vjetësh.
/koha/
 
Top