Si mund ta bëj një grua të lumtur një burrë?

Hera

Banned
Jam e lumtur .....kurse sa per teorine si behet e lumtur nje grua nga nje mashkull eshte ne doren e tyre
 

SunFIower

Don’t touch!
Te mos e bezdisesh kur po sheh ndeshjen,te mos e thirresh ne tel 100 here kur esht me shoket,te gjeje gjellen gati kur kthehet nga puna,ti hedhi corapet e palara ku ti doje qejfi pa degjuar te bertitura nga prapa, kur te dalesh me te per kafe te jesh 10 min para gati ndryshe kafja anullohet??etjj etjjj se skan fund ?
 

Lucifer

__/\______
Te mos e bezdisesh kur po sheh ndeshjen,te mos e thirresh ne tel 100 here kur esht me shoket,te gjeje gjellen gati kur kthehet nga puna,ti hedhi corapet e palara ku ti doje qejfi pa degjuar te bertitura nga prapa, kur te dalesh me te per kafe te jesh 10 min para gati ndryshe kafja anullohet??etjj etjjj se skan fund ?
Nese ky burri lart punon 10 ore ne dite dhe gruaja rri gjithe diten ne shpi,normale qe ai do kete keto kerkesa.Por nqs ajo punon dhe sjell nje rroge ne shpi,ta siguroj qe ska grua te pranoje nje burre si ky siper ?
 

Lucifer

__/\______
Ne cilin planet jeton?
Ne ate planet ku grate vazhdojne martohen akoma me burrat dhe mbas 300 vjetesh ekzistence.
Ste duket cik e cuditshme?
Ne kemi prirjen tja veshim fajit partnerit per paaftesine tone qe te ndertojme nje marredhenie normale.
 

SunFIower

Don’t touch!
Ne ate planet ku grate vazhdojne martohen akoma me burrat dhe mbas 300 vjetesh ekzistence.
Ste duket cik e cuditshme?
Ne kemi prirjen tja veshim fajit partnerit per paaftesine tone qe te ndertojme nje marredhenie normale.
Nuk ja veme fajin partnerit jo po meshkujt jan egoiste e selfish,duan qetesin e tyre dhe lirine sic ishin beqar dhe fakti qe jan meshkuj i ben te ndjehen me prioritar
Nashti pse je mashkull ti e te djeg so faji im :p

Sa jam ne kete forum gra qe bojne burra te lumtur ende sme ka pa syri? Ndoshta i bejne te lumtur ne ate menyren e vete!
Pse do rrim tu tregojm botes virtuale sesi e bejm partnerin/burrin te lumtur!? Jallaa
 

Lucifer

__/\______
Nuk ja veme fajin partnerit jo po meshkujt jan egoiste e selfish,duan qetesin e tyre dhe lirine sic ishin beqar dhe fakti qe jan meshkuj i ben te ndjehen me prioritar
Nashti pse je mashkull ti e te djeg so faji im :p


Pse do rrim tu tregojm botes virtuale sesi e bejm partnerin/burrin te lumtur!? Jallaa
Mua sme djeg fare,thjesht me bezdis fakti qe flitet per marredhenien burre/grua njesoj si per Luften e Ftohte,nderkohe qe nuk eshte fare kshu.
Pastaj varet dhe nga shembujt e meshkujve qe ke ti ne jete.
 
Nese ky burri lart punon 10 ore ne dite dhe gruaja rri gjithe diten ne shpi,normale qe ai do kete keto kerkesa.Por nqs ajo punon dhe sjell nje rroge ne shpi,ta siguroj qe ska grua te pranoje nje burre si ky siper ?
Me fal qe po nderhyj por harrove punet qe ben ajo gruaja qe rri ne shtepi. Ben punet e shtepise pastron hekuros babaysitter te femijeve plus edukimin e tyre ben pazaret ben dreken pastaj shtron dreken darken mbledh dreken darken lan enet etj etj. Pra e konvertuar ne page pune gruaja po te kursen minimalisht 900 mije leke. Pra sme figuron pa asnje kontribut.
Ceshtja komplikohet kur cifti jeton dhe me prinderit e burrit por spo hyj ne keto detaje.

Shoqeria shqiptare eshte tejet mase maskiliste. Per te mos thene qe turku na ka lene me pasoja te tilla te renda.
 
Top