• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si të gjesh syzet ideale sipas formës së fytyrës

Katara

Antarë i Respektuar

ثshtë shumë e thjeshtë të gjesh një palë syze si sy maceje dhe të vendosësh menjëherë se janë më të mirat për ty, sepse janë në modë. Por fatkeqësisht, të zgjedhësh syzet e duhura është një punë më e komplikuar se sa “të gjesh syrin e maces”.

Në vend që të biesh në dashuri me shikim të parë, në fakt duhet të plotësosh disa kritere që përshtaten me fytyrën para se të bësh blerjen e radhës. Lexo disa prej këtyre këshillave që të ndihmojnë për të zgjedhur më të mirat.

Formë zemre
Nëse ke fytyrë në formë zemre (balli është në mënyrë të konsiderueshme më i gjerë se mjekra), zgjedhja e syzeve është modeli aviator. Silueta e syzeve aviator imiton strukturën e fytyrës në formë zemre – balli i gjerë që përfundon ngushtë. Vetëm sigurohu që të zgjedhësh një palë që nuk të vë në dukje më shumë tiparet.

Ovale
Nëse fytyra është ovale (e gjatë dhe e ngushtë deri në mjekër), ke shumë liri kur është fjalë për të bërë zgjedhjen e syzeve. Mund të zgjedhësh modelet bazike të çdo lloj stili që është në proporcion me fytyrën.

Rrethore
Nëse ke fytyrë rrethore (njëlloj e gjatë sa edhe e gjerë), zgjidh modelet katrore ose drejtkëndore. Kështu do të balancosh formën e fytyrës me atë të syzeve. Një fytyrë rrethore duhet të ketë gjithmonë një stil të parregullt syzesh.


Katrore
Nëse ke fytyrë katrore (ballin pak të dalë dhe nofulla të dukshme), zgjedhja më e mirë për ty janë syzet rrethore. Edhe këtu çelësi është balancimi — një fytyrë jo simetrike duhet të plotësojë formën me syzet rrethore.

 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

shum bukur.... thank you Jetmira.... Posto keshtu vazhdim. Të lumtë!!!
 
Top