• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shqiptar ne Afriken Lindore?

ZHIGO

nothin’ last forever...
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

@Niku ,,

jo me kot te lash per ne fund por pasi do zgjatem pak me ty dhe pytja bashk me pershkrimin qe ke ber meritojn dicka te tille.

Atehere shpesh here jam munduar te sjell ne forme shakaje cdo postim timin ketu por kjo qe lexova nga ty dhe pse ne menyr indirekte paksa naive ,, zgjoi tek un ate deshire qe te ulem dhe te shkruaj (jo shpesh me ndodh kjo) ate qe bluaj ne mendje.

Po esht e vertete ajo qe pershkruan ti. Nuk eshte thjesht ai momenti qe e ka ndalur e shkrepura e aparatit , keta jane vertet keshtu , jane te lumtur. Por kjo nk eshte diçka e mire Nik , te jetosh ketu eshte me te vertet nje sakrific nje pakt qe ben njeriu qe bej un ne kete rast...

Ketu qe ta dish ti dhe te tjeret ketu ,, jetojn nen moto "ham e pim sot ,, se neser nk i dihet" pra ne kte aspekt jane paksa mendjengushte ,, njerez qe qeshen kollaj ,, njerez qe kenaqen me nje fjal te bukur dhe kjo sigurisht ka nje pergjigje. Eshte varferi ekstreme ,, me beso...

nje e ndalur ne semafor ketu te kushton ardhjen e dhjetra lypsareve dhe mos kujto se jan si ata qe shikon atje ku jeton...jan me keq ,, pa gjymtyr por ama vertet pa gjymtyr . Nuk po sgjatem ktu se sdua ta bej horror por ky eshte realiteti Afrikes. Aty kur do te duhet te levizesh me makin duhet te mbyllesh dyert e makines me siguresa...te them te drejten nk e besoja as vete kete por jo me larg se dje me ndodhi vedhe vet ,, me erdhi keq por çti besh "afrik hesapi " thashe dhe un ne fund...

Ai momenti qe mendon ti sgjat shum pak...aq pak saqe esht aq i lexueshem tek ata...femrat ketu kurverimin ose me sakt te prostitutohen e quajn biznes dhe nder 10 femra qe i shikon te pispillosura neper klube nate fatkeqsisht jane te gjitha vajza biznesi ndonese ne ditet e perditshme punojn ne nje pune te rregullt ,, hesapi ne fund nk i del ndaj dhe i kthehen atij zanati...mbaj mend njera me tha " nqs ti do tme çosh ne krevat duhet tme paguash sepse po me merr kohe nga imja " thashe me vete spo kuptoj apo si ,, sqeka mir kjo .E raste te tjera boll...

Imagjino qe rroga mesatare ktu eshte 150$ per shumicen ateher kur un qe te jetoj duehet te harxhoj minimumi 500$ ,, çfar pretendon lumturi,, jo...

Por ama ka vende perrallore sa te duash ,, i ka mrekulli. Dje po shkoja me aeroplan 12 vendesh dicka e bukur persa i perket si eksperienc dhe me tvertet qe me pa syri dicka qe jo me larf se para 6 muajsh i shikoja neper dokumentare ,, perla le te them

E qe te vij ke pytja jote "a jan vertet te lumtur ?" Po mbase dhe jane...por ama keta jane te bukur jashte dhe te kalbur brenda. Realiteti (:)
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

me seriozisht se kaq Gerto ,, skam ku te vete. Meqe ra llafi ,, ku qendro pytja jote ?

ti e hudh qe e hudh gurin ,, hudhe tamom
Can't get any more obvious than this. Take things more seriously and don't be imature. This is not the place or the time.
 

ZHIGO

nothin’ last forever...
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Edhe ti me justifikime o zhigo :p

me nis numrin e komës te te te te,,

persekutoj me foto ,, :p

@Gerthi ,,

mir qe frengjishten e qan . ça te shtyu te marresh ket vendim ekstrem . ?po fakti qe deshiron te kuptoj nje nivel i caktum ne fv ,, un psh sdi onglisht ,,

me dur e me kom e flas ,, si tja boj?

di çik italisht ,,
 

Gerti2

Donatorë
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

In the city, we rarely understand each-other but the illusion of inclusion is more important than stating the obvious.
 

sensuu

sweet
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

privatizim apo personilizuar ? hë dhe ti nje pytje bona un i shkreti...

imagjino ty tkerkova tna japesh çik info dhe ben si shpirti keq imagjino tkerkosh nai gje tjeter ty ,,

forevër ëllon :pme seriozisht se kaq Gerto ,, skam ku te vete. Meqe ra llafi ,, ku qendro pytja jote ?

ti e hudh qe e hudh gurin ,, hudhe tamom


ne fakt shoferit i bleva nje doedorent sot ,, thash se u asifiksova ne makine ,,

ma jep adresen ta nis ket kingun. dmth ta nis me gomone :p apo tja nis zizut?

qe te shpetosh vet dmthkam pafund foto ne cel ,,

madje dhe tmiat jo vetem zanizibarit :p vetem se kuptoj pse forumi spranon foto nga celi :))

provova te te hedh ktu ,, se sdu tme qisesh bojen per mashtrus ,,

@zizu ,,
nuk me pranon foto nga celi ,, waj?
jo ti kerkoje po une nuk pranoj cfaredo qe te jete :p
 

ZHIGO

nothin’ last forever...
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

jo ti kerkoje po une nuk pranoj cfaredo qe te jete :p
me kadal içik se shum lart po ma hull balluken ,, te vij nji si un plot sharm e plot stil te ti..e qe ti tme bosh karshillik , sma njef biografia ket ofendim ,,

fol ça do?

botën ? :p

@Niku :)

@Moni ste dinja kaq hatërlie :p
 

ZHIGO

nothin’ last forever...
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

perpiqemi kur na ngacmojn sedren e na bojn te veshtiren , bojm premtime politikanesh :p

Afriken ja kam premtu tjeter kujt , thaç mos tu bënja bajat hhehe

mos me thuaj qe vate ne amerikia? se bam do ma bej zemra , e jo nga gzimi por qe spata shancin me me dhen ti nje darke te thjesht fare me gjera deti dhe shampanj franceze.
 

sensuu

sweet
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

premtime politikanesh??ke dhe dy vjet kohe per ti realizuar lol
cdua une ne amerike :D...une e shkreta enderroj sa enderroj dhe te nesermen e shof veten qe jam zgjuar mu ke mine peza lol
 

ZHIGO

nothin’ last forever...
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

po mir nje dhaf thashe un , kisha hallin e darkes nfakt jo tatin :p kshuqe shtrengo rripin kur te vij atje...mu ke mine peza ,

leri dënglat ,,

po marr dhe dike me vete , se i kam frik kto takimet e para se aman çnuk degjon thuaj hehhee
 

ZHIGO

nothin’ last forever...
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Apology accepted :p He se dhe un tani qe te lexova mu kujtove, lol.
Ne fakt ne FV ka sh gjera se fundmi qe po na c'akordojne fare, S'po njohim njeri tjetrin me o Zhigooo... Miku po na behet armik, e armiku mik, haha... GJthss kete kohe jane duk ca figura te vjetra, qe kishin humb gjurme,,, shyqyr..

Moni? Verdalle do jet, :p Kishe naj porosi per te? haha
Po pres akoma listen e emrave un!
 

ZHIGO

nothin’ last forever...
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

nk e di pse kerkon te me nxjerresh bojën medoemos nje çuni te nershëm si un ,,

i thaf dhashe un çpate qe re mrena ti :p

@as un vetem qe i kam nje çiçke qefë , por sdo te thote qe merrem me dhafe ,,

meqe ra kryefjala , nje visit ketej ke ne plan? he se nk esht keq , ka kafsh te gra sa te duaç por ne jemi njerez te mir dim si te zbusim :p
 

ZHIGO

nothin’ last forever...
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

ore ,,

si nuk doli njeri ose njera ,, te thote po me lla , do iki ne Afrike per pushime?
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Shqiptar ne Afriken Lindore?

Po ore, kur do ti? Neser?! Dergom bileten se vi e behem afrikane. lol
 
Top