• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Si sot e nje kohe...

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Si sot e nje kohe...

Dje, me 1 Dhjetor mbahet cdo vit dita kunder AIDS... ME pelqeu sh ky vidio mesazh... :)

 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Si sot e nje kohe...

20 shkurt

Lindje
1879 - Luigj Gurakuqi, shkrimtar, patriot shqiptar
1943 - Haxhi Dalipi, etnomuzikolog shqiptar
1950 - Walter Becker, muzikant amerikan (Steely Dan)
1951 - Gordon Brown, premier dhe politikan britanez.
1966 - Cindy Crawford, fotomodele dhe aktore amerikane
1967 - Kurt Cobain, këngëtarë amerikan
1968 - Imer Selmani, (politikan dhe biznismen) Kryetar i Demokracise se Re
1969 - Danis Tanoviq, regjisor boshnjak.
1985 - Yulia Volkova, këngëtare ruse (t.A.T.u.)
1988 - Rihanna, këngëtare nga Barbadosi
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Si sot e nje kohe...

Ishte 21 prilli 1934 kur gazeta Daily Mail publikoj nje foto te 'Nessie', legjenda e perbindeshit te Loch Ness.
Mbas 81 vjetesh, Google Doodle feston nje nga genjeshtrat me te medhaja te gazetaris!
Autori i kesaj legjende eshte aktor, regjizor Marmaduke Wetherell qe donte te tallej me kete gazet.
Fotoja eshte bere nga kirurgu Robert Kenneth Wilson.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Si sot e nje kohe...

Sot dy vite me pare vdiq Robin Williams
 
Last edited by a moderator:

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Si sot e nje kohe...

Aki rrofsh per editimin.

Nese sot jemi ne nje komunitet te tille virtual apo flisni me te dashurit tuaj
Thoni flm Tim Berners-Lee e team-it te tij sepse 25 vite me para interneti dha shenjat e para te jetes

Nje video ne fb e tregon kete me se miri.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Si sot e nje kohe...

Nuk ndodhi sot e nje kohe.
Ndodhi sot e pike.
Sot vdiq Fidel Castro.


Asnje revolucionar i vertete nuk vdes kot
:)
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Chad Hurley, Steve Chen e Jewed Karim dita kur 3-ish punjonjes te Pay Pal themeluan Youtube me 15 shkurt 2005
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Me 1962 pikerisht me 5 gusht, vdiq ajo me zerin me sexy qe kendoi " happy birthday Mr. President"
Besoj e dini kush.
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
1963- Qindra mijëra njerëz u mblodhën në Uashington, në një miting për të drejtat civile, në përfundim të një marshimi njëditësh. Marshimin e kryesonte veprimtari i të drejtave civile Martin Luther King.

Gjatë ditës komitetet e pjesëmarrësve në marshim u takuan me anëtarë të kongresit dhe udhëheqës qeveritarë dhe u kërkuan atyre të flisnin kundër dallimit racial dhe të mbështetnin përpjekjet për të drejta të barabarta. Mitingu mori tonin e një fushate, kur Martin Luther King mbajti nga shkallët e përmendores së Linkolnit atë që u bë i njohur si fjalimi “Unë kam një ëndërr”. Marshimi u dha energji udhëheqësve të të drejtave civile dhe ndihmoi për ta bindur presidentin John Kennedy të përdorë pushtetin e qeverisë federale për t’iu kundërvënë padrejtësive raciale në Shtetet e Bashkuara. Brenda disa vjetësh Kongresi do të miratonte disa nga ligjet më të rëndësishme për të drejtat civile në historinë amerikane.
 

Passion

Banned
Si sot
Greqia feston diten e pavaresise te clen e shpalli me 25 Mars 1821
1999 – Vdiq Glen Siborg, fitues i çmimit Nobel dhe një nga udhëheqësit e grupit për zhvillimin e projektit të bombës atomike.
 
Top