• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Skeleti i dinosaurit 72 mln vjeçar

Didi

C'est la vie.
Paleontologët meksikanë zbuluan në gjendje të mirë fosilet e një dinosauri që mendohet se ka jetur rreth 72 milion vite më parë.

Zbulimi është në fazën fillestare të tij dhe pjesa më e madhe e skeletit të kafshës prehistorike është ende e mbuluar. Grupi i studiuesve meksikanë po punojnë me kujdes për t’i ruajtur bashkë të gjitha kockat.

Ajo që e bën tejet të rëndëishëm zbulimin është fakti që të gjitha kockat e kolonës kurrizore janë ruajtur të bashkuara në nëntokë. Paleontologët thonë se do të duhet nxjerrja në sipërfaqe e të gjithë skeletit për të përcaktuar llojin e dinosaurit.

Zbulimi u krye në veri-perëndim të Meksikës, në zonën e shkretëtirës së Coahuilas.

Top Channel.
 
Top