• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si të zgjidhni recipetat e duhura

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Si të zgjidhni recipetat e duhuraKur bëhet fjalë për shoping, femrat janë ato që e kanë gjithmonë më të vështirë të zgjedhin, vështirësi që shtohet edhe në bazë të asaj që blen.

Kështu, përzgjedhja e sytjenave mund të kthehet në një tmerr të vërtetë për disa, edhe kur janë të sigurta për përmasat që kanë. Duket se deri më tani, të gjitha ato që kanë blerë gjithmonë duke u nisur nga përmasat, kanë blerë gabim; më shumë rëndësi ka forma.

Kompania e prodhimit të të brendshmeve për femra “ThirdLove” ka dalë me një ‘atlas’ për të ndihmuar gratë të përzgjedhin sytjenat më të përshtatshme për to në varësi të formës së gjoksit që kanë.

Të mbushur - Këshillohen sytjena që nuk shtrëngojnë pjesën e poshtme, por as e lënë atë që të varet

Asimetrike - Asnjëherë nuk duhen menduar si ‘binjake’, por si motra dhe asimetria është diçka normale që vërehet tek shumë femra. Nuk këshillohet që të blihen sytjena në varësi të numrit më të vogël, por në varësi të numrit më të madh dhe i vogli të mbushet.

Anësore - Karakteristikë është hapësira e madhe që kanë nga njëra-tjetra. Në këtë rast, “ThirdLove” këshillon recipetat që reduktojnë këtë hapësirë.

Formë këmbane
- Të holla lartë, të mbushura në fund. ثshtë forma që kanë shumë femra pasi kalojnë të 40-tat. Përveç gravitetit, ka edhe shumë faktorë të tjerë që ndikojnë, që nga humbja ose shtimi i peshës, ndryshimet hormonale, forca e ligamenteve që mbajnë gjoksin lartë e të tjera. Këshillohen sytjena që u japin sa më shumë formën e rrumbullakët.

Të sheshta - Nuk është forma që dëshirojnë shumë femra, por shikoni anën pozitive, është më e lehtë që t’i mbushës, sesa t’i reduktosh, si në rastin e përmasave të stërmëdha. Sytjenat që këshillohen janë ato me mbushje, por ka edhe pa mbushje që mund t’ju japin një formë të përkryer dhe natyrale.

Lindje - Perëndim - Quhet forma kur qendrat janë shohin në anë të kundërt me njëra-tjetrën. Sytjenat që këshillohen janë ato që i afrojnë sa më shumë.

/ Top Channel


Te mbushuraAsimetrikeTe anuaraForme kemboreTe sheshta


Lindje-Perendim
 

Fly

Larguar
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

Zgjidhni ato qe hapen me 1 dore se na nxoret shkumen :D
Ose bjerini shkurt mos zgjidhni hic :D
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

Ahaa shume stresuese kjo gje...thjesht shkon ne dyqan dhe zgjedh stilin qe te pelqen. Mjafton te zgjedhesh masen e duhur (dhe ktu eshte ajo ku shumica e femrave gabojne!).
 
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

Ahaa shume stresuese kjo gje...thjesht shkon ne dyqan dhe zgjedh stilin qe te pelqen. Mjafton te zgjedhesh masen e duhur (dhe ktu eshte ajo ku shumica e femrave gabojne!).

N'cuq nuk jane i njejti model,ka recipeta qe e mban te ndare gjoksin ne dy pjese,ncncn une i dua ne mes e te ngritura ndryshe sperdor fare :p
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

Recipetat jane mbytese per trupin,mundohi gjeni fustane, bluza qe kane cop dyfishe,apo ngjyre pak te erret,dhe is ok vera pa to ..
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

N'cuq nuk jane i njejti model,ka recipeta qe e mban te ndare gjoksin ne dy pjese,ncncn une i dua ne mes e te ngritura ndryshe sperdor fare :p

Po edhe une ashtu i dua, por ka raste qe te duhen edhe modele te tjera. Per shembull, nqfse vesh nje fustan me nje prerje te hapur si tek fotoja nr.3, mund te duhet modeli nr.3. :)
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

Kane lezetin e tyre dhe keto :D
 

Fiore

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

Veshjet intimo gjithmone i perzgjedh:D
Nevi mi amour goxha ide e mire ajo e jotja:) lol
 
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

Recipetat jane mbytese per trupin,mundohi gjeni fustane, bluza qe kane cop dyfishe,apo ngjyre pak te erret,dhe is ok vera pa to ..

Nje femer qe e ka gjoksin te mbushur nga siper e poshte e ka te veshtire te vesh bluza e fustane pa recipeta se i varen...per nje gjoks mesatar e te formuar do te binte me bukur ne sy pervec te tjerash varet e nga gjoksi dmth ''thithkat'' ka femra qe su duken fare ka te tjera qe i kane te celura te medha si te eksituara e kjo do ishte mjaft skene provokuese ne rruge :p

Veshjet intimo gjithmone i perzgjedh:D
Nevi mi amour goxha ide e mire ajo e jotja:) lol

Seshte ide mi eshte mode dhe pervec kesaj edhe mjeku keshillon qe tu shmangemi recipetave nese kjo behet e mundur.... Zakonisht femrat me trup te imet edhe gjoks te vogel perdorin kete stil :)
 

Aki

misfit
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

Asnje sdo komentoje foton me 'recipetat' kembore? Po mundohej si do rrinin ato nen bluze, apo duhen mbajtur me dore tere kohen? :)
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

There are currently 17 users browsing this thread. (4 members and 13 guests)

Sa shumë njerëz të interesuar për gjoksin e femrave.
 

Fly

Larguar
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

Ohh, honey me aq e del shkuma ty? :(


un e kam kollaj se mbaj dare me vete e i kepus ne mes te kanalit per hapje dige :p
por doja te thoja qe te anoni me teper tek praktika pasi eshte dicka qe sja u shohim e kur ja u shohim duam mos tja u shohim fare, te hiqen dmth :p
 
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

Asnje sdo komentoje foton me 'recipetat' kembore? Po mundohej si do rrinin ato nen bluze, apo duhen mbajtur me dore tere kohen? :)

Si ata kemboret qe i varin ne qafe dashit mi apo squhen kembore ata lol se kemi e disa vite jashte edhe ngaterrohemi :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

un e kam kollaj se mbaj dare me vete e i kepus ne mes te kanalit per hapje dige :p
por doja te thoja qe te anoni me teper tek praktika pasi eshte dicka qe sja u shohim e kur ja u shohim duam mos tja u shohim fare, te hiqen dmth :p

Sa me pelqen ne keto raste ti
(pytja e duhur do ishte kur ske me pelqyer hehe)
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

Vajza personalisht u iku vrap recipetave shumicen e kohes hahahahahah.
Wow,qendrojne vertet ato qe thua ti,kur ke nje gjoks te beshem nuk rrin dot pa recipeta.
 

dangerous

Anëtar
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

ثshtë ver8 e veshtir se çdo femer ka form tjt. e me kalimin e moshesh ndryshon dhe forma e trupit , nê rastin tonê forma e gjoksit.
Një nder 4- femra ka veshur nr.e gabuar të recipetave ( sytjenave ).
تshtë mirë që një herë te dini nr.e sakt të recipetave e per këtë më sê mire bêhet te dyqani qê shesin veç recipeta e ketu mund të bëhet matja dhe keshillim prefesionel.
Nuk është e thënë të blihet aty por ke nr.e sakt , ke provuar ca i mban mend e i blen ne internet më lirë.
Pastaj jo çdo recipet shkon me çdo rrobë .
Të perditshmet duhet tê jenë sa më funksionale e pa metal se sjellin alergji e skuqie lekure.
Naten është mire të flihet pa to nqs.nuk flini në bark :)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Si të zgjidhni recipetat e duhura

Po sikur ju mos te nderhynit ne muhabete grash, a behet gje? :p

Nuk se i fusim ne hundet kot e kot ketej jo ;)

Une shkova me ble dacnoles per nje feste thashe ta gezoje e mos te mendoje ajo se e dua vetem per noj tjeter gje :uff:

Sa jane keto? - pyta

Cfare numri do marresh - me pyeti :kaprico:

Pse mi me numra jane :nxef:Ouuuuu :uff: Po ja, ..hmmmm, si ta them...., ma ha mendja qe :kaprico: Kaq sa tuajat :uff: U clirova se bera zgjidhjen :jupi:
 
Top