• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shorti i Europa League

cent

...Lontano
Pas shortit të 1/8 të finaleve të Ligës së Kampioneve, është hedhur edhe shorti për 1/16 e Europa League, ndeshje të cilat do të luhen më 14-21 shkurt.

2sah6l1.jpg

Interi do të luajë ndaj rumunëve të Cluj, ndërsa kampionët në fuqi të Europës, Chelsea, do të luajnë ndaj Sparta Praga pasi nuk kaluan dot grupin në Champions.

Takimet më të forta të kësaj faze do të jenë Zenit-Liverpool dhe Bayer Leverkusen- Benfica.

Ja të gjitha çiftet e Europa League të dala nga shorti:

Bate Borisov (Bie)-Fenerbahçe (Tur)
Inter (Ita)-Cluj (Rom)
Levante (Spa)-Olympiakos (Gre)
Zenit (Rus)-Liverpool (Ing)
Dinamo Kiev (Ucr)-Bordeaux (Fra)
Bayer Leverkusen (Ger)-Benfica (Por)
Newcastle (Eng)-Metalist Kharkiv (Ucr)
Stuttgart (Ger)-Genk (Bel)
Atletico Madrid (Spa)-Rubin Kazan (Rus)
Ajax (Hol)-Steaua Bucarest (Rom)
Basel (Swi)-Dnipro (Ucr)
Anzhi (Rus)-Hannover (Ger)
Sparta Praga (Cze)-Chelsea (Eng)
Borussia Moenchengladbach (Ger)-Lazio (Ita)
Tottenham (Eng)-Lyon (Fra)
Napoli (Ita)-Viktoria Plzen (Cze)


U hodh edhe shorti për 1/8 e finaleve të këtij turneu. Ja rezultatet:

Napoli/Plzen vs BATE/Fenerbahce
Bayer Leverkusen/Benfica vs Dynamo Kiev/Bordeaux
Anzhi Mackhachkala/Hannover 96 vs Newcastle/FC Metalist Kharkiv
VfB Stuttgart/Genk vs Borussia M'gladbach/Lazio
Tottenham/Lyon vs Inter Milan/CFR Cluj-Napoca
Levante/Olympiacos vs Atletico Madrid/Rubin Kazan
Basle/Dnipro vs Zenit St Petersburg/Liverpool
Ajax/Steaua Bucuresti vs Sparta Prague/Chelsea

/Tch
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Shorti i Europa League

Interit i paska ren mir :) :) FORZA INTER :)
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Shorti i Europa League

Ekipet shqiptare paskan pasur shans te madh . Shume terheqje interesante .
 
Private conversations
Help Users
    Top