• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si eshte shtepia ku jeton?

dangerous

Moderatorë
Titulli: Si eshte shtepia ku jeton?

Si Farmeci cdo gja sa duhet e ku duhet e mjaftueshme e shum funksionale,, ,negative e shtrejnte ...
 

Nicktjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si eshte shtepia ku jeton?

Dua shtepine time privte, me lule, me shume dielle dhe e mobiluar sipas qejfit tim :)
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Si eshte shtepia ku jeton?

eshte apartament nen cati, dhe ne sallon ka nje bar me stola te larte qe e ndan nga kuzhina ...dhe do me mungoje :(
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si eshte shtepia ku jeton?

Kam 2 ...

Shpia e kollovarit ka 1 cati, 4 murre, 8 krevat 2 shtanga, 1 makinet kafeje dhe uji, 1 tv, 1 digitalb, halen e ka jasht kshu plastike, shpi druri.
Shpia e djaleris ka nje arome qe sa here shkoj me rinon, me ploteson megjithse e vjeter. Me gjera te perjetshme seicila ne vendin e vet. Uaaaaa dhoma ku rrisja zogj, veranda nga ku shpesh tymosja robat e lagjes...nga ato shpite qe kur te del gjumi ne oren 7 te rihet ne shtrat me ore te tera per te kujtuar prapesite, njerezit .
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staff member
Titulli: Si eshte shtepia ku jeton?

Shpi e modhe qe do po aq menere me i bo yzmet

Isha mire te ajo kasollja vjeter 50m katror ..oho me dy hapa kapshe kuzhine ..banje e dhome gjumi.
Tashi kur te duhen nai pale corape duhet me bo nja 150 hapa
 

sensuu

sweet
Titulli: Si eshte shtepia ku jeton?

eshte dy kateshe...kati pare sallon,kati dyte dy dhoma gjumi...dy ballkone.
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si eshte shtepia ku jeton?

Tani jetoj ne nje pallat 28 kate, une jam kati i16 , ke frik te dalesh ballkon , por ka nje pamje goxha fantastike , eshte 70m , dhome gjumi , sallon , guzhin , wc , ballkon . nuk e kam mobiluar une por eshte mjafte komode dhe e bukur .

Ndersa shpia ime ...do e tregoj kur te mbarojn punimet...
 
Titulli: Si eshte shtepia ku jeton?

Shtepi nuk quhen keto me qera aman...
Shtepia ime ngelet perfundimisht ajo e prinderve te mi qe as me shkon ndermend ta shes edhe pse kam apartament ne breg te detin.
Shtepi ideale per mua eshte ajo e mbushur me kujtime... Ku veç limonat ne oborr te kujtojne qe vitet kane kaluar,,, sepse tashme ata kane mbuluar shtepine..
Shtepi quaj aty ku lejohesha te beja "gjithçka" .... Te zhdepja ne dru kusherinj e mi grindavec e te fshihesha qe te mos me gjenin lol
Shtepija ideale ku une e bej gjumin pa nderprerje ne çarçafet puplin qe i qepte Mama ime ne ate makinen qepese kineze "baterfly" .... Eh çna bet me mall....
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Si eshte shtepia ku jeton?

Ja si duket nga jasht:Ka ne cdo kat nga 100 m2,
Kati i pare: Salon, guzhine te ndare, nje dhome gjumi, banjo, nje siperfaqe 6m2 nen shkalle, nje depo...dhe jasht saj 20m2 parahyrje.
Kati i dyte: Tri dhoma gjumi, dy banjo, biblioteka
Terraca: 21 m2 dhe nje oborr 15 ari, sikur qe shihet ne foto
 

Ultraviolet

I have a happy personality with a heavy soul
Titulli: Si eshte shtepia ku jeton?

Endrra pse cfare kan shtepit me qera?
Varet si eshte rrit tjetri.

Shtepi kam nderruar 2 ne shqiperi, tek i pari kujtoj vetem ballkonin sepse aty kaloja kohen duke lozur kurse te i dyti kam qendruar 5 vite dhe kam shum kujtime...
pastaj kemi leviz ja 3 her me qera dhe nuk eshte se kam kujtime te bukura sepse ka qen nje 'periudh' e imja e till.
Prindrit blen shtepi shum, shum, teper te madhe ca vite me par por kur fle gjym atje nuk ndjej gjo... jam ne siklet sepse dhe kur e moren, isha me qera me 2 miq ne TO.
Shtepi per mu tani eshte kjo ne te cilen jetoj me partnerin tim, shtepi per mu eshte kur ndjejn qe JAM E LIR te bej cdo gje qe me shkon ndermend.
Kur e morem, dukej..... lene spo e them. E transformova, e personalizova deri ne gjerat me te vogla sa edhe vet pronarja ngeli e habitur dhe me ofroj nje cokollat te ngroht lol

Nuk eshte shum, por eshte e ngroht... : 1 banjo per te cilen bojm luft, 2 dhoma, 1 guzhin, sgabuzzino, koridori dhe 2 ballkone.
 
Titulli: Si eshte shtepia ku jeton?

Kuzhine shkruhet o DM se ka then prof Levy lol

Po pra po ate po themi te dyja ... Une kam pas nje shtepi timen e tani jetoj ne nje apartament komod ku sme ik rryma as uji kurre ... Pse moj shtepi i thua kesaj TI lol
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Si eshte shtepia ku jeton?

Une mendoj se para se te vleresojme shtepine si strukture, do te duhej me shume te koncentrohemi ne vleresimin e ngrohtesise dhe dashurise qe ofron ajo hapesire...se bashku me kujtimet!
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Si eshte shtepia ku jeton?

Do te tregoj nje detaj te lezetshem, qe me qeteson e do te me qetesoje sa here ta kujtoj.

6 meter larg murit te dhomes time eshte nje murr ndares (i shpise se prinderve me komshiun), qe kur jane ndertuar shtepite ne ate mur u la nje dere e vogel, nga gjysherit tane per cdo ndodhi, kur une linda dera ishte aty prej vitesh, shpesh here hapej e mbyllej, tani qe po kthehem ne kohe e kujtoj moshen 7-8 vjecare, dera rinte e hapur nate e dite. Edhe me heret qe bebe nga ajo dere njoha me te mirin nga shoket qe kam, 34 vjet me duken si 34 sekonda, me duken sikur do te dalsh aty perseri e do me therrasesh, Cuni Noles do vish t'ham me.... Une kerceja nga dritarja sepse nuk kishim hekura, sapo kaloja deren skisha nevoj me per asgje, te dy me feten plot sheqer e vaj dilnim ne rrugice e fillonim shakate e ngacmimet me gjith lagjen.
 
Top