• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si të pengoni ndikimin negativ të mendimeve në karrierën tuaj?

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Si të pengoni ndikimin negativ të mendimeve në karrierën tuaj?


Mendimet negative jo vetëm që ndikojnë negativisht në gjendjen tuaj mendore, por edhe në shëndetin tuaj, mirëpo çojnë edhe në rezultate dhe situata negative. Ja disa keshilla:


Mos i bëni presion vetes
Nëse vazhdimisht do të prisni nga vetja maksimumin dhe do të sforconi veten nëpërmjet mundësive vetjake, janë shanset të mëdha që kurrë nuk do të jeni të kënaqur as me jetën tuaj as me karrierën tuaj. Rraskapitja dhe anksioziteti vërtet nuk do t’ju çojnë askund. Nëse keni ndonjë qëllim konkret, përmbajuni sepse do t’ju ndihmojë të qëndroni pozitiv.


Inkurajojeni veten
A e keni ditur që vetvetes mund t’i ofroni motivim? E gjitha është çështje dëshire. Bëhuni të guximshëm dhe këmbëngulës, thoni vetes që jeni i mirë në atë që bëni dhe se një ditë do ta realizoni ëndrrën tuaj.


Forcojeni vetëbesimin
Shkaktari më i madh i negativitetit është mungesa e vetëbesimit. Nëse keni vetëm ndjenja negative kur mendoni për karrierën tuaj – ndryshojeni atë shprehi. Mos humbni përqendrimin, orientoni vëmendjen drejt qëllimit dhe mësoni të gjitha.


Shmangni garën
Nëse vazhdimisht do të mendoni për karrierën, rrezikoni të zvogëloni efikasitetin tuaj në punë. Shmangni garën – nëse vërtet jeni të zellshëm dhe të talentuar, suksesi nuk do t’ju anashkalojë. ثshtë shumë me rëndësi të jeni të përqendruar në obligimet angazhimet aktuale, sesa në të ardhmen.


Mos i kopjoni të tjerët
Mos provoni të bëni punët ashtu siç i bëjnë të tjerët, sepse do të jeni nën presion. Bëhuni ai që jeni, mos i përfillni të tjerët dhe bëni punën tuaj ashtu siç ju pëlqen më së miri dhe ashtu siç mendoni se do të duhej ta bëni.edu.
 
Top