• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Shperthim ne qender te Parisit, disa te plagosur (Live)

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Shperthim në qendër të Parisit, disa të plagosur (Live)

paris.jpg

Një shpërthim i fuqishëm është shënuar në qendër të Parisit mëngjesin e së shtunës. Lajmi është konfirmuar nga policia, e cila thotë se shpërthimi ndodhi në Rue de Trevise. Si pasojë e kësaj është shkaktuar zjarr dhe panik në zonq. Imazhet pas shpërthimit janë postuar në Tëitter dhe duken dëme të shumta.

RT - Explosion in central Paris

READ MORE:...


Policia i bën thirrje qytetarëve të qëndrojnë larg zonës ku ndodhi shpërthimi. Të dhënat paraprake flasin për disa të plagosur por zyrtarisht ende nuk ka gjë të konfirmuar. Informacionet e para tregojnë se shpërthimi mund të jetë shkaktuar nga një rrjedhje gazi.

12 janar 2019 gazeta-Shqip.
 
Top