• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Sistemi Financiar - Tregu i Kapitaleve ne Shqiperi

Loyalty

Anëtar i Nderuar

Sistemi Financiar - Tregu i Kapitaleve

Baza Ligjore, Operatoret dhe Institucionet ne Tregun e Kapitaleve:

Komisioni i Letrave me Vlere (KLV)
 • Ligji nr.8080, datë.1.3.1996, "Per letrat me vlere", ndryshuar me ligjin nr. 8168, datë 5.12.1996 dhe me ligjin nr. 8745 datë 22.02.2001
 • rregulloret mbi:
  - mbi detyrimin per pergatitjen e prospektit
  - mbi licencimin, kuotat dhe komisionet
  - mbi liçensimin e tregtarit te letrave me vlere dhe perfaqesuesit te tij
  - mbi marrjen e paketes kontrolluese te aksioneve
  - mbi organizimin e provimit te individeve që kerkojne te pajisen me license si perfaqesues tregtari
  - mbi liçencimin e regjistruesve te letrave me vlere
  - per kerkesat mbi burimet financiare te personave te licensuar
  - per liçensimin e tregut te letrave me vlere
 • VKM mbi:
  - per kërkesat financiare dhe ato kontabël te pjesmarresve ne tregun e letrave me vlere mbi licencimin, kuotat dhe komisionet
  - per rregullat mbi detyrimet e emetuesve për informim të vazhdueshem
  - per rregullat per formen dhe permbajtjen e njoftimeve ne veprimtarine e investimit ne letrat me vlere
  - per rregullat e drejtimit ne veprimtarine e investimit ne letrat me vlere

Bursa e Tiranes

- Ligji nr. 8080, datë.1.3.1996 “Për letrat me vlerë” ndryshuar me ligjin nr. 8168, datë 5.12.1996 dhe me ligjin nr. 8745 datë 22.02.2001
- Statuti i Burses se Tiranes
- Rregulloret

Qendra e Regjisitrimit te Aksioneve (QRA)
 
Top