Si do vepronit nese zbuloni se personi qe doni, eshte i/e martuar dhe e ka fshehur?!

Lauri

Anunnak
Kur njëri do të shkëputet nga tjetri ka gjithmonë diçka të "zbulojë" ??
Një lezhjan nuk dinte si t'ja bëjë që të shkëputej nga një femër nga Miloti... Më në fund e gjeti dhe i tha; "në Milot frynë shumë erë". Nuk më pëlqen kjo gjë... adio ?
 

Ledia

Bote ku i ke fsheh njerezit e mire??
Kur njëri do të shkëputet nga tjetri ka gjithmonë diçka të "zbulojë" ??
Një lezhjan nuk dinte si t'ja bëjë që të shkëputej nga një femër nga Miloti... Më në fund e gjeti dhe i tha; "në Milot frynë shumë erë". Nuk më pëlqen kjo gjë... adio ?
Hahahahaha une e di ndryshe. Nje shkodran u dashuru me nje lezhjane e sdinte si ta hiqte qafe dhe i tha me pelqen shume por ke dicka qe sme lejon me perfundu me ty.. jan floket e tu qe i ke gjithmon te pakrehun si kacarub ???
 

Lauri

Anunnak
Hahahahaha une e di ndryshe. Nje shkodran u dashuru me nje lezhjane e sdinte si ta hiqte qafe dhe i tha me pelqen shume por ke dicka qe sme lejon me perfundu me ty.. jan floket e tu qe i ke gjithmon te pakrehun si kacarub ???
Unë e di ndryshe për këtë çiftin Lezhë-shkoder ?
Lezhjani i tha shkodranes pse binte gjithmonë shi; nuk më pëlqen se ti gjithmonë e lagun naqe??
 

Ledia

Bote ku i ke fsheh njerezit e mire??
Su be nami po he. Pi pak uj e qetesohu .Ti hap syckat heren tjeter.ai qofte i lumtur me nusen e vet. Thuaj shoqes. Dhe futu ne forum thuj se problemi jot nuk do jet asgje para problemeve virtuale qe do gjesh ketu ??
 

Ledia

Bote ku i ke fsheh njerezit e mire??
Unë e di ndryshe për këtë çiftin Lezhë-shkoder ?
Lezhjani i tha shkodranes pse binte gjithmonë shi; nuk më pëlqen se ti gjithmonë e lagun naqe??
Shkurt shqip shkodran te terun e lezhjan te krehun nuk gjen. Po rendesi ka qe jena kojshi te mire e lypim te njeri tjetri sheqer e kryp ???
 

Lauri

Anunnak
Shkurt shqip shkodran te terun e lezhjan te krehun nuk gjen. Po rendesi ka qe jena kojshi te mire e lypim te njeri tjetri sheqer e kryp ???
Pa merak naqe, kryp sa të doni ju japim. Për sheqer tash dalim në Shkodër ??
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Per mos te bere moralisten dhe duke qene qe eshte fenomen qe ju ka ndoh sh femrave e shume meshkujsh te ndjejne dicka per tjetrin kur eshte i zene.
Ka raste dhe njerez qe ndjejn terheqje pikerisht ne te martuaret eshte si sfide .. apo thjeshte mund ta njoh si sillet e do te ishte ne vendin e saj..
Ka njerez qe dashurohen me pleq se ju ka munguar dashuria prinderore ..
Dhe ka pafajsi qe bien viktime e atyre qe ka thene i martuari.
Sikur ka edhe buzeqeshje, kohe e gjate frekuentimi, ndarje idesh e bisedash e trasformohet ne simpati .. fiksim apo dashuri..
Qe seshte normale dhe gje e drejte nuk vihet ne dyshim .
Nuk kuptohet nga tema nese vetem shoqja eshte dashuruar apo edhe zt e ka ndihmuar apo lene te kuptoj apo mbase edhe joshje..etj etj
Cte beje ajo...
Une mendoj qe ajo duhet ne radhe te pare te bej dy kollona ku te vendos te gjitha gjerat pozitive ...te gjitha ato negative.. e poshte dy kollonave te vendos nje viz te stergjatur ku te nenkuptoje vleren? Forcen? Energjine? Dhe cfare pret nga kjo lidhje..
Te gjitha keto duke marre kohe e distanca ... nrml cdo barishte pa rrenje del siper ujit ... me pk fjale kohe e distanca do e ndihmoje te kuptoje vendin e saje.
Me vjen keq per ndjenjen e shoqes tende
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Tani perderisa keshtu e ka thene historine keshtu e besojme dhe ne. Por edhe po ta dinte, ndonjehere keto gjera nuk pyesin shume. Ndodhi ,ndodhi.

Une do i keshilloja te largohej nga ai. U dashurua do e harroje prap. Nese burri ne fjale shkon mire me familjen e tij do ishte e pafalshme te ndaje 1 cift. Nqs pastaj jane ne ate faze ku ai e ka prishur familjen tashme e nuk ka kthim pas, te vazhdojne jeten e tyre sebashku. Tani ndarjet keshtu ndodhin fundja. O tradhti, o zenka, o kjo e ajo. Shoqja duhet te vendose vete, cfare ti duket asaj me e drejte
 

Darius

DENY IGNORANCE
E moralshme dhe e logjikshme jo. Por a pyet zemra per llogjiken !?
Ekziston nje shprehje: Zemra ka arsye qe mendja nuk i njeh!
 
Top