• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shorti i Euro 2016

cent

...Lontano
Shqipërisë iu rezervua një grup i vështirë për kualifikueset e Europianit të 2016-s, që do të zhvillohet në Francë.

Kombëtarja jonë do të luajë përballë Portugalisë së Cristiano Ronaldos, por në një ndeshje që pritet të sjellë shumë emocione, edhe përballë kombëtares serbe.

Në grupin e kuqezinjve, atë me numrin I, është vendosur edhe Franca, e cila është e kualifikuar në cilësinë e vendit organizator, por që do të luajë ndaj pesë rivalëve nga dy herë ndeshje miqësore, pa vlerë pikësh.

Në të njëjtin grup me Shqipërinë vendoset edhe Armenia e Danimarka.

Ndeshjet e Euro 2016, përfaqësuesja jonë do t’i zhvillojë në stadiumin “Ruzhdi Bizhuta” të Elbasanit, pasi pritet që në nisjen e kualifikueseve në Shtator të ketë nisur puna për rindërtimin e “Qemal Stafës”.

Falë ndryshimit të formatit të Euro 2016, në grupin tonë me pesë skuadra kualifikohen automatikisht dy ekipet e para, ndërsa e treta kalon në play-off.

Keto jane te gjithe perballjet qe percaktoi shorti i mbajtur kete te diele ne Zvicer

Grupi A: Holandë, Republika اeke, Turqi, Letoni, Islandë, Kazakistan
Grupi B: Bosnje dhe Hercegovinë, Belgjikë, Israel, Uells, Qipro, Andorra
Grupi C: Spanjë, Ukrainë, Sllovaki, Bjellorusi, Maqedoni, Luksemburg
Grupi D: Gjermani, Irlandë, Poloni, Skoci, Gjeorgji, Gjibraltar
Grupi E: Angli, Zvicër, Slloveni, Estoni, Lituani, San Marino
Grupi F: Greqi, Hungari, Rumani, Finlandë, Irlandë e Veriut, Ishujt Faroe
Grupi G: Rusi, Suedi, Austri, Mal i Zi, Moldavi, Lihtenshtein
Grupi H: Itali, Kroaci, Norvegji, Bullgari, Azerbajzhan, Maltë
Grupi I: Portugali, Danimarkë, Serbi, Armeni, Shqipëri (+Francë, që është pjesë e grupit, por duke qenë e kualifikuar automatikisht ndeshjet ndaj saj do të kenë vlerë miqësore)
/Top Channel
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Euro 2016, shorti: Shqipëria në grup me Serbinë dhe Portugalinë

Fytyra e De Biasit pasi mësoi se Portugalia është kundërshtar në Grupin I...

Kualifikimet do të zhvillohen kësaj radhe me reformë në atë që quhet java e futbollit. Një javë e tërë do të jetë e rezervuar për futbollin e kombëtareve, të cilat do të shpërndahen proporcionalisht me të drejtat televizive në secilën ditë nga një ndeshje.

Reformat e UEFA-s besohet se janë bërë për të reduktuar numrin e ndeshjeve të kombëtareve gjatë sezonit, në mënyrë që klubet të fokusohen më shumë në aktivitetet e tyre në garat tjera dhe lojtarët të jenë më të pushuar.

Mbetet të shihet si do të funksionojë ky sistem, por një gjë është e sigurtë – shpresa e futbollit kosovar që kombëtarja jonë të marrë pjesë në kampionatin evropian bartet për Euro 2020. /Telegrafi/

Grupi A
Holanda
اekia
Turqia
Letonia
Islanda
Kazakistani

Group B
Bosnja
Belgjika
Izaelil
Uellsi
Qipro
Andorra

Group C
Spanja
Ukraina
Slovakia
Bjellorusia
Maqedonia
Luksemburgu

Group D
Gjermania
Irlanda
Polonia
Skocia
Gjeorgjia
Gjibraltari

Group E
Anglia
Zvicrra
Sllovenia
Estonia
Lituania
San Marino

Group F
Greqia
Hungaria
Romania
Finlanda
Irlanda Veriore
Islanda

Group G
Rusia
Suedia
Austria
Mali I Zi
Moldavia
Lihtenshtajni

Group H
Italia
Kroacia
Norvegjia
Bullgaria
Azerbaixhani
Malta

Group I
Portugalia
Danimarka
Serbia
Armenia
Shqipëria/Telegrafi/


euro-2016-shorti-shqip-euml-ria-n-euml-grup-me-portugalin-euml_hd.jpgeuro-2016-shorti-shqip-euml-ria-n-euml-grup-me-portugalin-euml_hd.jpg
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Shorti i Euro 2016

paskam me dek para teje se e qela edhe une hahhahahaha
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Shorti i Euro 2016

Pastraj shorti nuk eshte hedhur ne Zvicer por ne Nice te Frances . Ku i merrni keto inforacione !!
 

Aguero

Anëtar Aktiv

Vvetoni

Larguar
Titulli: Shorti i Euro 2016

Shumë e veshtirë do të jetë për kombëtaren tonë në keto ndeshje kualifikuese. Qellimi sigurisht do jetë që të mposhtet Serbia dhe të mos lejohet të shkoj tutje. Januzaj me shok me shumë se asnjeherë tjetër duhet të i thonë PO kombit të tyre dhe të veshin fanelen kuq e zi. Forca Shqipëria !
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Shorti i Euro 2016

Do i mposhtim serbet nese jo do jave bejme nje pritje spektakolare tifozeve ultras te tyre nese gucojne me ardhe ,
 
Private conversations
Help Users
    Top