• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si i këshillonte Profeti Muhamed shokët e tij para luftës?

Lauri

Anunnak
Titulli: Si i këshillonte Profeti Muhamed shokët e tij para luftës?

@Soulmind, Ah se edhe mua mu kujtua qe te paskem dhene nje pergjigje per kete postin tend..;)

Muhameti vdiq ne dhomen e tij me koke ne kraharorin e Aishes, dhe po aty u varros.

Ajo (Aishe)degjoj fjalet e fundit: «O Zot, me shoqerine supreme ne Parrajse". Dhe koka u be me e rende ne kraharorin e gruas. Aishja vendosi lehte koken e Profetit ne nje jestek dhe filloj te qaje bashke me grate e tjera.

Kujt ti besojme te shoqes Aishe, apo pallavrave te kohes moderne te internetit?
/Paqe e sallam
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Si i këshillonte Profeti Muhamed shokët e tij para luftës?

@Soulmind, Ah se edhe mua mu kujtua qe te paskem dhene nje pergjigje per kete postin tend..;)

Muhameti vdiq ne dhomen e tij me koke ne kraharorin e Aishes, dhe po aty u varros.

Ajo (Aishe)degjoj fjalet e fundit: «O Zot, me shoqerine supreme ne Parrajse". Dhe koka u be me e rende ne kraharorin e gruas. Aishja vendosi lehte koken e Profetit ne nje jestek dhe filloj te qaje bashke me grate e tjera.

Kujt ti besojme te shoqes Aishe, apo pallavrave te kohes moderne te internetit?
/Paqe e sallam
E di qe me je pergjigjur dhe une do tkem replikuar. Thash hutbeja e lamtumires(fjalimi i fundit ne xhami) ti thua fjalet e fundit para vdekjes, sigurisht ne prag vdekje ashtu ka qene, por nuk kontradikton fjalimin e tij. "Ku eshte problemi ketu?He?"(cit.drejt e tatimeve)Lol
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Si i këshillonte Profeti Muhamed shokët e tij para luftës?

Me aq sa kam lexuar une mbi muhametin (ne muzeum) thuhet qe ai thoshte qe duhet te mbaroje shkollen i her para se te beje dicka tjeter.
Ne fakt ai ka thene sh gjera rreth dijes nder ta: "Kerkove diturine nga djepi deri ne varr."
Kjo pasi ne librin qe ju shpall,(Kuranin) thirrja ne dije eshte primare, ku dhe vargu i pare i shpallur ka qene: LEXO!

Kete versionin tend pastaj s'e kam degjuar ndonjeher :p Edhe MuhameD, jo me T, se s'je aq i paafte te mos i spell-esh tamam fjalet :). T'kena gjith ket cun t'zgjut :D
 
Last edited:
Top