Shtëpia më e ngushtë në Varshavë, quhet Keret House (FOTOT)

Tuana

Nada é por acaso!
shtepi1.jpg


Nuk i mungon asgjë edhe pse është shtëpia më e ngushtë që mund të keni parë ndonjëherë. Aty është tualeti, kuzhina, dhoma e gjumit, studioja si dhe një sallon.

Gjithçka është ndërtuar në një terren që është 92 centimetra në pjesën më të ngushtë dhe 152 centimetra në pjesën më të gjerë.

Një dramë pë ata që vuajnë nga klaustrofobia. Bëhet fjalë për një instalacion artistik, nga kuratorët e Polish Modern House Foundation. Ajo quhet Keret House dhe gjendet në lagjen Wola, getoja e vjetër e Varshavës. Ajo është ndërtuar në mes të dy hapsirave mes dy ndërtesave të epokave të ndryshme.a.h/noa.al
spazi-keret-house-16-04_N9M4652_640.jpg
spazi-keret-house-16-02_N9M4602_640.jpgspazi-keret-house-16-16_N9M4964_640.jpgspazi-keret-house-16-12_N9M4872_640.jpgspazi-keret-house-16-08_N9M4788_640.jpg
a--c--fundacja-polskiej-sztuki-nowoczesnej-332x500.jpga--c--fundacja-polskiej-sztuki-nowoczesnej-332x500.jpg
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Shtëpia më e ngushtë në Varshavë, quhet Keret House (FOTOT)

spazi-keret-house-16-12_N9M4872_640.jpg

Aj aj aj ketu te kap klaustrofobia, e nqs nuk vuan:p

Me mire nje shtepi me 1 dhome, se sa 3 dhoma piciruke, ku ske as ku te vesh kembet kur zbret nga krevati:p

Sme pelqen:)
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Shtëpia më e ngushtë në Varshavë, quhet Keret House (FOTOT)

Hahah,Zina as mu sme pelqen ...e dua hapsiren dhe me pelqen te jetojn ne nje dhome me bollek dhe i vend i tille te frikson te ben klaustrofobik pa kon.
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Shtëpia më e ngushtë në Varshavë, quhet Keret House (FOTOT)

Mire qe jane aq te vogla, por dhe dritarja piciruke.... ska drite fare:(
 

SunLiGhT

Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ••Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄ Ʒ
Titulli: Shtëpia më e ngushtë në Varshavë, quhet Keret House (FOTOT)

Mos jetojne gje liliputet ktu :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Titulli: Shtëpia më e ngushtë në Varshavë, quhet Keret House (FOTOT)

Me duket e "frikshme" ,,s"ka gje me te keqe se sa hapsira e ngusht ne kete forme,,si me qen ne nje tub..
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Shtëpia më e ngushtë në Varshavë, quhet Keret House (FOTOT)

Me duket e "frikshme" ,,s"ka gje me te keqe se sa hapsira e ngusht ne kete forme,,si me qen ne nje tub..

Ti qenke klaustrofobike, nqs vetem duke e pare te duket e frikshme, nqs do rije atje, sdo mbijetoje asnje nate:p, edhe pse njeriu mesohet me ca ka....e me kohen sdo te bente me pershtypje:)
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Shtëpia më e ngushtë në Varshavë, quhet Keret House (FOTOT)

Me e vertet qe behesh me fobi me pahir vallahi..jojo me mire fle ne nje kasolle prej balte sesa aty brenda, lol
 
Top