Si mund ta bëj një grua të lumtur një burrë?

DeliriumMind

Dje ishte dje, sot eshte sot.
Nese nje person eshte i trishte brenda zemres te tij, ti mund ti sjellesh dhe henen dhe prap si prap do gjej dicka qe nuk i pelqen ose do kerkoj me shume.

Si tip vertet qe jam dominuese, por e mbys ate aspekt sepse me pelqen te dhuroj edhe ate qe skam. Jam gati te boj cmendurira dhe sakrifica pafund per te pare te lumtur personat e zemrat dhe sidomos njeriun me te cilin zgjedh te kaloj jeten.
E shoh si dicka shum te shenjt (pavarsisht se nuk i perkas asnje feje por kam besimet e mia shpirterore qe kam koltivuar ne vite) dhe nuk heq dor kollaj deri sa te jap dhe frymarjen e fundit.
Por dhe smund te japesh pafund pa marre gje sepse vjen dita qe ke ti nevoj dhe nga ana tjeter shikon vetem dike qe perplas kembet sepse nuk jep me.

Cdua te them me ket...
Gjeni harmonine me veten tuaj
Dashuroni por pa traskuruar veten sepse sdo ju a qaj njeri hallin kur te bini me kok
Mos prisni qe nje femer apo nje mashkull tju boj te lumtur por kerceni bashk nen ritmin e dashurise per te krijuar dicka magjike.
Perndryshe rrini vetem dhe mos na cani Koken.
 

Endrra

VIP
@DeliriumMind pikerisht kjo eshte...se sa femra njoh qe permbushin te gjitha pikat e shkrimit me siper dhe burrat e tyre i tradhtojne...ose me keq i lene ne mes te rruges per nje qe eshte me pak perfekt...
 

DeliriumMind

Dje ishte dje, sot eshte sot.
@DeliriumMind pikerisht kjo eshte...se sa femra njoh qe permbushin te gjitha pikat e shkrimit me siper dhe burrat e tyre i tradhtojne...ose me keq i lene ne mes te rruges per nje qe eshte me pak perfekt...

Ka nga ato qe per te justifikuar mungesat e tyre, tradhetite dhe deshiren per liri, i bejn te ndihen te gabuara...i shajn dhe i perbuzin, i manipolojne ne menyre qe te jet ajo qe ti japi fund lidhjes. E bejn te humbi durimin dhe te dali si femer e ftoht dhe egoiste. Te cnjerezojne... te shkatarrojne ne brendesi dhe zor te ndihesh me femer si me para.
Eshte gjeja me e poshter qe mund ti besh nje njeriu.
Dhe kjo gje zakonisht ndodh kur femra behet nene dhe ka nevoj per mbeshtje sepse ka pergjegjesi per ate jet te re dhe te shtrenjt.

Ps: egzistojne dhe femra te tilla ashtu sic egzistojne meshkuj qe i ndricojne syt kur i perkushtohen familjes dhe shofin se cfare kan krijuar.
 

DeliriumMind

Dje ishte dje, sot eshte sot.
Me falni se shkrujta me shum passion ahahahahaha

Te lumtur ju pafsha gjithmone!


Te gjith e meritojme pavarsisht gabimeve
Nuk e besoj ate shprehjen qe njeriu lind i lig... varet si zgjedhim ta jetojme jeten dhe cdo eksperienc na meson dicka dhe na forcon karakterin. Perndryshe sdo derdhim me lot, qoft dhe gezimi 🦋
Ps: akoma sme ka dal alkoli djeshem 🤣
Ika.
 

Marla

Themelues i Forumit
Me falni se shkrujta me shum passion ahahahahaha

Te lumtur ju pafsha gjithmone!


Te gjith e meritojme pavarsisht gabimeve
Nuk e besoj ate shprehjen qe njeriu lind i lig... varet si zgjedhim ta jetojme jeten dhe cdo eksperienc na meson dicka dhe na forcon karakterin. Perndryshe sdo derdhim me lot, qoft dhe gezimi 🦋
Ps: akoma sme ka dal alkoli djeshem 🤣
Ika.

Hahaha he se ka dhe burra/meshkuj te mire. Se takojme ndonje te gabuar sdo te thote qe jane te tille te gjithe.

Une them qe nese sillesh mire vetvetja jo shtirje dmth gjen mire si tip karma is a bitch. Ne femrat jemi qenie me te komplikuara se meshkujt, sdime ca duam nga jeta.
Kta te fundit mjafton te kene ne krah 1 partnere me forma te mira inteligjente me humor elegant ti kenaqin ne shtrat (spo hyj ne detaje ktu lol) dhe te flasin embel tju falin dashuri partnerit dhe kta te fundit na falin dhe boten.

Nejse kshu e mendoj une ndonjehere.
 

DeliriumMind

Dje ishte dje, sot eshte sot.
Hahaha he se ka dhe burra/meshkuj te mire. Se takojme ndonje te gabuar sdo te thote qe jane te tille te gjithe.

Une them qe nese sillesh mire vetvetja jo shtirje dmth gjen mire si tip karma is a bitch. Ne femrat jemi qenie me te komplikuara se meshkujt, sdime ca duam nga jeta.
Kta te fundit mjafton te kene ne krah 1 partnere me forma te mira inteligjente me humor elegant ti kenaqin ne shtrat (spo hyj ne detaje ktu lol) dhe te flasin embel tju falin dashuri partnerit dhe kta te fundit na falin dhe boten.

Nejse kshu e mendoj une ndonjehere.

E kam shkruajtur te postimi #93 por sta ka kap syri 😝
Shyqyr qe i kemi lol

Por sjam dakord qe sdim se cfare duam. Un i kam pas gjithmon idet e qarta... ne apuntamentin e tret te them dhe planet qe kam per 30 vjetet e tjera ahahahhahahahah
 

Marla

Themelues i Forumit
Po he pra .. qe sdinkan femrat cfare duan ?
E moj dhe ti dmth qe sna gjendet karari

Themi e duam punetor pastaj ankohemi rri gjithe diten ne pune
Themi e duam romantik pastaj ankohemi boo sa i sheqerosur
Themi e duam te urte pastaj themi rri si qofte ceshte ky kshu
Themi e duam sexy te pashem pastaj ankohemi pse i fole asaj pse me ke tradhtuar me mire te kisha zgjesh te shemtuar se kshu me kto dyshime
Themi e duam inteligjent pastaj na vjen inat qe na ironizon ne gabimet tona e pastaj themi me mire 1 budall qe mos kuptoje ca bejme e kshu

Per kto e kisha lol
 

DeliriumMind

Dje ishte dje, sot eshte sot.
E moj dhe ti dmth qe sna gjendet karari

Themi e duam punetor pastaj ankohemi rri gjithe diten ne pune
Themi e duam romantik pastaj ankohemi boo sa i sheqerosur
Themi e duam te urte pastaj themi rri si qofte ceshte ky kshu
Themi e duam sexy te pashem pastaj ankohemi pse i fole asaj pse me ke tradhtuar me mire te kisha zgjesh te shemtuar se kshu me kto dyshime
Themi e duam inteligjent pastaj na vjen inat qe na ironizon ne gabimet tona e pastaj themi me mire 1 budall qe mos kuptoje ca bejme e kshu

Per kto e kisha lol

Me fal por kto me duken si ato batutat qe publikohen ne facebook per te marre sa me shume like.
 

Endrra

VIP
E moj dhe ti dmth qe sna gjendet karari

Themi e duam punetor pastaj ankohemi ngrli gjithe diten ne pune
Themi e duam te urte pastaj themi rri si qofte ceshte ky kshu
Themi e duam sexy te pashem pastaj ankohemi pse i fole asaj pse me ke tradhtuar me mire te kisha zgjesh te shemtuar se kshu me kto dyshime
Themi e duam inteligjent pastaj na vjen inat qe na ironizon ne gabimet tona e pastaj themi me mire 1 budall qe mos kuptoje ca bejme e kshu

Per kto e kisha lol
Po moj shoqe po .. po kto problemet i kane burrat me shume...
Ja per shembull une e pikur nga qielli 🤪
Sec donte te me ndryshonte nje Zot e di .. 🤣
 

Lucifer

__/\______
Kur lexon apo degjon femrat qe flasin per meshkujt, duket sikur meshkujt jane makthi jetes tyre.
Nderkohe qe,po te pyeses cdo femer se kush eshte idhulli apo heroi jetes,do te pergjigjet babai,qe eshte nje mashkull.
Nqs babai jot ka pasur te gjitha ato cilesite "sketerre" qe thoni kur flisni per meshkujt,nqs babai jot ta ka trajtuar nenen si sklavve gjithe jeten, atehere pse dreqin e ke idhull??
I nxini meshkujt sa here flisni per to,nderkohe qe zgjidhnji nje mashkull tju shoqeroje ne altar, gjithe qef per tju "dorezuar"ke nje mashkull tjeter.Behuni te sinqerta me veten dhe do filloni te llogjikoni me ftohte jashte turmes.

Ps. E riperseris,çelesi i gjithckaje eshte menyra si ti e nderton marredhenien me partnerin tend.
Nese do sherbetore,te iki ke mami,tha dikush me lart 🙂
 

DeliriumMind

Dje ishte dje, sot eshte sot.
Kur lexon apo degjon femrat qe flasin per meshkujt, duket sikur meshkujt jane makthi jetes tyre.
Nderkohe qe,po te pyeses cdo femer se kush eshte idhulli apo heroi jetes,do te pergjigjet babai,qe eshte nje mashkull.
Nqs babai jot ka pasur te gjitha ato cilesite "sketerre" qe thoni kur flisni per meshkujt,nqs babai jot ta ka trajtuar nenen si sklavve gjithe jeten, atehere pse dreqin e ke idhull??
I nxini meshkujt sa here flisni per to,nderkohe qe zgjidhnji nje mashkull tju shoqeroje ne altar, gjithe qef per tju "dorezuar"ke nje mashkull tjeter.Behuni te sinqerta me veten dhe do filloni te llogjikoni me ftohte jashte turmes.

Ps. E riperseris,çelesi i gjithckaje eshte menyra si ti e nderton marredhenien me partnerin tend.
Nese do sherbetore,te iki ke mami,tha dikush me lart 🙂
c2f0f21e928101a19d8ddde5c9a10d5d.jpg
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Kur lexon apo degjon femrat qe flasin per meshkujt, duket sikur meshkujt jane makthi jetes tyre.
Nderkohe qe,po te pyeses cdo femer se kush eshte idhulli apo heroi jetes,do te pergjigjet babai,qe eshte nje mashkull
🙋‍♀️
Un jam nje nder to ..
Nuk e hoqa pjesen tjeter sepse nuk me pelqeu perkundrazi nuk do i hiqja as nje pik apo presje atij postimi ku kushdo prej ne femrave gjejme véten Po thjesht sepse kte rreshtin me lart e kam edhe si nenshkrim.

ca te them un ty tani o Luci se qe je me i miri nder te Miret ta kam then .
Te kam shume xhan fix si te ai statusi !
 

Lauri

Anunnak
S'kuptoj pse e mbani kokën indjetro duke gjykuar ishin 🤔🤔
Shikoni përpara të ardhmen🧐 që të mos gaboni përseri, që ankesat të mos ju bëhen gjithmonë rotacion gjithë jetës 🙄
 

AnaVie

Undisputed worman
Staf në FV.AL
Per temen se di ndoshta duke e vleresuar per ate qe fal edhe Eshte .
Duke i dhen rendesine dhe vendin qe i takon .
Kaq njehere sepse me jan thare mendimet kto dite..
 

Marla

Themelues i Forumit
Kur lexon apo degjon femrat qe flasin per meshkujt, duket sikur meshkujt jane makthi jetes tyre.
Nderkohe qe,po te pyeses cdo femer se kush eshte idhulli apo heroi jetes,do te pergjigjet babai,qe eshte nje mashkull.
Nqs babai jot ka pasur te gjitha ato cilesite "sketerre" qe thoni kur flisni per meshkujt,nqs babai jot ta ka trajtuar nenen si sklavve gjithe jeten, atehere pse dreqin e ke idhull??
I nxini meshkujt sa here flisni per to,nderkohe qe zgjidhnji nje mashkull tju shoqeroje ne altar, gjithe qef per tju "dorezuar"ke nje mashkull tjeter.Behuni te sinqerta me veten dhe do filloni te llogjikoni me ftohte jashte turmes.

Ps. E riperseris,çelesi i gjithckaje eshte menyra si ti e nderton marredhenien me partnerin tend.
Nese do sherbetore,te iki ke mami,tha dikush me lart 🙂

Po ca makthi o Luci, harrove qe ne femrat jemi brinja juaj jemi krijuar per te mos u merzitur ju.

Pra qe ne zanafille mbrapsh koncepti.
 

Lauri

Anunnak
Po ca makthi o Luci, harrove qe ne femrat jemi brinja juaj jemi krijuar per te mos u merzitur ju.

Pra qe ne zanafille mbrapsh koncepti.
Më fute në argumente serjoze me këtë shkrim..😄
Jeni krijesa që duhet t'i nënshtrohet burrit.
Kjo sot nuk shkon më. Prandaj ka konflikte në çifte.
 
Top