• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Si te besh te lumtur nje femer?

Kejla

Anëtar Aktiv
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

ha ha ha
se normal eshte e ditur boterisht qe qellimei i jetes se meshkujve eshte te lumturojne femrat
po ta mendoj po
lumturojne shume femra njeheresh :p
 

diku diku

Anëtar i Respektuar
Pe: Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

ha ha ha
se normal eshte e ditur boterisht qe qellimei i jetes se meshkujve eshte te lumturojne femrat
po ta mendoj po
lumturojne shume femra njeheresh :p
ta bashkangjis thellesisht mendimin kejla ;)
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Si te besh te lumtur nje femer? Kur ajo me ben te lumutur , kjo mund te jet pergjigjja me e mira !
 
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

T'i pergjigjesh lumturise qe te troket,vetem kur pas saj qendron nje femer,qe kontrollon gjithshka leviz perrethe teje..
...
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Si te besh te lumtur nje femer? Hmmm fare leht :p

Dajak para dhe mbas buke mengjes drek dark :D
 

ana88

vlonjate tipike
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Te besh te lumtur nje femer ti falesh dashuri,perkushtim,mirekuptim,sinqeritet,etj po ne te njejten menyre do ti rrimaresh ate dashuri
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Per feste e keni fjalen :hellou:bleje tango kuq e zi dhe lejoje ne mengjes ta ngrej lart flamurin LOL:fla:sa me lart
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Si te besh te lumtur nje femer? Hmmm fare leht :p

Dajak para dhe mbas buke mengjes drek dark :D
Ti Mir E Mendon , Po Ca Te Besh Qe Duhet Te Marresh Mendim Dhe Nga Femra Se Cfar E Ben Te Lumtur Ate...:p
Sa Romantique Je Eeee?? :D
 

Rrapatushe

Anëtar i ri
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Thjesht trajtoje si do te doje ti te ishe i trajtuar dhe me humor te mire, sepse mos harroni qe tek mashkulli cdo gje fillon nga stomaku kurse tek femra nga veshi, nje fjale e embel dhe plot ndjenje thyen cdo akull qe ekziston tek ajo!
 
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Lumturia gjendet edhe ne detajet me te vogla qe mund te percjell nje person :)
Thjesht te jesh i sinqerte me te dhe te respectosh c'do gje ndaj saj si anasjelltas :)
Besoj se per mua kjo tregon lumturi per nje femer ndonese edhe per nje mashkull ...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Tani kjo ceshtja e lumturise femerore ka edhe diversitetin e saj, ngase jo te gjitha, arrijne lumturine ne te njejten menyre. Pra me kete dua te them se nuk ka ndonje formule egzakte qe do ta perdornim dhe do te thonim se ja bera nje femer te lumtur dhe skam me nevoje te mundohem.

Si cdo qenie tjeter edhe femrat ndryshojne njera nga tjetra si rreth kerkesave poashtu edhe rreth gjerave qe i bejne te ndjehen te lumture.

Parimisht munde te them se nje numer shume i madhe i femrave do te lumturoheshin apo do ta ndjenin veten te lumtura nese kan perkrah nje BURR. Te te qenurit burr ndoshta nuk eshte edhe aq e lehte saq e mendojne shumica.

Ta vleresosh nje femer per ato qe ka dhe te dish ta vleresosh nuk eshte se eshte ceshtje shume e lehte. Ne shumicen e rasteve ne bejme gabimin e madhe kur pretendojme se femra ngopet vetem nga materialja dhe harrojme se femra eshte aq e ndieshme sa ajo me shume ka nevoje per shpirteroren. Pra e kam thene dhe e perserise se ne shpesh leshohemi ne gjera te komplikuara duke bere plane, shpesh edhe te paarrira, per te ebre lumturine ne cift, por harrojme se jan pikerisht gjerat e vogla (imtesite) qe na duken neve qe e mbushin jeten dhe qe krijojne stabilitet, harmoni edhe lumturi ne jete. Pra nje kujdes i thjeshte dhe i vogel, nje miremengjes, nje naten e mire, nje si ma ke kaluar sot, nje puthje balli, nje ndihme e vogel rreth organizimeve shtepiake, nje vleresim, nje komliment ne momentin e duhur (dhe jo blla, blla, blla), nje dhenje e sigurise se krahet tu jan ata qe i ofrojne siguri ne jete, pune dhe rruge, nje mbeshtetje dhe shume imtesi tjera jane dhe kryejne shume me shume funksion se sa: aranzhimi i pushimeve, blerja e partamenteve, e veturave apo edhe se palifikimet e medha.

Gjerat e ndieshme jane edhe te brishta dhe gjithmon imtesite i shkaterrojne andaj duke pasur parasysh brishtesin dhe ndjeshmerine e femres them dhe mendoje se imtesite do kene efektin e tyre.

Kjo dhe keto qe permenda me larte jo se ndikojne vetem ne ambientin shtepiak por edhe ne ambientin femeror qe na rrethon kudo qe ndodhemi ne.
 
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Cfarëdo që ti japësh një femre, ajo do të të kthejë më shumë. Nëqoftëse i jep një shtëpi, ajo do të të japi një familje.Nëqoftëse i jep ushqime, ajo do të të japi vakte. Nëqoftëse i jep një buzëqeshje, ajo do të të japi zemrën. Por kujdes!! Ajo e shumëzon gjithcka që i jep, prandaj nëqoftëse i jep zhgënjim, ajo do të të japi 'Lamtumirën'..!!
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Lumturia e femres eshte relative deri diku,pasi ajo qe eshte lumturi per njeren,mund te jete dicka negative per nje tjeter,por personalisht mendoj qe lumturia qe duhet te afroj partneri qe kemi afer,,nuk don ndonje filozofi apo perpjekje marremendese,,(gjeja e pare partneri duhet te jete me parametra normal formimi,ketu kam parasysh,,mendjen e hapur,shpirtin e gjer,,te qenurit vetvetja)..pasi ti kete keto ne normalitetin njerzor pastaj gjithcka luhet nga ajo qe te vjen nga shpirti,.dhimbshuria,,perpjekja per ta kuptuar femren,,per ta len te lire ne mendime,,per t'ia respketuar individualitetin e saj,,te jesh ne krah te saj kur ajo do te nis nje iniciativ,ta mbeshtesesh ne gjerat qe ajo i ka perzemer..(ketu ,puna,karriera..inciativat e saj..etj etj,.)..e mbi te gjitha ato gjerat e vogela te perditshme,.(qe i ka permend,Kitrra mesemiri,me siper)femra eshte e ndjeshme pergjethsisht,,s'duhet ta lendosh,,nuk duhet ta cosh ne cakun ku te mbyllet ne vetvete,te kete frik te shprehet apo te rebelohet neper ato debatet e vogela familjare,..(Babi im thote gjithmon nje shrehje,ne lidhje me femren:,,
Beje femren te ndjehet e Lire ne shtepin e saj,se po nuk e gjeti kete Liri ne familjen e saj do e kerkoj gjeti,dhe per kete nuk eshte fajtore femra,por mashkulli qe eshte ne krah te saj..)
pra,femra eshte nje femij qe ka novoj per mashkullin qe ta bej te ndjehet GRUA..dhe ajo qe ndjej ne kuptimin e vertet kete fjal,,ben gjithcka per mashkullin e saj.
Ndaj mashkulli i vertet e kupton boten,brishtesin dhe shpirtin e saj lozonjar dhe plot jete,se po diti ta trajtoj dhe mashkulli merr frym,butesi nepermjet shpirtit femror.
Me vjen ne mendje dicka,pergjethsisht disa meshkuj qe japin nje agresivitet nepermjet fetyres ,si te dhunshem(ose qe kan problem te ken nje lidhje stabel,dhe te qendushme me nje femer,ose i pargjykojn femrat,.),,ama fillojm dhe hulumtojm femirin e tyre,jane femij qe jane keqtrajtuar ose nuk jan trajtuar ne formen e duhur nga Nena e tyre,,dhe pastaj me rritjen e tyre ata nuk e njohin butesin dhe dashurin e nje femre,,(se dashuria e pare e qenjes njerzore eshte ajo e nenes ndaj femijes)..dhe ne vazhdimesi keta meshkuj (ka dhe raste kur kan dy fakuletete e nuk din ,nuk arrijn te prekin dhe te shijojn boten femrore,dhe pergjethsisht ne lidhjet e tyre kan dhe shenja dhune.)..etj etj
Pra jeta eshte nje reciprokitet i drejt ne kete drejtim,,jep dhe do marresh..mashkulli dhe femra pa njerin-tjetrin jane thjesht dy qenie te vetmuara.
Bashkimi i tyre..vete kuptimi i kesaj jete.
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Tani si shume gjera ke sjell ti Ev ketu, dhe disa prej tyre jan profesione(***olog,gjinekolog,psikolog,psikiater,terapist)
po spate bere shkolle smund te jesh i till, se kshu per ta provuar e bejn te gjithe. Gjithsesi kur te dyja palet kuptohen
mes tyre mund te jene te lumtur.
 

ZHIGO

wish me well...
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

36 , eshte pik kyçe . qe lidh zinxhir pikat e tjera sipas rendesis .
 

Love

βeℓℓe â๓e
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Një makinë dhuratë, pasi ajo merr patentën lol .. do e bënte shumë të lumtur .. :p
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Një makinë dhuratë, pasi ajo merr patentën lol .. do e bënte shumë të lumtur .. :p
Po moj si jo si e do me bateri e me telekomand te lozesh gjith diten neper shpi apo e do nga ato qe vendosen ne vitrin ? lol lol lol
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Si te besh te lumtur nje femer?

Femrat si un sduan shum , thjesht nje filxhan kafe ne mengjes :D
 
Top