• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si sot e nje kohe...

Hartini

Well known member
Titulli: Si sot e nje kohe...

20 shkurt 1991 , para 19 vjetesh , me kujtohet sikur te ishte dje , turma pa tru dhe te pashpres , rrezuan bustin e Enver Hoxhes ne qener te Tiranes ,
e terhiqen zvarre rrugeve te Tiranes dhe e derguan ne qytetin e Studentit , ku filluan ta coptonin , dhe ku studentet ishin ne greve urie prej shume ditesh ,
per heqjen e emrit te universitetit Enver Hoxha . Busti u rrezua , Enveri u zhvarros ,por kjo nuk ndryshoj asgje ne gjendjen e kombit .
Gjithe keto veprime te turpshme dhe aspak nobel , duhet te na kene mallkuar si komb valle !!!! Ndoshta .
 

cat-woman

Une jam.....
Vendndodhja
athens
Titulli: Si sot e nje kohe...

20 shkurt 1991 , para 19 vjetesh , me kujtohet sikur te ishte dje , turma pa tru dhe te pashpres , rrezuan bustin e Enver Hoxhes ne qener te Tiranes ,
e terhiqen zvarre rrugeve te Tiranes dhe e derguan ne qytetin e Studentit , ku filluan ta coptonin , dhe ku studentet ishin ne greve urie prej shume ditesh ,
per heqjen e emrit te universitetit Enver Hoxha . Busti u rrezua , Enveri u zhvarros ,por kjo nuk ndryshoj asgje ne gjendjen e kombit .
Gjithe keto veprime te turpshme dhe aspak nobel , duhet te na kene mallkuar si komb valle !!!! Ndoshta .

sa mire hartini qe te qenka kujtuar dhe ty.....une e pashe ne televizor se nuk e mbaja mend
 

cat-woman

Une jam.....
Vendndodhja
athens
Titulli: Si sot e nje kohe...

sot me daten 20 shkurt iku nga jeta doktori ui madh qe zbuloj ne gjinekologji Test Pap doktori americn me origjine greke Jorgos Papanikolaou qe nga mbiemri i tij mori dhe emrin ky lloju testi
 

3R1

rremujaxhije:P
Vendndodhja
ne shtepi...
Titulli: Si sot e nje kohe...

24 shkurt-dita e 55 e kalendarit gregorian te shpallur nga papa Gregorio XIII ne vitin 1582...
è nje modifikim i kalendarit Giuliano qe ishte ne ligj,para Gregorianit..
ky kalendar è i bazuar ne ciklin e stineve;);)
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Si sot e nje kohe...

4 Mars 1678

Si sot para 332 vjetesh lindi nje kompozitor i madh, Antonio Vivaldi qe i fali botes aq shume emocione me muziken e tij. Koncerti i tij i famshem dhe i pavdekshem i luajtur ne violine "The four seasons" (4 stinet), i pavdekshem.
sa i bukur eshte bere google sot:)
 

3R1

rremujaxhije:P
Vendndodhja
ne shtepi...
Titulli: Si sot e nje kohe...

25 mars 325--keshilli i niceas(qytet antik i turqise)sposton daten tradizionale te fillimit te pranveres nga 25 marsi ne 21 mars:):)
 

cat-woman

Une jam.....
Vendndodhja
athens
Titulli: Si sot e nje kohe...

sot 25 mars 1821 greku beri nje kryengritje per te hequr qafe turkun.....por fatkeqesisht akoma ketu afer e ka hyn e del si te doje :lexim:
 

3R1

rremujaxhije:P
Vendndodhja
ne shtepi...
Titulli: Si sot e nje kohe...

25 mars--dita boterore e rinise:):)
sot rinia e mbare botes fesoti 25 vjetorin ne sheshin e sh,Pjetrit ku u xshendeten nga Papa Benedikti XVI
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si sot e nje kohe...

27 Mars

1513 - Juan Ponce de Leon gjen Floriden.
1998 - Administrata e Ushqimit dhe Droges aprovon Viagren.
2009 - Obama dergon edhe 4000 trupa te tjere kundra terrorrizmit ne Pakistan dhe Afganistan.
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si sot e nje kohe...

30 Mars

2002 - Vdes nena Mreteresh Elizabet ne moshen 101 vjecare.
1822 - Florida quhet territor i US-es :)))
1987 - Van Gogh shet "Sunflowers" ("Lule dielli") per $39.7 milion.

 
Top