• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Akullorja, një ëmbëlsirë që pothuajse e konsumojnë të gjithë. Nëse jeni kurioz dhe doni të dini më tepër rreth saj, lexoni cilat janë arsyet që duhet të konsumojmë akulloren më shumë.1- Sepse i ka të gjitha

E pse të mos e lësh veten të joshesh nga një akullore e mirë? Ajo përmban gjithçka për organizmin në këtë varë: është e freskët, përmbush nevojat për ujë, energji dhe vitamina.

2- Të bën të lumtur

Një studim i fundit londinez ka nxjerrë si përfundim se të hash akullore aktivizon qendrën në tru të ndjenjës së lumturisë apo të të ndjerit mirë

3-Ka sheqerna ne sasinë e duhur

Akullorja nuk ka vetëm saharozë, por edhe glukozë dhe fruktozë të cilat të japin menjëherë energjinë e duhur nëse ndihesh i dobët nga vapa. Pastaj akullorja ka edhe laktozë që ndihmon asimilimin e kalciumit nga ana e kockave, një proces me shumë rëndësi në mënyrë te veçantë tek fëmijët.

4-Lehtësisht e tretshme

Substancat që ka akullorja janë të shpëerndara në një masë uji të ngrirë që trupëzon volum të madh ajri ndaj. Në këtë mënyrë lëngjet tretëse kanë një sipërfaqe të madhe në të cilën të mund të veprojnë dhe në këtë mënyrë treten më shpejt.

5-Ndihmon tretjen

Ftohtësia e tij stimulon kontraktimet e stomakut dhe lëshimin e lëngut tretës që ndihmon në tretjen më të mirë të ushqimit. Kështu që këshillohet në fund të vaktit por edhe në mes të vaktit.

6-Ndihmon në dietë

Akullorja në mënyrë të veçantë ajo me fruta është një pjesë e rëndësishme e dietës. Pasi ka pak kalori por ka shumë vlera ushqimore.

7-Aleat i stomakut

Akullorja është një aleat shumë i mirë për njerëzit të cilët vuajnë nga stomaku dhe nga gastriti.Akullorja është aspak e dëmshme për stomakun./inkub.al/
 

DeliriumMind

Paint it BLACK.
Titulli: Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

Kush do me ofroj nje akullore tani? Jam gati per 5 minuta XD
 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

Kush do me ofroj nje akullore tani? Jam gati per 5 minuta XD
Spaska dale asnje me te dhene akullore?!!! Cfare robsh te shtrejt Jane bere sot skane faj krize:p lol

Nejse hajde se te ofroj une po nuk te pret 5minuta akullorja se shkrihet si e do moj ta porosis ne mc Donald lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

Per ca duhet te rreshtohen gjith kto arsye se marr vesh....1 arsye e vetme mjafton: sepse 1 akullore eshte vet parajsa!
 

DeliriumMind

Paint it BLACK.
Titulli: Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

Spaska dale asnje me te dhene akullore?!!! Cfare robsh te shtrejt Jane bere sot skane faj krize:p lol

Nejse hajde se te ofroj une po nuk te pret 5minuta akullorja se shkrihet si e do moj ta porosis ne mc Donald lol
Ca me bo o cun-uk... kan frik se mos haj dhe to lol
Me mir ma ble te supermarket.. 1 kg akullore :D merr dhe 2 lug qe te hajm ahaha
 

Kila

VIP
Titulli: Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

po po un jam bo si lop me akulloret ...
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

ooooo mua me mjafton nje, e duaaaaaaaa shume e haaaaaaaaaa e kam qejfffffff, upss u shtuan shume arsye...eshte e shijshme, ah tash me shkoj mendja por skam per fat te keq
 
Titulli: Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

pergjithesisht s'jam sh e dhene pas akulloreve.
ama kur me fiksohet e dua se s'ben
 
Titulli: Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

E une qe u bera pishmend pse hengra qepar po tani qe e lexova te kisha ngren akoma me shume ...:)
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

asnjeher sbehem pishman kur ha akullore :)
jan dobesia ime.... Me cdo shije e ha. Ne itali kishte nga me cuditsme mmm sa te mira:)
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

Kush si ka provuar Ruby Violet icecreams, ju keshilloj ti provoni jane homemade te bejne te kalosh ne orgazme, aq te mira jane yammm yammm :p

 

con_uk

Anëtar i Nderuar
Titulli: Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

Kush si ka provuar Ruby Violet icecreams, ju keshilloj ti provoni jane homemade te bejne te kalosh ne orgazme, aq te mira jane yammm yammm :p


Te kalosh me nje akullore ne orgazem skom pa po ja qe ndodh me ty imagjinata gje e madhe ska limit


U pa puna do hap akulltore :p tu gjej rrugen gocave per tek orgazma apo zemra thuhet lol
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

Hanai akullore me kajmak se i ka xhaxhi per - merak :aku::aku::aku::vetull::eek:kidoki:
 

*Ginna*

Anëtar Aktiv
Titulli: Shtatë arsyet pse duhet të hamë akullore

Ajo pika .. Ndihmon per dieten, nuk funksionon, ne vend te kesaj te shton ne peshe :p
 
Top