• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

CoNNecT

Administrator
Duke marre parasysh kemi plot shtresa te varfera, te mesme, te pasura, do te doja te dija se sa eshte lloji i tyre ne sasi, ne nivelet e caktuara qe citova me perpara...?

Persa i perket asajt cka une mendoj, eshte se nuk ka ndonje zhvillim te theksuar persa i perket ekonomise ne pergjithsi te vendit. Po veme re se mese shumeti leku eshte perqendruar ne nje rreth te vogel vicioz te disa individeve. Populli vazhdon akoma te vuaj duke pritur fundin e 15 diteshit qe mos ta gjeje me xhepa bosh. Rrogat jane skandaloze persa i perket cmimeve te tregut. Tmerresisht te paperballueshme do doja te thoja. Shteti nje gjakepires me i eger sesa privati. Taksat shume te larta. Nje shumellojshmeri menyrash per te te marre leket ne formen administrative. Nuk dihet pse i vene keto taksa as pse i mbledhin ato dhe se ku shkojne keto. Per mendimin tim aspak skam vajtur ne te mire te taksapaguesve dhe per te permbushur boshlleqet qe ata hasin dite pas dite. Persa i perket infrastruktures, mungeses se ujit, mungeses se dritave , dhe mungeses se higjenes... len shume per te deshiruar.
Mund te them qe dicka eshte e rregulluar dhe kete smund ta mohojme por ama ne qytetet kryesore apo qendra kryesore banimi, por po te flasim per zonat rurale ja kalojne edhe shkretetires se saharase nese do te ishte nevoja.
Ehh cduhet te te shtoj me shume, te gjithe e dime qe ne plan te pare per shqiperine eshte mungesa e ekonomise. Mos pasja dhe korrupsioni i niveleve drastike. E per te mos vazhduar me tutje sepse nuk ja vlen fare, do te gjeni plot e plot probleme sa per te diskutuar nete vere e dimri.
UROJ TE BEHET ME MIRE por me shpresa te pakta jane.
Respektet e mia.
 

Goc_Tonerllikse

PinkAngel
Vendndodhja
Tirane
Po normal si gjithe vedet e lindjes ka ardhur dhe ne Shqiperi!
Ku ka ndnonje gje qe ka ardhur me eger, mbase si puna e piramidave qe u mbeshtet dhe nga qeverisja! Ose si inercia e larte e cmimeve qe kur rriten e kane me te shpejte dhe renia eshte me e veshtire. Gjithsesi nuk mund te qahemi se mund te krahasohemi me Zimbambvene! lol! Dhe me e bukura ne qeverisjen tone eshte deklarimi i rritjeve te pagave dhe i pensioneve. Eshte gallata me e madhe kjo! Nese ka ndonje qe e kupton eshte per te qeshur, kurse tjere e kritikojne mbase!
Nejse po ti biem shkurt ne qelbemi nga koka per udheheqjen e situates ekonmike keshtu qe ske cthua me shume!
 

albstudent

FORCAT RENEA
Mosha
35
Vendndodhja
VLORE - TEPELENE - TIRANE
nuk eshte situate e mir dhe nuk ka qen ndonjeher . Ne si shtet kemi miliarda dollar borxh shteteve te tjera dhe organizatafa si bankes boterore dhe FMN-se . Kemi shpenzuar miliarda per ndertimin e rrugeve , kanalizimeve, lulishteve, infraskuturen ne pergjithesi . Por ketu esht KORRUPSIONI qe e pengon kete rrijte ekonomike dhe ben te mundur pasurimin e individeve
 

MARINI

i modh
Vendndodhja
kudo
per mendimin tim ekonomia e vendit tone mbase mund te ket pat nonji ngritje por shum shum te vogel me ardhjen e emigranteve por ajo ngritje pothuajse sndihet nga askush
e veetmja mundesi qe ekonomia jone te ngrihet eshte rikethimi i emigranteve ne vendin e tyre
 

vitk

Anëtar i Respektuar
dreqi e merr vesh hap televizorin ne kanalet qe simpatizojne qeverine ska funde lista e perparimit ne fushat te ndryshme rretjen e ekonomise si nje ekonomi me rritjen me te madhe ne EVROPE DHE ASAJ PERENDIMORE e kthen kanalin ne nje statcion tjeter problemet nuk kane fund ,pa uje ,pa drita ,pa pune ,tyme dynjaja ,rruget e shtruara per faqe te zeze ,vetvrasje per buken e gojes ,bujke qe i ben hyzmet misrit tere kohe dhe kur behet gati ta vjele eshte boshe ,shteti e mbron tregetarin e fares
me nje fjale vendi yne ka mbaruare dhe derisa te kemi keta politikane per popullin me keqe do jete
 

Bebi

I cmendur
Vendndodhja
Brescia, itali
Situaten ekonomike ne shqiperi e gjykoj vertet tragjike dhe nje nga faktoret esht korrupsioni!
Shqiperia esht, prej shum kohesh tashme, kanali kryesor i trafiqeve te ndryshme, prostitucionint, droges e shum pislliqeve te tjera, qe ndajn Europen nga Lindja!
Nje vend kaq i vogel sa shqiperia, po te donin, do e ndertonin pa asnje veshtiresi dhe ne shum pak kohe, por fatkeqesisht ka interesa shum me te medha se sa kjo!
Shqiperia e shkret ka ngel pa industri, pa turizem...esht nje vend ku zoteron papunesia dhe si pasoj njerezit jan kthyer ne parazite te vertet!
Kjo e fundit me ben te ndjehem vertet keq pasi shqiptaret kan vertet potencial te forte dhe vec kesaj, shqipetaret konsiderohen nje popull shum punetor!
Vjet ne itali esht ber nje sondazh qe perfshinte te gjitha rracat dhe shqiperia ka dal si pupulli me punetor dhe qe ka pas me shum fitime!
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Mosha
37
Titulli: Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

shqipetaret mbajne kesh dhe nuk frekuentojne sistemin bankar,

keshi mban ekonomine per nje periudhe te shkurter por kur mbaron c'do gje perfundon keq.
 
Vendndodhja
^.^
Titulli: Si e gjykoni situaten financiare te ekonomise ne vend ??!

Te gjithe e dim qe ekonomia shqiptare eshte ne nivele te uleta...kjo gje duket hapur dhe ne si punmarres punojme,,,,por pa shperblimin qe meritojme,vertete mund te jemi ne nje post qe si emertim eshte shume i bukur ,por kur vjen puna e pages se ketij posti te le per te deshiruar...pse??-Sepse vet shteti ka emrin korrupsion,,,e fitimet qe nxjerr ai nga taxat i kalon ne xhepin e vet.
Por ajo qe eshte me problem dhe eshte vertet problem serioz eshte kriza botrore qe po kap vendet e medha(Amerike,Itali,Gjermani ...etj)gje qe ne menyre paresore jemi te varura dhe domosdoshmerisht e ndjejm krizen qe nga larg...sepse cdo individ,cdo familje te ardhurat baze i ka nga femijet emigrant ku punojne ne shtetin e huaj.
Si i behet shqiperis nqs te gjithe emigrantet mbeten pa pune???
A nuk eshte kjo nje shenje rrenimit te ekonomis shqiptare!
 
Top