Si e zgjedhin meshkujt partneren e tyre?

auto_Propozim_per_martese1582484038.jpg
Mund të jesh shumë seksi dhe e mahnitshme në shtrat, por këto nuk mjaftojnë që një mashkull të të propozojë për martesë. Në fakt, seksi, për të mos thënë hiç fare, ka të bëjë shumë pak me martesën.Arsyeja se përse një mashkull zgjedh të martohet me ty, gjendet jashtë dhomës së fjetjes. Tani, po mendon se si ta bësh të të propozojë?E thjeshtë fare! Meshkujt martohen me gra të cilat i bëjnë ata njerëz më të mirë.Kjo fillon kur meshkujt e vërejnë se vetura e tyre është më e pastër, shtëpia është më e rregullt. Por, kjo vetëm sa thellohet… Duket sikur kështu gjendet shërbyesja e shtëpisë, ndërsa ne jemi duke folur për bashkëshorten, por do ta zbuloni shumë shpejt kuptimin dhe nuk ka asgjë maskiliste në gjithë këtë.

Pas një kohe – ndoshta në fillim të lidhjes, ndoshta pas disa muajve–meshkujt i pushton një “karakteristikë fisnike”, e cila i bën ata të duan të kujdesen për ju.Dëshirojnë të dini ku jeni, në çfarë gjendje e keni veturën dhe dëshirojnë të sigurohen se keni mjaftueshëm karburant. Gjithashtu, fillojnë t’ju ndihmojnë me çfarëdo që dëshironi apo që keni nevojë dhe nuk janë më vetëm në rolin e të dashurit, por edhe të mikut.Papritmas, gjërat e vogla për të cilat asnjëherë nuk keni menduar, fillojnë të bëhen të rëndësishme.Meshkujt fillojnë t’u interesojë sesi ndiheni dhe jo sesi dukeni.Thënë më shkurt, meshkujt martohen me një grua e cila ia përmirëson jetën dhe kjo gjithmonë do të jetë reciproke.
lexo.com.al
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Shiko fotografinë 1716657
Mund të jesh shumë seksi dhe e mahnitshme në shtrat, por këto nuk mjaftojnë që një mashkull të të propozojë për martesë. Në fakt, seksi, për të mos thënë hiç fare, ka të bëjë shumë pak me martesën.Arsyeja se përse një mashkull zgjedh të martohet me ty, gjendet jashtë dhomës së fjetjes.
lexo.com.al
Cili ke ai ekspert qe dha kete mendim. Ne fakt, konsideroje se pershtatshmeria / mospershtatmeria sexuale eshte goxha faktor unifikues / per te moa thene kryesori, ne mbajtjen e nje lidhje te shendetshme. Situata brenda 4 mureve te dhomes se fjetjes eshte qenesorja per mireqenien e nje martese.
 
Ne pergjithsi femra eshte perzgjedhesja jo mashkulli. Nese i hyjne 1 lidhje dhe vendosin qe te kalojne jeten bashke pra ta finalizojne dashurine e tyre ne martese ka shume faktore por qe pastertia dhe rregulli i femres te behet faktor kyc eshte bullshit sepse njof raste plot qe ska lidhje.

Ajo fjalia "ato femra qe i ben ata njerez me te mire" do ta zevendesoja me fjaline ato femra qe nxjerrin ne pah anen e mire te tyre. Sepse femra seshte as edukatore as mesuese por ama me sjelljen e saj me dsshurine qe fal mund ta beje mashkullin te nxjerre anen e tij me te mire.

Kto artikujt kur perkthehen nga diletante perkthyes ja humbin komplet konteksin dhe thelbin fjalive dje artikullit.
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Se di si zgjedhin, le te na thone. :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Ne fakt per te zgjedhur zgjedh femra, ktyre thjesht ju rre mendja qe jane ata qe na zgjedhin :p
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Shiko fotografinë 1716657
Mund të jesh shumë seksi dhe e mahnitshme në shtrat, por këto nuk mjaftojnë që një mashkull të të propozojë për martesë. Në fakt, seksi, për të mos thënë hiç fare, ka të bëjë shumë pak me martesën.Arsyeja se përse një mashkull zgjedh të martohet me ty, gjendet jashtë dhomës së fjetjes. Tani, po mendon se si ta bësh të të propozojë?E thjeshtë fare! Meshkujt martohen me gra të cilat i bëjnë ata njerëz më të mirë.Kjo fillon kur meshkujt e vërejnë se vetura e tyre është më e pastër, shtëpia është më e rregullt. Por, kjo vetëm sa thellohet… Duket sikur kështu gjendet shërbyesja e shtëpisë, ndërsa ne jemi duke folur për bashkëshorten, por do ta zbuloni shumë shpejt kuptimin dhe nuk ka asgjë maskiliste në gjithë këtë.

Pas një kohe – ndoshta në fillim të lidhjes, ndoshta pas disa muajve–meshkujt i pushton një “karakteristikë fisnike”, e cila i bën ata të duan të kujdesen për ju.Dëshirojnë të dini ku jeni, në çfarë gjendje e keni veturën dhe dëshirojnë të sigurohen se keni mjaftueshëm karburant. Gjithashtu, fillojnë t’ju ndihmojnë me çfarëdo që dëshironi apo që keni nevojë dhe nuk janë më vetëm në rolin e të dashurit, por edhe të mikut.Papritmas, gjërat e vogla për të cilat asnjëherë nuk keni menduar, fillojnë të bëhen të rëndësishme.Meshkujt fillojnë t’u interesojë sesi ndiheni dhe jo sesi dukeni.Thënë më shkurt, meshkujt martohen me një grua e cila ia përmirëson jetën dhe kjo gjithmonë do të jetë reciproke.
lexo.com.al
Sh artikull interesant. Në fakt njerzit menjëherë shkojnë menjëherë tek "mangësitë" e artikullit, por ai nuk i përjashton ato siç @kitra mos gaboj kishte thënë. Përkundrazi thjesht nuk i rendit si përparësi. Sepese në të vërtetë, pas gjithë pasionit etj është pikërisht rrespekti i ndërsjelltë ai që ka bazën për një vazhdimësi të gjatë jo se seksi etj nuk është i rëndësishëm. Por artikulli e vendos atë sekondar.

Tani mos marrim prototipin e mashkullit të telenovelave etj.
Por normalisht nga natyra mashkulli është më i pakujdesshëm se femra, por kjo s'do të thotë që nuk bëhet bashkëpunues si edhe vetë fjala bashkëshort (ktu mabse është fati) por do thoja shoku i jetës.

Dhe më poshtë e sqaron se si ndodh kjo.
Dreqi ta hajë nuk e imagjinoj të kaloj jetën me dikë që më pret me këmbët e para PSE MAMI JOT JAM UNË?!!!
Jo e dashuri por kurrësesi as gruaja ime nuk mundë të jesh kurrë nqs vjen me peshoren e barazisë gjinore, e ku di unë çfarë në dorë...

Mardhënia duhet të jetë merr jep pa peshore...

Sigurisht që kur pesha kalon në një krah peshorja thyhet e diçka s'shkon por ajo është Gjithnjë aty pa qenë nevoja ta përmendësh..
Nuk di se çfarë jete mundë të jetë ajo brenda atyre katër mureve me kalkulatriçe në dorë kam parë por aq pak sa kam parë më ka kallur datën....

Vdeksha beqar lool lool
Edhe pse një i dytë në lagje si unë do ish i tepërt ????

Më pëlqen artikulli edhe pse mundë të ish shtjelluar për të mos krijuar polemikë (kjo mbase ka qenë ideja) mua më mjaftoi ?
 
  • Më pëlqen
Reactions: D.

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Shije shije kjo dunja.

Grua je, por nene, jo cdo kush e meriton dhe arrin te behet dhe t'ja jap hakun. Ndaj, zgjedhja e partnerit te jetes, behet duke menduar me larg, jo vetem per vitet e para.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Cka kerkojne femrat ne kete teme ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nje njeri i mencur me ka thene nuk eshte problemi ta zgjedhesh por te dish ta mbash te duhurin/duhuren :)

Problemi eshte tek zgjedhja, me fal, por ai i mencuri sipas mendimit tim ia ka huq. Nese ben zgjedhjen e gabuar, nuk e ke ne duar te duhurin/te duhuren, thjesht logjike !
 

Peperina

Larg shume larg
Shije shije kjo dunja.

Grua je, por nene, jo cdo kush e meriton dhe arrin te behet dhe t'ja jap hakun. Ndaj, zgjedhja e partnerit te jetes, behet duke menduar me larg,
Plotesisht dakort me ty dashuri .
Ja ti kaq kohe beqar ne forum refuzo Nje , refuzo dy , e tre e Kater e si perfundim beqar. U desh tna ciftoje Cika e un qe i them jo Mi goc se ska shance a pikerisht aty ti jo qe pranove qiftimin po tregove qe ai refuzimi im ( ne thonjza) ishte gabim se ti je shpirti jem . E kshu .lool


p.s Pertej shakave lum nena e nusja qe te kan se je flori ❤️

dhe Eshte shume e vertete qe duhet ta pyetesh veten mire kur te krijosh nje maredhenie te bukur e qe ti japesh fruttat e dashurise .:)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Plotesisht dakort me ty dashuri .
Ja ti kaq kohe beqar ne forum refuzo Nje , refuzo dy , e tre e Kater e si perfundim beqar. U desh tna ciftoje Cika e un qe i them jo Mi goc se ska shance a pikerisht aty ti jo qe pranove qiftimin po tregove qe ai refuzimi im ( ne thonjza) ishte gabim se ti je shpirti jem . E kshu .lool


p.s Pertej shakave lum nena e nusja qe te kan se je flori ❤️

dhe Eshte shume e vertete qe duhet ta pyetesh veten mire kur te krijosh nje maredhenie te bukur e qe ti japesh fruttat e dashurise .:)

Ty t'kom speshëll nfv <3 :D

thanks per vleresimin, it's a thought that it counts hugsss
 

Bebw

🍅🍌🍎🍒🍑🫐🍇🥕
Staf në FV.AL
S/M
Si më paska shpëtuar qo tema 😛
Hë burra qysh vajti ai muhabet?! 😝
 
Top