“Si dita me natën…” -Të dua Dua, të neveris Elvis!

223072354_4132828873433700_9211614390122276046_n.jpg
E bukura, e talentuara, modestja artiste e famshme shqiptare Dua Lipa çdo minutë fiton rreth 2 paund, rreth 3000 lekë. Madje edhe kur fle fitimi i saj nga shkarkimi i këngëve, videot në youtube, postimet në rrjetet sociale, interesat bankare…nuk ndalet. Është e famshme në gjithë botën, e talentuar, milionere. Dje zbriti në Tiranë dhe kudo ku shkoi në takime a pritje nuk kishte me vete as salltanete e as roje sigurie. Veshur estetikisht lirë dhe bukur.

Elvis Naçi, një mësues historie në profesion i konvertuar në bamirës fetar nuk këndon por aktron mjerisht amatorisht. Qan kur mileti qesh dhe qesh kur mileti vuan. Ndryshe nga Dua Lipa, Elvisi nuk bën asnjë punë por avitet rrugëve me makina të shtrenjta të blinduara, me 5 roje sigurie, me kameramanë, fotografë, këshilltarë, duartrokitës, me sistem kamerash në zyrë, në shtëpi, në xhami. Blen rroba të shtrenjta, ekspozon luksin në rrjetet sociale si të jetë djalë prokurori, mbledh lekë për hallexhinjtë por një pjesë e shpenzon për dukjen bashkëshortore duke kompesuar adoleshencën dhe rininë e tij mbushur me halle e brenga.

Dua Lipa erdhi dje në Tiranë, dhuroi paratë e saj për ndërtimin e nje shkolle, qeshi modestisht dhe nuk aktroi, nuk u mburr, nuk qau, nuk ulëriti, nuk kërkoi vëmendje.

Elvisi i Naçajve nuk punon, nuk firmos në asnjë bordero, ti merr ty lekët për bamirësi, del 8 herë në televizor 7 ditët e javës, aktron shëmtuar madje nuk të le të qash as kur ti dhuron lekët e tua për fukarain. Vetë qan madje vetë përlan edhe lekët edhe vëmendjen…

Në foton ilustruese këngëtarja miliardere me një kanatiere të thjeshtë, bamirësi i papunë me shapka plazhi të markës Diesel.

Ndaj nuk bëhem pishman kur bërtas: Dua të dua, Elvis të neveris!

Bledi Mane
 
Dhe ti beson se Elvisi shkon me makin te blinduar dhe me truproj🤣🤣🤣
Nuk je njeri bamirs kjo tregohet hapur.te mjafton nje 10euro dhe kaq per bamirsin nga ti..se sikur te kishe dhe nje banes apo 1000 mij euro ndryshe kishe fol.
Ti jo vetem qe ofendon po je dhe shpirt zeze e paragjykuse .. une dyshoj se je femer .. me cka lexoj nga ty .
Nejse .
Uroj te behesh e pasur qe te shohim bamiresine tende.. timen ska nevoj ta shohe kush. 😊
 
Ti je se i heq asaj kapele se njerzit se vuajn per nje kulem mbi kok dhe nje kafshat buk e nje ndime per sherim heqin kapelen per Elvisin.
Po moj po .. ai per ate pune paguhet . Ndersa Dua se ka te detyrueshme...kaq e thjeshte eshte.
Prap Kosova i heq kapelen Duas.
 
Si t krahasosh dialektet e veriut me te jugut
La Galaxy Smile GIF by Major League Soccer
 
Po une shqip i bej pyetjet, vete me citon e nuk i pergjigjet pyetjes, llogje Kavaje dmth, une si durrsak e kam afer Kavajen por llogje nuk kam qejf.
Kjo thote jam nga Dukagjini😁
Qofsh me shendet e jete, ca ti them me une🤷‍♂️
Epo kot nuk them une ketu e 10 vjet.. qe nuk mjafton te flasesh shqipen e shkrete por duhet edhe ta kuptosh 😌
 
Ti jo vetem qe ofendon po je dhe shpirt zeze e paragjykuse .. une dyshoj se je femer .. me cka lexoj nga ty .
Nejse .
Uroj te behesh e pasur qe te shohim bamiresine tende.. timen ska nevoj ta shohe kush. 😊
Un te ofendova!!ti po ofendon dhe ve ne dyshim punen e nje njeriut qe ta njeh gjith shqiptaria per punen e paster se ben e vjen me krahason me dike qe paska dhuru dy shtepi ne shqiperi booo logjik😝

nese dot qante zemra per gjith ato fetyra se shohim cdo dite do ja zgjatje doren e do kishe respekt per punen e dikujt se e ben per nje buzqeshje femijesh e jo te thuresh lavdrata per blla bllla se ben Dua.
Ik ndegjo muziken e Duas kjo eshte bamirsi per ty🤨
 
Po une shqip i bej pyetjet, vete me citon e nuk i pergjigjet pyetjes, llogje Kavaje dmth, une si durrsak e kam afer Kavajen por llogje nuk kam qejf.
Kjo thote jam nga Dukagjini😁
Qofsh me shendet e jete, ca ti them me une🤷‍♂️
Dhe un shqip po pergjigjem..
Mbaje llogjen per vete nese ke diqka per te then thuaje e mos e luaj rolin e te zgjuarit te flasesesh me prapavi se nuk pot shkon aspak se njihemi tani e sa vite ktu ne virtualitet.
 
Postimi fundit ketu se s'kam me bateri....ne koke😂

Nuk krahasohet Dua Lipa me Elvis Naçin per nje arsye shume te thjeshte-

Dua Lipa ben bamiresi me leket e veta dhe si profesion ben show-girl dhe jo bamiresen!!!

Elvis Naçi ben bamiresi me leket e shqiptareve dhe si profesion ben bamiresin dhe jo show-man (edhe pse mundohet dhe ja del madje mire)


Kur t'keni kohe, amanet, ate pyetjen qe kam bo per Spitalin Kontinental mos ma leni pas dore😝
 
Un te ofendova!!ti po ofendon dhe ve ne dyshim punen e nje njeriut qe ta njeh gjith shqiptaria per punen e paster se ben e vjen me krahason me dike qe paska dhuru dy shtepi ne shqiperi booo logjik😝

nese dot qante zemra per gjith ato fetyra se shohim cdo dite do ja zgjatje doren e do kishe respekt per punen e dikujt se e ben per nje buzqeshje femijesh e jo te thuresh lavdrata per blla bllla se ben Dua.
Ik ndegjo muziken e Duas kjo eshte bamirsi per ty🤨
Bla bla bla.. ..Arfe ti ofendove nje popull. .. mos prit te marr urdhra nga ty. Dhe sic te thashe .. bamiresia fillon nga vetja .. ti e tregon duke ofenduar kombin tend...
Te me tregosh mua ke duhet te respektoj kur vete ti i vure Elvisat e Co para nene Terezes .. Normal me duket shume e llogjikshme qe kosova ka nxjerr dhe njerez te zgjuar e te talentuar si Dua .. qe e adhurojne te gjithe per cka eshte
 
Bla bla bla.. ..Arfe ti ofendove nje popull. .. mos prit te marr urdhra nga ty. Dhe sic te thashe .. bamiresia fillon nga vetja .. ti e tregon duke ofenduar kombin tend...
Te me tregosh mua ke duhet te respektoj kur vete ti i vure Elvisat e Co para nene Terezes .. Normal me duket shume e llogjikshme qe kosova ka nxjerr dhe njerez te zgjuar e te talentuar si Dua .. qe e adhurojne te gjithe per cka eshte
Bamirsia fillon nga vetja dhe shoqeria .
Kshtu ka fillu dhe tereza..po ajo me shum ka dhen per tjere sepse fal zotit populli i saj i ka pas gjitha te mirat..dhe nga dashuria se kishte per popullin e saj ,varrin tha du me pas ne kalkut🤔
Ti krenohu me Duan .un du me Elvisi Distrien,Majlinden❤️
 
Postimi fundit ketu se s'kam me bateri....ne koke😂

Nuk krahasohet Dua Lipa me Elvis Naçin per nje arsye shume te thjeshte-

Dua Lipa ben bamiresi me leket e veta dhe si profesion ben show-girl dhe jo bamiresen!!!

Elvis Naçi ben bamiresi me leket e shqiptareve dhe si profesion ben bamiresin dhe jo show-man (edhe pse mundohet dhe ja del madje mire)


Kur t'keni kohe, amanet, ate pyetjen qe kam bo per Spitalin Kontinental mos ma leni pas dore😝
Ti si durrsak ik pyt truprojen e Elvisit🤣🤣
 
Bamirsia fillon nga vetja dhe shoqeria .
Kshtu ka fillu dhe tereza..po ajo me shum ka dhen per tjere sepse fal zotit populli i saj i ka pas gjitha te mirat..dhe nga dashuria se kishte per popullin e saj ,varrin tha du me pas ne kalkut🤔
Ti krenohu me Duan .un du me Elvisi Distrien,Majlinden❤️
Pikerisht atje ku ju desh me te vobekteve te botes...sepse ne Shqiperine tone komuniste se lane as ti prekin varrin e prinderve te saj .
Pra per mua ajo eshte njeriu me pak egoist qe ka nxjerr ky komb .. fal bindjes se saj .. ajo ndihmoj atje ku e kish dergu Zoti .. pra per te popujt dhe njerezit jane njesoj .
Bamires je kur nuk i jep Priorität kombit por nevojes pa dallim kombrsie.
 
Hyp se te vrava, zbrit se te vrava.

Bledi dhe shoket e Bledit prap Bleda do mbesin.
Krahasimet ishin totalisht te pakuptimta.
Ne fund gjithkush do marre ate cfare do meritoje xhanem. Nuk i prishet puna as Duas e as Elvisit a e duan apo e urrejne njerezit!
U shtofshin Dua-t, Elvisat dhe kushdo qe kontribon ne shoqerine tone.
 
Ideja e Bledit eshte se Dua eshte shembulli i vertete i njeriut te thjeshte te mire dhe bamires ndersa Elvisi eshte ai qe shtiret dhe ne emer te shume gjerave dhe shume aktrimeve ngre nje mit per vetveten dhe perfiton shume te mira materiale.

Saper Elvisin besoj se ka te dtejte po se di cpati qe duhej te vinte Dua per ti rene Elvisit.
Po dhe kjo ska nevoj per shume mend e shpjegim se polemika alla shqiptarce nga Bledi nuk eshte e thene te gjesh domosdoshmerisht dicka shume llogjike.
 
Sic ka surratin Bledi ashtu shkruan, shemterisht (nese egziston si fjale)
Amator emisionesh trotuaresh & co.
 
Postimi fundit ketu se s'kam me bateri....ne koke😂

Nuk krahasohet Dua Lipa me Elvis Naçin per nje arsye shume te thjeshte-

Dua Lipa ben bamiresi me leket e veta dhe si profesion ben show-girl dhe jo bamiresen!!!

Elvis Naçi ben bamiresi me leket e shqiptareve dhe si profesion ben bamiresin dhe jo show-man (edhe pse mundohet dhe ja del madje mire)


Kur t'keni kohe, amanet, ate pyetjen qe kam bo per Spitalin Kontinental mos ma leni pas dore😝
Te pergjigjem une
Jo nuk eshte falas asnje sherbim per mua e ty si paciente nga rruga
Per ata qe i qahen atij direkt dhe jane te keputur ofron sherbim falas
Dmth e ka bere me kategorizime sipas nevojave te popullates
A respektohet? Se di!
 
Duke filluar nga krahasimi eshte absurd
Nese Dua duhet te ishte krahasuar le te krahasohej me Emina cunmulaj, e te tjere te te njejtit kaliber
Elvisi me Arbrin apo te te njejtit kaliber
Vertet Elvisi nuk nxjerr leket e tij nga xhepi ,ama pervec administrimit te fondeve qe mblidhen nga shqiptaret ,ka edhe fonde nga burime te tjera.
Sa i alokon ai ato ne zerat e duhur ..ende e panjohur
Misioni eshte per tu pershendetur dhe mire qe eshte.
Ne fund te fundit ne llogje bejme te gjithe sepse kontrollin e burimit te te ardhura duhet ta bej shteti jo forumi
 
Gruan e Elvisit e kam njohur qe 16 vjec. Yll ka qene, yll ka mbetur! Bledi te shohe me sy e te plase po desh.

Ne fakt s'ka faj Bledi jo. Faj ka Visi me gruan qe nuk e hedh ne gjyq. Faj ka dhe shteti qe nuk ka shtet. Te shpifin te perfolin dhe na dalin neper studio me dhene mend. Fare e shpifur paskemi qene!
 
Po nje gje skuptova une, pse duhet te behej lajm qe Dua Lipa beri cerdhe ne Tirane? Po su duk ne televizor skishte kuptim xhesti apo si?
 
Top