• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si sot e një kohe...

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Si sot e një kohe...

14 shkurt 1920

Krijohet "League of Women Voters" ne U.S.A me moton "Making Democracy Work"
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Si sot e një kohe...

14 shkurt 273---shen Valentinit i pritet koka nga ushtari romak Furius Placidus,nen urdherin e imperatorit Aureliano:(
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Si sot e një kohe...

15 shkurt 2005---krijohet/lind youtube...
sot ka 5 vjetorin:D:D:D
 

ERA_VL

missing you....
Titulli: Si sot e një kohe...

15 shkurt 1933 - Në Miami, Florida, Giuseppe Zangara tentoi të vrasë presidentin amerikan Franklin D. Roosevelt, por në vend të tij kaplon kryetarin e Chicagos , Illinois, Anton J. Cermak, i cili nga plaga vdes më 6 mars.
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si sot e një kohe...

16 Shkurt

1923 - Arkeologet hapen varrin e Mbretit Tut pas 3000 vjetesh (Egjipt) - Ky per mendimin tim ka qene një nga gjetjet me interesante... :D

1959 - Fidel Kastro merr persiper qeverisjen e Kubes.
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Si sot e një kohe...

16 shkurt 1962-njeriu me i shtrenjte i jetes sime ka dtl:):)
me e dashura e me e cmuara ne kete bote--mamushi ime:):):)

p.s dt e rnd dhe kjo:p:p
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Si sot e një kohe...

20 shkurt 1991

një turme shqipetaresh te mbushur me urrejtje u turren drejt bustit te ish diktatorit Enver Hoxha dhe rrezuar statujen e tij 7 metra te larte prej bronxi, ne shenje te rrezimit te sistemit dogmatik.

20 shkurt 2009
Kreu i shtetit nderoi me medaljen e Mirenjohjes, me Medaljen e Arte te Shqipones dhe me Medaljen Pishtari i Demokracise, ata persona te cilet si sot 18 vjet me pare arriten te rrezonin simbolin e komunizmit.

 

ERA_VL

missing you....
Titulli: Si sot e një kohe...

20 shkurt 1986 - Silvio Berlusconi bleu klubin italian të futbollit AC Milan.
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si sot e një kohe...

20 Shkurt

1819 - "Barber of Seville" i Rossinit per here te pare ne Rome.

1985 - Irlanda ben legalisht te mundur shitjen e kontraceptiveve.
 

cat-woman

Une jam.....
Titulli: Si sot e një kohe...

sot me 20 Shkurt........u perbys busti i Enver Hoxhes
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Si sot e një kohe...

20 shkurt 1991 , para 19 vjetesh , me kujtohet sikur te ishte dje , turma pa tru dhe te pashpres , rrezuan bustin e Enver Hoxhes ne qener te Tiranes ,
e terhiqen zvarre rrugeve te Tiranes dhe e derguan ne qytetin e Studentit , ku filluan ta coptonin , dhe ku studentet ishin ne greve urie prej shume ditesh ,
per heqjen e emrit te universitetit Enver Hoxha . Busti u rrezua , Enveri u zhvarros ,por kjo nuk ndryshoj asgje ne gjendjen e kombit .
Gjithe keto veprime te turpshme dhe aspak nobel , duhet te na kene mallkuar si komb valle !!!! Ndoshta .
 

cat-woman

Une jam.....
Titulli: Si sot e një kohe...

20 shkurt 1991 , para 19 vjetesh , me kujtohet sikur te ishte dje , turma pa tru dhe te pashpres , rrezuan bustin e Enver Hoxhes ne qener te Tiranes ,
e terhiqen zvarre rrugeve te Tiranes dhe e derguan ne qytetin e Studentit , ku filluan ta coptonin , dhe ku studentet ishin ne greve urie prej shume ditesh ,
per heqjen e emrit te universitetit Enver Hoxha . Busti u rrezua , Enveri u zhvarros ,por kjo nuk ndryshoj asgje ne gjendjen e kombit .
Gjithe keto veprime te turpshme dhe aspak nobel , duhet te na kene mallkuar si komb valle !!!! Ndoshta .

sa mire hartini që te qenka kujtuar dhe ty.....une e pashe ne televizor se nuk e mbaja mend
 

cat-woman

Une jam.....
Titulli: Si sot e një kohe...

sot me daten 20 shkurt iku nga jeta doktori ui madh që zbuloj ne gjinekologji Test Pap doktori americn me origjine greke Jorgos Papanikolaou që nga mbiemri i tij mori dhe emrin ky lloju testi
 

ERA_VL

missing you....
Titulli: Si sot e një kohe...

20 shkurt 1988 ka lindur Rihanna...ajo kengetarja..:)
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Si sot e një kohe...

24 shkurt-dita e 55 e kalendarit gregorian te shpallur nga papa Gregorio XIII ne vitin 1582...
è një modifikim i kalendarit Giuliano që ishte ne ligj,para Gregorianit..
ky kalendar è i bazuar ne ciklin e stineve;);)
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Si sot e një kohe...

4 Mars 1678

Si sot para 332 vjetesh lindi një kompozitor i madh, Antonio Vivaldi që i fali botes aq shume emocione me muziken e tij. Koncerti i tij i famshem dhe i pavdekshem i luajtur ne violine "The four seasons" (4 stinet), i pavdekshem.
sa i bukur është bere google sot:)
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Si sot e një kohe...

24 mars--dita nderkombetare e TB--semundjes se tuberkulozit...
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Si sot e një kohe...

25 mars 325--keshilli i niceas(qytet antik i turqise)sposton daten tradizionale te fillimit te pranveres nga 25 marsi ne 21 mars:):)
 

cat-woman

Une jam.....
Titulli: Si sot e një kohe...

sot 25 mars 1821 greku beri një kryengritje per te hequr qafe turkun.....por fatkeqesisht akoma ketu afer e ka hyn e del si te doje :lexim:
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Si sot e një kohe...

Si sot ne 25-03-1985 une kisha 88 dite që kisha lindur
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Si sot e një kohe...

25 mars--dita boterore e rinise:):)
sot rinia e mbare botes fesoti 25 vjetorin ne sheshin e sh,Pjetrit ku u xshendeten nga Papa Benedikti XVI
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Si sot e një kohe...

Si sot ne 26-03-1985 une kisha 89 dite që kisha lindur
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si sot e një kohe...

Ne 26 mars te 1942 jane deportuar femrat e para ne Auschwitz poloni
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si sot e një kohe...

27 Mars

1513 - Juan Ponce de Leon gjen Floriden.
1998 - Administrata e Ushqimit dhe Droges aprovon Viagren.
2009 - Obama dergon edhe 4000 trupa te tjere kundra terrorrizmit ne Pakistan dhe Afganistan.
 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Si sot e një kohe...

si sot ne 27/03/1985 cyber ka 90 dite që ka lindur:D:D

p.s u bene plot 3 muaj:D:D Gezuar!!!
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Si sot e një kohe...

si sot ne 29/03/1984 UNE kam 92 dite që kam lindur
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si sot e një kohe...

30 Mars

2002 - Vdes nena Mreteresh Elizabet ne moshen 101 vjecare.
1822 - Florida quhet territor i US-es :)))
1987 - Van Gogh shet "Sunflowers" ("Lule dielli") per $39.7 milion.

 

3R1

rremujaxhije:P
Titulli: Si sot e një kohe...

sot me 30 mars une kam datelindjen:kercim:
 
Top