• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si ta zbuloni nëse telefoni juaj po përgjohet?

A ju ka ndodhur shpesh të mendoni se dikush po ju përgjon me anë të telefonit tuaj?

Ka një mënyrë që të mos ta keni më këtë shqetësim, mjafton të ndiqni hapat në vijim.


1. Shtypeni kodin *#06# në aplikimin për të bërë thirrje, pas së cilës do të shfaqet kodi IMEI

2. Pastaj në Settings, gjeni opsionin që përmban informacionet në lidhje me telefonin.

Për pajisje Android, ky opsion është në parametrat (Settings), nën “About device” (Rreth pajisjes) në të cilën ekzistoni opsioni “Status”.

Aty do të jenë të shënuar informacione të rëndësishme në lidhje me telefonin tuaj, duke përfshirë edhe kodin IMEI.

Nëse dy shifrat e fundit janë të njëjta si në kodin e mëparshëm, kjo do të thotë se ju, gjegjësisht telefoni juaj nuk është duke u përgjuar.

Nga ana tjetër, në qoftë se numrat tuaj ndryshojnë, kjo do të thotë që keni qenë apo edhe jeni nën vëzhgim të dikujt.

Në telefonat iPhone kodi IMEI është i vendosur nën “About” në rregullimet e përgjithshme.

Nëse telefoni juaj refuzon t’i përgjigjet këtyre hapave atëherë ju jeni përgjuar.

Lajmifundit.al
 
Upssss se harrova ....une e dija per veten time por ja edhe konfirmimi qe ose kam qene ose jam ende ne pergjim😁

Screenshot_20200918-174845_Contacts.jpg
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
A ju ka ndodhur shpesh të mendoni se dikush po ju përgjon me anë të telefonit tuaj?

Ka një mënyrë që të mos ta keni më këtë shqetësim, mjafton të ndiqni hapat në vijim.


1. Shtypeni kodin *#06# në aplikimin për të bërë thirrje, pas së cilës do të shfaqet kodi IMEI

2. Pastaj në Settings, gjeni opsionin që përmban informacionet në lidhje me telefonin.

Për pajisje Android, ky opsion është në parametrat (Settings), nën “About device” (Rreth pajisjes) në të cilën ekzistoni opsioni “Status”.

Aty do të jenë të shënuar informacione të rëndësishme në lidhje me telefonin tuaj, duke përfshirë edhe kodin IMEI.

Nëse dy shifrat e fundit janë të njëjta si në kodin e mëparshëm, kjo do të thotë se ju, gjegjësisht telefoni juaj nuk është duke u përgjuar.

Nga ana tjetër, në qoftë se numrat tuaj ndryshojnë, kjo do të thotë që keni qenë apo edhe jeni nën vëzhgim të dikujt.

Në telefonat iPhone kodi IMEI është i vendosur nën “About” në rregullimet e përgjithshme.

Nëse telefoni juaj refuzon t’i përgjigjet këtyre hapave atëherë ju jeni përgjuar.

Lajmifundit.al

Artikulli nuk eshte i sakte. Pajisjet e pergjimit kapin sinjalin pa pasur nevoj te nderhyjn te 'settings' te telefonit qe po pergjojn.
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Beni kujdes me portalet elektronike qe jane fantazem, pa botime te shkruara dhe pa kurrefare llogaridhenie per ato qe shkruajn. Shoqeria shqiptare eshte preh e nje fushate te tmerrshme propagandistike.
 
Artikulli nuk eshte i sakte. Pajisjet e pergjimit kapin sinjalin pa pasur nevoj te nderhyjn te 'settings' te telefonit qe po pergjojn.
Te settings duhet te hysh per te gjetur imein e tel, artikulli nuk thote qe pergjuesit kane nevoje te futen ne settings.

Eshte shume e thjeshte.
Mos u fut fare ne settings nese e di imein tend.

Bej *#06# e nese te del imei yt do te thote qe nuk je ose ke qene ne pergjim
 
Edhe dicka-
Nuk behet fjale per permbajtjen qe keni ne tel por per pergjimet e bisedave telefonike, keshtu qe mbajini pa merak recetat, fotot e gjithcka tjeter😁
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Edhe dicka-
Nuk behet fjale per permbajtjen qe keni ne tel por per pergjimet e bisedave telefonike, keshtu qe mbajini pa merak recetat, fotot e gjithcka tjeter😁
do me thene s`duhet te flasim hot ne tele. ahahahahahahhaa
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Te settings duhet te hysh per te gjetur imein e tel, artikulli nuk thote qe pergjuesit kane nevoje te futen ne settings.

Eshte shume e thjeshte.
Mos u fut fare ne settings nese e di imein tend.

Bej *#06# e nese te del imei yt do te thote qe nuk je ose ke qene ne pergjim

Artikulli bazohet ne idene se nepermjet 'IMEI' (ne varesi te ndryshimit te tij ose jo), mund te zbulohet nese jeni pergjuar. Kjo nuk eshte e vertet. Pergjimi kap sinjalin e telefonit, dhe kjo mund te behet pa ndikuar te IMEI.
 
E bisedat erotike na pergjohen? 🤪
Uffffffff mooooo, ato jane me kryesoret😂
Une tu bo seks ne telefon nje nate te qete dimri mu tremb partnerja e me tha-
Ca ke re , pse kaq shpejt ti???
S'kam mbaru akoma mi i thashe, ose te dy ose hic.
Degjova zhurma tha sikur mbarove pune.

Aaaajo jo mi jo nuk isha une por do jete prishe ndonje nga ata/o te Shish, mos e vrit mendjen....ku e lame ne?🤣
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Uffffffff mooooo, ato jane me kryesoret😂
Une tu bo seks ne telefon nje nate te qete dimri mu tremb partnerja e me tha-
Ca ke re , pse kaq shpejt ti???
S'kam mbaru akoma mi i thashe, ose te dy ose hic.
Degjova zhurma tha sikur mbarove pune.

Aaaajo jo mi jo nuk isha une por do jete prishe ndonje nga ata/o te Shish, mos e vrit mendjen....ku e lame ne?🤣
Po bore e bute e binte? :p
 

Vajza

💕Breskvica💞
Staf në FV.AL
Uffffffff mooooo, ato jane me kryesoret😂
Une tu bo seks ne telefon nje nate te qete dimri mu tremb partnerja e me tha-
Ca ke re , pse kaq shpejt ti???
S'kam mbaru akoma mi i thashe, ose te dy ose hic.
Degjova zhurma tha sikur mbarove pune.

Aaaajo jo mi jo nuk isha une por do jete prishe ndonje nga ata/o te Shish, mos e vrit mendjen....ku e lame ne?🤣
Eshte me se normale sot, madje dhe shoket marrin pjes 😂😂
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Une sqenkam duke u pergju, shyqyr @NeVertiti , gezohem lol
 

dangerous

Anëtar
Që pergjohet cel, e dimë të gjithë.

Këtë e bën sigurimi i fshehtë i shtetit per siguri dhe kompanija- q. r. & co Edini vetë se na shkatërruan duke pergjuar.


Ne në fv, mos keni frikë se vetem @WxP Edin sekretet tona 🤣
 

Barnaba

Antarë i Respektuar
Njerezit ne Shqiperi jane bere me trauma nga budallalliqet e portaleve... Ka edhe nga ata qe besojn se edhe dobesimi i sinjalit te celularit tregon se po pergjohesh.
 

Monique

Staf në FV.AL
Që pergjohet cel, e dimë të gjithë.

Këtë e bën sigurimi i fshehtë i shtetit per siguri dhe kompanija- q. r. & co Edini vetë se na shkatërruan duke pergjuar.


Ne në fv, mos keni frikë se vetem @WxP Edin sekretet tona 🤣
Aman serio i beson keto gomarlliqe qe thua?
E per cfare do te te pergjojne ty apo kedo ktu?
mjaft me keto ide te lajthitura se demtoni shendetin mendor lool
 

Monique

Staf në FV.AL
Njerezit ne Shqiperi jane bere me trauma nga budallalliqet e portaleve... Ka edhe nga ata qe besojn se edhe dobesimi i sinjalit te celularit tregon se po pergjohesh.
Dhe imagjino kur dikush me bindje te thote - Mua me pergjojne!
Dhe ti e pyet pse ke vrare njeri? Ke bere ndonje plan per terrorizem? Je kriminel?
Jo jo por me pergjojne lool

Dhe kete e justifikojne pikerisht me cilesine e sinjalit apo trafikun ne rrjet lool
 

Marla

Never say never, never say forever!
Asgje nuk kuptohet mgjate e mira eshte qe me shkrim e me ze mos lini shume prova per cdo rast :p
 

Monique

Staf në FV.AL
Te settings duhet te hysh per te gjetur imein e tel, artikulli nuk thote qe pergjuesit kane nevoje te futen ne settings.

Eshte shume e thjeshte.
Mos u fut fare ne settings nese e di imein tend.

Bej *#06# e nese te del imei yt do te thote qe nuk je ose ke qene ne pergjim
Opo asgje skupton ne momentin qe ke qene ne pergjim dhe mos harro qe kodi IMIe eshte kodi identifikues i telefonit (te cilin mund ta nderrosh) , nderkohe ne pergjim nese dikush vendoset , aksesi eshte direkt ne rrjet (qeliza) dhe jo ne telefon
 

Tema te Ngjashme

Top