• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shqip - anglisht

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Vetoni para ca ditesh shkruan tek Statuset:

Luaj shoto luaj ditën ta paguaj- Play duck play i will pay your day
Ec e beso tash- walk and believe now.Një ditë e zakonshme e iliro-pellazgut dardan.


Marre shkas nga kjo, le te sjellim shprehi tonat te cilat kur i perkthen duken sh funny ne anglisht :DJa disa qe me kujtohen tani:

S'ka sy per dhurate - It does not have eye as gift
I ke bere vend vetes- You have made room to yourself
Nuk mban me uje pilafi – The rice doesn’t keep water anymore
E mbushe kupen – You filled the cup.
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Shqip - anglisht

hahahaha mu kujtu ai fjalori italisht -shqip

ah Pike e zeze - ah Punto nero

Anglisht....

Me hape barkun - You've open my tummy lol
 

Vvetoni

Larguar
Mosha
29
Titulli: Shqip - anglisht

Sheqerpare- sugar money
Shtatzënë - Seven Busy

ah, çka je ti, çka je ti! - ah, what are you, what are you!
If I connect you one - Me bo me ta lidh njo,
In hole of your ear - n'bir t'veshit,
flower in forehead - n'lule t'ballit,
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Shqip - anglisht

Bir Selman nenes, ke te qaj me pare: Selman, Mom's Son, Whom should i cry first.
Te marrte e mira ty: May the good take you!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Shqip - anglisht

Mos ia nxirr funin "don't pull up the skirt" (nese nuk gaboj :p )

Per shtune e 700 vjet - For Saturday and seven hundred years :d

Te njoh si paren e kuqe - I know you like red money

Ti po din ti grahi = You know you drive

Ec e beso tash = Walk and believe now :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Shqip - anglisht

vaj medet c'na gjeti: Oil with sea,what happened to us. lol

Hahahah pse mu sme kujtohet asnjeee do plas :(
perkthe keto

merre me leng se mishi u mbarua
C'e paske ngene ti
Fshati qe duket nuk do kallauz
 

Aki

misfit
Titulli: Shqip - anglisht

Hahahah eh cme emocionon tashi edhe ti

Take the juice because the meat is over
What leisure you have hahahahah
The village that can be seen doesnt need a guide

Hahahahah i bera lemsh me duket
 
Last edited:
Titulli: Shqip - anglisht

Bjeri bjeri se e ke mire - Strike strike that have good
Lote krokodili - crocodile tears
Karafil me ere - Carnation wind
Qesh me mire kush qesh i fundit- Laughs best who laughs last
Te marte e mira - Good Tuesday

Perkthime google pranohen ketu me :p sa per gallate futja kot po he se skemi cbejme lol
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Shqip - anglisht

A po bleni a po gatuni = Do you buy or do you cook
Paske lujt ti = You played
Palidhje = Without connection
T'kam lodhë = I tired you
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Shqip - anglisht

E hengri sapunin per djath- He/she ate the soap for cheese
Mos m'bej numra- Don't make me numbers
Mos luj filma me mua- Don't play movies with me
Mos shit mend- Don't sell any brains
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Shqip - anglisht

Te dalt emri ne shtyll_Chisel name in the columns
uroj te thyesh qafen_I wish to break the neck
o donzhuan i poshter_o lady-killer of scurvy
:p
 
Top