Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

Arfenilla

Themelues i Forumit
jeni tifoz i madh i Cristiano Ronaldos? Shumë shpesh keni dëgjuar për të dashurat dhe veturat e tij, por a dëshironi të shihni se ku jeton ai?
Pasi që nuk dëshironte të humbiste kohë duke jetuar nëpër suita të hoteleve, ai ka blerë shtëpinë e ëndrrave te tij.
E vendosur në zemër të zonës ekskluzive në Madrid, Ronaldo ka shpenzuar një sasi të konsiderueshme parash për të blerë këtë shtëpi luksoze, rreth 7.2 milionë dollarë. Shtëpia ka tetë dhoma gjumi, një palestër, sauna, fusha tenisi dhe pishinë.


Cristiano-Ronaldo-House.jpg69646_158399410974473_1301519215_n-tmb.jpg


Cristiano-Ronaldo-House-6.jpg


Cristiano-Ronaldo-House-5.jpg


Cristiano-Ronaldo-House-9.jpg


Cristiano-Ronaldo-Luxury-house.jpg


Cristiano-Ronaldo-Mansion.jpg


312361_158399407641140_1529753199_n-tmb.jpg
alb..
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

Kaq pak paska ky ? :p :p Sdo mend lol po se pati ky kte kush do e ket lool
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

Po shikoja te gjitha fotot me imtesi por se gjeta qe se gjeta kasaforten :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

Po cne ato lloj veturash ne foto? Prisja me shume nga ty Ronaldo :p
 

MasteR

I'm offline
Pe: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

U zhgenjeva :( :p
 
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

Keto motrat tona ndonjehere shohin enderra me sy hapur ! Te cilat mirren me ''gjera te cilat asgje nuk i hyne ne pune'' . Jam shume i sigurt, se me shume enderron ky qe ka gjithe kete pasuri , te bej nje jeten e nje te varferi te lumtur sesa , cfare jete bene me ''te dashura , vetura luksoze , shtepi luksoze '' . Kam nje keshille , shikoni nje shoke te Tij i cili eshte ne Real Madrid , shikoni se si i shpenzon parat ai , dhe ate merreni si shembulle per pasurin e shpenzuar dhe jeten e bere . Ai e ka emrin Mesyt OZIL . Sepse postimet e ketyre te devijuarve eshte gje e kote te humbesh kohe me ta .
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

Fantazi :D e bukur shume
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

Keto motrat tona ndonjehere shohin enderra me sy hapur ! Te cilat mirren me ''gjera te cilat asgje nuk i hyne ne pune'' . Jam shume i sigurt, se me shume enderron ky qe ka gjithe kete pasuri , te bej nje jeten e nje te varferi te lumtur sesa , cfare jete bene me ''te dashura , vetura luksoze , shtepi luksoze '' . Kam nje keshille , shikoni nje shoke te Tij i cili eshte ne Real Madrid , shikoni se si i shpenzon parat ai , dhe ate merreni si shembulle per pasurin e shpenzuar dhe jeten e bere . Ai e ka emrin Mesyt OZIL . Sepse postimet e ketyre te devijuarve eshte gje e kote te humbesh kohe me ta .

Me duket paksa paragjykues ky shkrim madje me tentim te dhenjes ngjyra fetare. Une kujtoje se nuk eshte domosdoshmeri nese ndihmon dike te besh publike se sa ndihma ke dhene per te varferit, madje me duket absurde kur kete e bene publike.

Pastaj sa per milionat e tij me duket edhe me shume paragjykuese. Them thjeshte se ai dhe cdo futbolliste tjeter, jam i bindur se fitojne leket e tyre me shume djerse dhe sakrifice. Vetem kur e kujtone se brenda vitit, zhvillojne deri ne 100 ndjeshje (kampionale, shtetrore dhe kupa te ndryshme) dhe kur perfshine ketu edhe stresin e tyre dhe lodhjen fizike gjate ushtrimeve te cdo ditshme, them se nuk ka ndonje arsye per tua pasur inat.

Perkundrazi ata qe qendrojne ne maje ne kete sport u them u lumte. Mos harroni se po e analizuam mire e mire del se bejne sakrifice te madhe madje edhe familjare.
 
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

E persosur si ndertim arkitektonik, interieri le shume per te deshiruar.
 
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

Me duket paksa paragjykues ky shkrim madje me tentim te dhenjes ngjyra fetare. Une kujtoje se nuk eshte domosdoshmeri nese ndihmon dike te besh publike se sa ndihma ke dhene per te varferit, madje me duket absurde kur kete e bene publike.

Pastaj sa per milionat e tij me duket edhe me shume paragjykuese. Them thjeshte se ai dhe cdo futbolliste tjeter, jam i bindur se fitojne leket e tyre me shume djerse dhe sakrifice. Vetem kur e kujtone se brenda vitit, zhvillojne deri ne 100 ndjeshje (kampionale, shtetrore dhe kupa te ndryshme) dhe kur perfshine ketu edhe stresin e tyre dhe lodhjen fizike gjate ushtrimeve te cdo ditshme, them se nuk ka ndonje arsye per tua pasur inat.

Perkundrazi ata qe qendrojne ne maje ne kete sport u them u lumte. Mos harroni se po e analizuam mire e mire del se bejne sakrifice te madhe madje edhe familjare.

Kitrra 123 , une kur shkruaj , zakonisht mundohna mos te shkruaj vetm per egon time . Por edhe per te tjeret , dhe po te mos eshte nevoja per te shkruar nuk shkruaj .
Une permenda , thash pse Mesyt Ozilin nuk e postojn ose , pse nuk i bejne reklam , se si i shpenzon milionat e tij . Kam lexuar edhe shume lajme tjera per Ronaldon , per te dashurat e tij , per veturat e tij luksoze . Por te mirresh , e ti bejsh reklam nje njeriu te tille , mendoj se eshte humbje kohe . Jo qe kam inat sic je shpreh ti , sepse une as qe e njohe , e njohe si futbollist , e shikoi kur luan futbolle , e simpatizoj Real Madridin , ama kur behet fjale per shpenzime te pamatura , dhe ekstreme , si ke Politikane , si ke Bizismen , Futbollist etj , cfare do qe te jete nuk meriton lavderim asnjeri prej tyre .
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

Kitrra 123 , une kur shkruaj , zakonisht mundohna mos te shkruaj vetm per egon time . Por edhe per te tjeret , dhe po te mos eshte nevoja per te shkruar nuk shkruaj .
Une permenda , thash pse Mesyt Ozilin nuk e postojn ose , pse nuk i bejne reklam , se si i shpenzon milionat e tij . Kam lexuar edhe shume lajme tjera per Ronaldon , per te dashurat e tij, per veturat e tij luksoze . Por te mirresh , e ti bejsh reklam nje njeriu te tille , mendoj se eshte humbje kohe . Jo qe kam inat sic je shpreh ti , sepse une as qe e njohe , e njohe si futbollist , e shikoi kur luan futbolle , e simpatizoj Real Madridin , ama kur behet fjale per shpenzime te pamatura , dhe ekstreme , si ke Politikane , si ke Bizismen , Futbollist etj , cfare do qe te jete nuk meriton lavderim asnjeri prej tyre .

Ne kete rast ne po flasim per Ronaldon, kur te flasim per biznesmen e politikane bejme llafe ndryshe.

Ti po e paragjykon njeriun se paska te dashura. Eshte cun i ri Ronaldo pse jo???? Pse paska vetura e shtepi lluksoze???? I ka fituar me djersen dhe mundin e tij, pse jo?????? Mos beje krahasime mes Ronaldos dhe Ozillit se ate cka ja ngreh qerrja Ronaldos nuk ja ngreh Ozillit. Hiq, hiq e ka pagen ca miliona me shume dhe asigje tjeter? Pra eshte e thjeshte kjo??? Kush ka me pak kursen edhe me shume!

Por se keta i fitojne parat e tyre me munde dhe djerse, madje me shume sakrifica kjo nuk do diskutim. Une i them ja lumsha. :fiu::fiu:
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

O plakush, pse lodhesh? اeshtje e dhelpres me rrushte eshte kjo ;)
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

Keto motrat tona ndonjehere shohin enderra me sy hapur ! Te cilat mirren me ''gjera te cilat asgje nuk i hyne ne pune'' . Jam shume i sigurt, se me shume enderron ky qe ka gjithe kete pasuri , te bej nje jeten e nje te varferi te lumtur sesa , cfare jete bene me ''te dashura , vetura luksoze , shtepi luksoze '' . Kam nje keshille , shikoni nje shoke te Tij i cili eshte ne Real Madrid , shikoni se si i shpenzon parat ai , dhe ate merreni si shembulle per pasurin e shpenzuar dhe jeten e bere . Ai e ka emrin Mesyt OZIL . Sepse postimet e ketyre te devijuarve eshte gje e kote te humbesh kohe me ta .
Ore po qënke ekstremist i pa parë ti ? Ajo motra jote ka sjellë një artikull mbi një futbollist i cili i shpenzon lekët e TIJ ashtu si do vetë.Duke qënë një person publik edhe jeta e tij private përbën interes do apo nuk do ti.Si i shpenzon lekët e veta Mesut Ozil?Pastaj ç'farë rëndësie ka,ata vijnë nga kultura të ndryshme,mbase Mesyti duhet të mbajë me bukë gjithë fisin,ky tjetri mban veten edhe e bën jetën ashtu si i do qejfi.Po të jetë për ju edhe futbolli është haram dhe nuk ka rëndësi Mesuti apo Ronaldo, për ju të gjithë janë të padenjë për shoqërinë LOL Eh sa mirë i shpenzon lekët një vëlla musliman,han fasule që të hajnë mish të tjerët,kurse ky i paudhi Ronaldo shpenzon miliona duke blerë shtëpi edhe makina.Pastaj pse kapesh me një futbollist ti ?Pse nuk thua si i shpenzojnë lekët vëllezërit muslimanë,emiri i Katarit,me gjithë ata të tjerët?Ronaldo ka shfrytëzuar djersën e tij për të pasur ato të ardhura,atë shtëpi edhe ç'do gjë tjetër, prandaj mendoj se nuk ka pse të jep ty llogari edhe asnjë vëllau musliman.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

Keto motrat tona ndonjehere shohin enderra me sy hapur ! Te cilat mirren me ''gjera te cilat asgje nuk i hyne ne pune'' . Jam shume i sigurt, se me shume enderron ky qe ka gjithe kete pasuri , te bej nje jeten e nje te varferi te lumtur sesa , cfare jete bene me ''te dashura , vetura luksoze , shtepi luksoze '' . Kam nje keshille , shikoni nje shoke te Tij i cili eshte ne Real Madrid , shikoni se si i shpenzon parat ai , dhe ate merreni si shembulle per pasurin e shpenzuar dhe jeten e bere . Ai e ka emrin Mesyt OZIL . Sepse postimet e ketyre te devijuarve eshte gje e kote te humbesh kohe me ta .


Qetu spajtona vlla me ty ! sepse per veq jetes lukzose edhe Ozili ka jet luksoze blen kerre te shtrejta shpija te shtrejta ! po edhe Ronaldo per veq jetes se shtrejt ai edhe ndihmon shum tvarfurit ndan ni shum tmadhe ne vit per tvarfudir ! osht tani ni lojtar Mario Balotelli edhe ai ka jet te shtrejt me femna me kerre me shpija etj po gjysmen e rroges se tij vjetore e ndan per tvarfurit ne afrik ! tani osht ni foto e ozilit ku gjat kohes kur don me lu loj futbolli lutet kurse naten me femna neper klube te nates ! ket send sum pelqen. Sidoqoft smendoj qe osht desht mu kthy kjo tem nket mnyr.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

shpi koti :p, shtepia ne endrrat e mia eshte me e bukur se kaq, :p.
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

E lezetshme...Ne fakt tek e shoh me shkon mendja,sa puna duhet,pastruar, fshi pluhurat ehuuuuuu....
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Pe: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

E lezetshme...Ne fakt tek e shoh me shkon mendja,sa puna duhet,pastruar, fshi pluhurat ehuuuuuu....

E per ca jane pastrueset? :p
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Shtëpia e Cristiano Ronaldos, të lë pa mend!

Cfare i duhen 8 dhoma gjumi se, kete nuk e kap fare...
 
Top