Si do vepronit nese zbuloni se personi qe doni, eshte i/e martuar dhe e ka fshehur?!

Rania

Antarë i Respektuar
Nje shoqja ime u dashurua me nje kolegun e saj te punes, e zbuloi se ishte i martuar me nje femije!
Dhe me pyet si te veproj?
Mund te thoni mendimet tuaja ju lutem, por pa te keq ë!
Kush shan, eshte?
 

AnaVie

Invisible
Nje shoqja ime u dashurua me nje kolegun e saj te punes, e zbuloi se ishte i martuar me nje femije!
Dhe me pyet si te veproj?
Mund te thoni mendimet tuaja ju lutem, por pa te keq ë!
Kush shan, eshte?
Hello bukuri.
Nje pyetje para se te jap pergjigje .
ka qen ne shikim te pare ??
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Nje shoqja ime u dashurua me nje kolegun e saj te punes, e zbuloi se ishte i martuar me nje femije!
Dhe me pyet si te veproj?
Mund te thoni mendimet tuaja ju lutem, por pa te keq ë!
Kush shan, eshte?
Zakonisht ne pune,statuset jane publike te pakten per kolektivin e punes.
KEshtu qe ajo duhet ta kete ditur qe eshte i martuar.
Tani veprimet,e thjesht,kur je beqare s`ka gje me humbje kohe se sa te merresh me nje te martuar.
Nese do nje histori me stres,vuajtje e lote te kote tek shoqet,se ai s`do kete kohe ta degjoje. :p
LE ta vazhdoje.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Zakonisht ne pune,statuset jane publike te pakten per kolektivin e punes.
KEshtu qe ajo duhet ta kete ditur qe eshte i martuar.
Tani veprimet,e thjesht,kur je beqare s`ka gje me humbje kohe se sa te merresh me nje te martuar.
Nese do nje histori me stres,vuajtje e lote te kote tek shoqet,se ai s`do kete kohe ta degjoje. :p
LE ta vazhdoje.
Fiks, e veshtire te besosh qe e paska mbajt te fshehur familjen ne pune. Perndryshe, nqfse kjo se paska ditur i bie qe qeka dashuruar me nje ghost, te panjohur dhe kjo s'eshte dashuri por ashtu i duket asaj qe eshte.
 
Nje shoqja ime u dashurua me nje kolegun e saj te punes, e zbuloi se ishte i martuar me nje femije!
Dhe me pyet si te veproj?
Mund te thoni mendimet tuaja ju lutem, por pa te keq ë!
Kush shan, eshte?

te pyeti ty kur "u dashurua"?
 

Monique

With or Without u
Nje shoqja ime u dashurua me nje kolegun e saj te punes, e zbuloi se ishte i martuar me nje femije!
Dhe me pyet si te veproj?
Mund te thoni mendimet tuaja ju lutem, por pa te keq ë!
Kush shan, eshte?
Si te veproj per cfare?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nje shoqja ime u dashurua me nje kolegun e saj te punes, e zbuloi se ishte i martuar me nje femije!
Dhe me pyet si te veproj?
Mund te thoni mendimet tuaja ju lutem, por pa te keq ë!
Kush shan, eshte?
Kush ngutet permutet thone.

Si mund te dashurohet pa u interesuar kush eshte jashte punes se paku?
Ka momente kur dashurohesh pa e kuptuar por edhe kjo ka arsye, ndoshta e ke lejuar veten. Ke dal ndoshta ndarka me te, je vetmuar disa here, ke shkembyer mesazhe etj. Pra hapat per tu dashuruar i ka bere vet, ne te njejten kohe edhe ai koleg bossi paska qene gjuetar xD

Thjeshte, iki kontaktit me te thuaji shoqes vetem zyrtarisht.
 

AnaVie

Invisible
Jo, me shikim te fundit???


Se jam ne pune e nuk pergjigjem dot gjate .
Te ishte Dashuri ne shikim te pare dhe do e kuptoja po te fundit ndryshojne gjerat .:)
Pse do thuash ti ?
ne radhe te pare ne pune mund te ndodhi ndonje flirt edhe kjo nese ke Nje fare pelqimi dhe ke kohe qe e njeh pra ceshtje kofidence .
e dyta ne pune nuk para lejohen kto maredhenie .
E treta duke marre parasysh piken 1 dhe 2 qe permenda me lart : si ka mundesi qe ajo nuk ja njeh statusin ?
sepse per te arrit deri ne piken e dashurise ka étape tjeter me pare .

e 4. Thuj shoqes te heqe dore sa nuk Eshte vone ,ka plot meshkuj beqare ska ce do me rimorkio.:D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
Jo, une sdija gje se i kishte thene ai ta mbanin te fshehte, kjo sme tregoi vertete se nuk linim pa e zbuluar?
Edhe ndodh.Nuk eshte per tu paragjykuar e sjelle secili prej nesh kendveshtrimet sesi mund te ndodh nje lidhje pa pas haberin se me ke po lidhesh.Por e vetmja zgjidhje eshte ti jap doren e ti thot:Ishte e bukur per kaq sa zgjati.
E te fle e qete se ska bere krim.
Qendroji afer!
 
Ta dinim ne shoqet se kishim lejuar pa marre info, por ndonjehere njeriu verbohet per fat ye keq!
Ska lidhje jo, se seshte e vogel femije e mos e lejonit ju.

Zgjedhjet i ka cdo njeri vete ne dore dhe askush ska te drejte te nderhyje apo paragjykoje askend ne kete drejtim mendimi im.
 

Rania

Antarë i Respektuar
Edhe ndodh.Nuk eshte per tu paragjykuar e sjelle secili prej nesh kendveshtrimet sesi mund te ndodh nje lidhje pa pas haberin se me ke po lidhesh.Por e vetmja zgjidhje eshte ti jap doren e ti thot:Ishte e bukur per kaq sa zgjati.
E te fle e qete se ska bere krim.
Qendroji afer!
E kemi si moter, jemi rritur bashke, faleminderit ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Mos qeshni goca se mua me humbi unaza e marteses diten e dyte lol
Qendrova 1 vit pa unaza pastaj mbusha duart. Safety first :p
 
Top