Si do vepronit,nese personi qe dashuruat me shikim te pare eshte i verber dhe shurdh?!

Rania

Antarë i Respektuar
Jeta te hedh ne kryqezime qe ndoshta duken sikur nje film, por kur ndodhin, thua si eshte e mundur?
E nis te besosh se edhe mund te ndodhe dicka qe e quaje te pamundur!
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Pak si shumë surreale kjo po nejse.
Nqs flitet për dashuri, logjika të bën të thuash do boje të njëjtën gjë që kanë bërë prindërit e saj që e kan rritur e janë përkujdesur për të deri atë ditë.

Por e theksoj kjo është situatë surreale, vështirë të ndodhë.
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Nese do ishte e shurdher do i thoja fjale te embla te veshi, nese do ishte e verber do e puthja nga larg?
Po ca i keto o @Rania ?
 

Rania

Antarë i Respektuar
Pak si shumë surreale kjo po nejse.
Nqs flitet për dashuri, logjika të bën të thuash do boje të njëjtën gjë që kanë bërë prindërit e saj që e kan rritur e janë përkujdesur për të deri atë ditë.

Por e theksoj kjo është situatë surreale, vështirë të ndodhë.
Sikur o njerez, sikur!!!!
Tregoni shpirtin tuaj, kaq!
 

Monique

With or Without u
Qyyyyy ca jan kta njerez kshu me?
Gjithe pa shpirt, yt?
Me fal ti do me pa shpirtin me mashtrime apo te verteten?
Dmth te bej sikur une se hap teme me sikur ti?
Te verteten po them , mos paragjyko por na prano sic jemi
Njeriu ka mundesi zgjedhje , dhe si i tille gjithkush zgjedh ate qe ndjen se i pershtatet
max noi qorr me syze e e pranoj...por te verber jo xhan se une rrezohem vete , imagjino ca cirku bojme te dy
 

Punk1

Antarë i Respektuar
Me fal ti do me pa shpirtin me mashtrime apo te verteten?
Dmth te bej sikur une se hap teme me sikur ti?
Te verteten po them , mos paragjyko por na prano sic jemi
Njeriu ka mundesi zgjedhje , dhe si i tille gjithkush zgjedh ate qe ndjen se i pershtatet
max noi qorr me syze e e pranoj...por te verber jo xhan se une rrezohem vete , imagjino ca cirku bojme te dy
Edhe thua , qe je e qete?
Mos bertit he dreq , se na shurdhove?
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Sikur o njerez, sikur!!!!
Tregoni shpirtin tuaj, kaq!
Vallaj s'di ca me tregu mo unë të thashë më dukët situatë surreale. Edhe me sikur ta dhashë përgjigjen. Dmth nqs bi në dashuri do bosh të njëjtën gjë që kanë bo prindërit e saj/tij dmth do përkujdesesh për dikë që do.
Ca shpirti po kërko se mor vesh lool

P.S s'di pse më ngjan me @sofia ti mua shpesh lol
 

Baboon

FALEMINDERIT!
Me fal ti do me pa shpirtin me mashtrime apo te verteten?
Dmth te bej sikur une se hap teme me sikur ti?
Te verteten po them , mos paragjyko por na prano sic jemi
Njeriu ka mundesi zgjedhje , dhe si i tille gjithkush zgjedh ate qe ndjen se i pershtatet
max noi qorr me syze e e pranoj...por te verber jo xhan se une rrezohem vete , imagjino ca cirku bojme te dy
Edhe shurdh mos harro lool katile
 

TinkyPinky

Brighter than the sun 🌞🔥
2 raste:
- Te biesh ne dashuri me shikim te pare me nje te verber dhe shurdh:
Me nje person te verber po... do me jepnin ngrohtesi fjalet.
Me nje person shurdh po... do komunikonim me sy dhe xheste.
Por shurdh + te verber eshte e pamundur dhe jasht cdo lloj llogjike edhe per mu qe ndertoj keshthjella prej rere.

- Te pesoj aksident ose ndonje semundje qe e ben te verber + shurdh: do te kujdesesha per te ne menyre maniakale sepse do ta vuaja shum shpirterisht... por kurr sdo ta leja vetem.
 

Rania

Antarë i Respektuar
Vallaj s'di ca me tregu mo unë të thashë më dukët situatë surreale. Edhe me sikur ta dhashë përgjigjen. Dmth nqs bi në dashuri do bosh të njëjtën gjë që kanë bo prindërit e saj/tij dmth do përkujdesesh për dikë që do.
Ca shpirti po kërko se mor vesh lool

P.S s'di pse më ngjan me @sofia ti mua shpesh lol
Kush te permedi ty nje here a sme thua??
 
Top