• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shtetet anetare te NATO-s

Loyalty

Anëtar i Nderuar
4 prill 1949

Belgjika
Kanadaja
Danimarka
Franca - eshte larguar nga komanda ushtarake ne 1966, merr pjese vetem ne politiken e NATO-s
Islanda - nuk ka ushtri te veten dhe ka hyre me kushtin qe mos te kete kurre ushtri, ka roje doganore dhe ka derguar trupa ne Norvegji per misionin e NATO-s
Italia
Luksemburgu
Hollanda
Norvegjia
Portugalia
Anglia
Shtetet e Bashkuara

18 shkurt 1952

Greqia - terhoqi trupat ushtarake nga 1974-1980 per shkak te marredhenjeve te keqija me Turqine si pasoje e pushtimit te Qipros nga kjo e fundit ne 1974.
Turqia

9 maj 1955

Gjermania

30 maj 1982

Spanja

12 mars 1999

Republika Ceke
Polonia
Hungaria

29 mars 2004

Bullgaria
Estonia
Letonia
Lituania
Romania
Sllovenia
Sllovakia
 
Redaktimi i fundit:
Private conversations
Help Users
    Top