• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shopping...

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL


Meqë ne femrat thyejm rekordin kur vjen puna për shopping...edhe meshkujt nuk ngelen mbrapa...të hapim një temë pikërisht për shopping.

Dilni shpesh për shopping?
Cilat janë dyqanet që frekuentoni më shumë?
Nqfse jeni tipa markash, cilat marka preferoni më shumë?
A vini rreth e rrotull kur blini një gjë, apo e patë, ju pëlqeu dhe e bletë??
Në cilët artikuj shpenzoni më shumë: këpucët, rrobat, çantat etj etj?​
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Pe: Shopping...

Weeeee sa tem e qelluar ,te lumt.

Un dal shum shpesh ne shoping ,dyqanet nuk i zgjedh edhe shum mjafton te me pelqej diq dhe pa nje pa dy e marr...ama cdo her marr diq se ndihem mir jo vetem se eshte ne trend.
rrobat jan ato se blej me shum, po ashtu bizhenturi dhe syze nuk mbesin mbrapa (vertet shpenzoj shum ne shoping)
 

Didi

C'est la vie.
Pe: Shopping...

Paske kapur nje pike delikate Legally te ishte per mua do dilja dite per dite te beja shopping po derisa te gjej ndonje burre te pasur ehe. LOL
Gjithsesi ti kthehemi pyetjeve, kur ma thote mendja te dal te blej dicka do dal patjeter, i bredh te gjitha dyqanet me radhe me marka e pa marka. Me pelqen te shikoj tek te gjitha e pastaj te vendos, ngaqe me pelqejn te gjitha me duhet ca per te vendosur LOL. E kam te veshtire sdi cdte zgjedh, prandaj mar gjithmon dike tjeter te pakten te japi ndonje mendim edhe pse ne fund vendos vet, lol. Kepucet me pelqejn shume e kam bere punen vetem nike ahah por edhe nga cantat sjam keq, cti bej me therrasin sa here qe i shikoj. LOL
 

Quku

Marakli Krapit
Pe: Shopping...

mu sme pelqen aspak e kam vdekje, une kur shikoj naj gje te bukur ne vitrin hy e provoj e marr se marr 5 minuta jasht vrap :D
 

gocqejfi

Anëtar i ri
Pe: Shopping...

Un nuk merrem me kto lloj gjerash.
Po pashe dicka qe me pelqen e marr
dhe dal jashte mbaroj pune per 5sek,
nuk rri gjithe diten ne pazar,se kam pune te tjera.
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Pe: Shopping...

Un nuk merrem me kto lloj gjerash.
Po pashe dicka qe me pelqen e marr
dhe dal jashte mbaroj pune per 5sek,
nuk rri gjithe diten ne pazar,se kam pune te tjera.

sidoqofte edhe ne burrel seshte se keni shume mundesi zgjedhjeje ;P

jam bere manjake e rrobave qe kur kam ikur nga Shqiperia, rrobat ktej jane kaq te lira
qe te dal tamam per shopping e bej ne periudha uljesh 50%-70% dhe meqe jam duke blere, pse mos te blej nga Zara, Bershka, Stradivarius, Deichmann, New Yorker, Tally Weijl, Pull and Bear, Tendenz
per rroba nuk kam nevoje per konsulente, por kur vjen puna te kepucet se ndaj dot mendjen
eshte normale tme pelqej te shpenzoj gjithe diten duke pazaruar, kenaqem :D
ne periudhen e koleksioneve te reja mund te bleje ndonje gje tek-tuk, por jo qe te dal enkas per shopping, per 2-3 muaj gjithcka do jet me gjysem cmimi, kshuqe..
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
Pe: Shopping...

Dilni shpesh për shopping?
Cilat janë dyqanet që frekuentoni më shumë?
Nqfse jeni tipa markash, cilat marka preferoni më shumë?
A vini rreth e rrotull kur blini një gjë, apo e patë, ju pëlqeu dhe e bletë??
Në cilët artikuj shpenzoni më shumë: këpucët, rrobat, çantat etj etj?

-Jo shum shpesh,pasi koha a paket qe me mebtet e lire sme lejon kaq lukse
-Dyqane qe pershtaten me buxhetin qe kam per te harxhuar
-Marka te tipit H&M,Tally Weil,Orsay
-E pashe,me pelqeu e bleva
-Varet nga ajo per cfare kam nevoje,mgjth artikujt e preferuar mbeten kepucet
 

Morena

...Δʝɛя...
Pe: Shopping...

LOL LOL
Pak pushim!!!

Per temen une e urrej pazarin sepse te hy nje here ngel aty.
 

AjSi

...
Pe: Titulli: Shopping...

Dilni shpesh për shopping?
Cilat janë dyqanet që frekuentoni më shumë?
Nqfse jeni tipa markash, cilat marka preferoni më shumë?
A vini rreth e rrotull kur blini një gjë, apo e patë, ju pëlqeu dhe e bletë??
Në cilët artikuj shpenzoni më shumë: këpucët, rrobat, çantat etj etj?

Dal per shopping sa here qe me jepet mundesia edhe sa here qe kam money neper duar. Fiksimi im veshjet. Kam aq shume edhe prape me duket sikur skam asgje, madje thot babi ekonomia e shtepise sone eshte ne rrenim e siper vetem nga rrobat qe blen ti LOL

Ne fakt ne shqiperi nuk eshte se ka edhe shume marka firmato ,gjysma e me shume jane fallco ;s po gjithsesi ata qe preferoj me shume jane ZARA , H&M ,Mango ,Terranova etj..

E thashe edhe me siper per rroba harxhoj shume ,per parfume edhe per produktet e kozmetikes edhe i marr gjithmone cilesore...ndersa per canta e aksesore me pak
 
Redaktimi i fundit:

sensuu

sweet
Pe: Shopping...Meqë ne femrat thyejm rekordin kur vjen puna për shopping...edhe meshkujt nuk ngelen mbrapa...të hapim një temë pikërisht për shopping.

Dilni shpesh për shopping?nuk dal shpesh per shopping,rralle dmth.por blej ndonje gje te re per cdo stine
Cilat janë dyqanet që frekuentoni më shumë?dyqane jo shume te shtrenjta
Nqfse jeni tipa markash, cilat marka preferoni më shumë?spara shof marken,shof cilesine me shume...pastaj edhe marken
A vini rreth e rrotull kur blini një gjë, apo e patë, ju pëlqeu dhe e bletë??po vij shume rreth e rrotull dhe si perfundim nuk blej shume ahahah
Në cilët artikuj shpenzoni më shumë: këpucët, rrobat, çantat etj etj?​
per rrobat me shume,por edhe per kepucet..me kto te fundit jam ne hall se nuk gjej dot nr tim ahahah
 

Didi

C'est la vie.
Pe: Shopping...

E paskeni bere temen diskutim midis "fshatareve" dhe " qytetareve" po njerez jane te dyja palet .Me duket e kot te debatoni per gjera te tilla, leqe se mora vesh perse goca e qejfit mori vrull kaq shpejt edhe pse yellow me ate qe lexova ska shkruajtur ndonje gje kushedi se cfare per ta ofenduar saper te dal jasht teme e keni bere kete diskutim LOL.
Gjithsesi dilni beni shopping qe te qetesoheni blini ca gjera e do ndiheni me mire LOL..Se une dola por nuk bleva gje ngaqe jam shume e vendosur LOL
 

PinkHeart

Dentro e fuori 🎡
Pe: Shopping...

vdes te boj shopping,....

i xhiroj tgjitha dyqanet dhe ndjek gjithmon keto step
1. hy brenda dhe nuk leviz
2. i hedh nje sy rrobave qe nga larg
3. vendos nese dyqani ben per mu dhe ketu ndjek dy rrug
4a.nese nuk ben per mua dal direkt pa humb koh
4b. shkoj direkt tek rroba/kepuca qe me ka terheq vemendjen dhe e blej

THE END :D

me thon qe kur me pelqen dicka me ndrricojne syt dhe dihet qe do e blej 100%


vdes per rroba intime, xhupa, dhe cizme
 

bella

Anëtar i Nderuar
Pe: Shopping...

Nuk eshte se vdes te bej shopping.....Kur dal kastile te blej dal me nje objektiv qe do ble kete dhe ate dhe hy ne dyqan per ti gjetur......Asnjehere skam qen tip qe te shpenzoja shuma te medha edhe kur kam qen vajze (e pamartuar):D....Ndoshta kjo ka qen nje edukim qe nga familja duke qen se vij nga nje familje intelektualesh me rroge shteti gjithmon...prinderit na kan edukuar te jemi me te pergjegjshem me lekun e ta menxhojm............Megjithate kur pelqej nje pale kepuce i ble edhe pse mundohem sinqerisht e them te mos kaloj mbi rrogat mujore :p....por me shum lekun me pelqen ta shpenzoj ne ndonje dark te mire jashte ;)

Por me shum jam qejflie e aksesoreve.....vath, unaza, ore e varse...dhe kremrat e bukuris :)
Nuk jam fanse dhe nuk jam e fiksuar pas firmatove edhe pse sigurisht e pelqej..............Por tani me vajzen nuk me shkon shum mendja tek vetja....vajzen e kam mbush plot me kapele kizz
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Pe: Shopping...

Mua me blen gjerat gruaja...dhe ate e kam perzgjedhese te rrobave
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Pe: Shopping...

Shopping dal kur me bie rasti, ose kur skam cte bej lol (ne fakt ne mall eshte mire te shkosh edhe kur bie shi perjashte). Kam 4 dyqane te preferuar tek te cilet kam blere dhe blej nje pjese te madhe te veshjeve, LOFT dhe New York & Company i preferoj per veshje pune (jane te mira, serioze, te thjeshta), ndersa per te dale, per qejf, ose kur me teket per nje gje "crazy" (si psh manikyri blu qe bleva te dielen, dhe kanatjere me temina) blej tek Forever 21 dhe Charlotte Russe.

Nese me pelqen dicka e marr, por vetem nqs mendohem mire me cfare do shkoje me garderoben time. Eshte harxhim lekesh per mendimin tim te blesh dicka, dhe te mos kesh mundesi ta veshesh me dicka qe ke, pa blere ndonje gje te dyte per ate gje. Jam e dhene pas perdorimit te veshje ne menyra te ndryshme, kombinime dhe stile te ndryshme, dhe kjo me pelqen shume.
 

Endrra

VIP
Staf në FV.AL
Re: Shopping...

Parfumi..Eternity
Creme bukurie: Lancaster

Make up :Canebo

Veshje .. te ndryshme ..Fillu qe nga H&M deri tek Dolce & Gabbana..

Vdes per kepuce te Ferragamos,,,dhe qe kam pas fatin ti kem gjithashtu ...

Sa per blerjen,,,e kam ne koke(pa nis shoping) kombinimin e ngjyrave,,,si dhe funksionin e rrobave...

Mos qeshni,,,por edhe te blesh te duhet nje strategji lol
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Pe: Shopping...

[MENTION=11820]Endrra[/MENTION], e kam thene une, eshte me mire te dish sesa te kesh, patjeter qe ka strategji. Te kesh leke sa te duash, po nuk dite eshte e kote. Aman se per H&M me ne fund na u hap dhe ne nje ketu afer qytetit tone... :D
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Pe: Shopping...

ehh ,

kur vjen puna per "shoping" , s'ka bir none qe ju del perpara .

zakonisht meshkujt stresohen te merren me ato qe quhen "detaje te vogla" , kurse ju kenaqeni te merreni me to. booh sa e komplikume , e te mendosh qe flitet se rroba (ajo qe vesh) nuk esht ajo qe e bon njeriun por ajo qe percjell tek tjeret. psh jo çdo gjo qe ,

vishet (e bukura) , te zbukuron .

parfumos (era mir) , te aromatizon.

njeriu bukur , esht i bukur , mban ere te mir (poret e trupit bojn te veten). kujdesi esht tem tjeter,

eh kshu...

me boni pershtypje ketu...se dolem te gjith "rroga te larta" , nuk ka njeriu ketu qe qarkullon ke gabriela ? kam degju qe ato mbajn mallra origjinal , si D&G , ect ect...
 

AjSi

...
Pe: Shopping...

me boni pershtypje ketu...se dolem te gjith "rroga te larta" , nuk ka njeriu ketu qe qarkullon ke gabriela ? kam degju qe ato mbajn mallra origjinal , si D&G , ect ect...

Posi qarkullojme edhe andej me raste...prsh isha te tregu ktu ne shkoder edhe nje burre me tezge shiste parfume, sesi u afrova edhe pashe qe ishin tgjitha marka te mira ,miss dior ,armani etjj mendova mos ishin fallco por me tha provoja aromen edhe kur provova ca kishin krejt aromen qe kane ato te miret....kshuqe mora nji me 22.000 leke(tvjetra) kur ne dyqanet te qtu kushton mbi 100.000 ;D
 

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: Shopping...

Dal per shopping kur boshatiset frigoriferi.. :p
 

Katara

Antarë i Respektuar
Dal per shopping kur e bej mend per te dale.
Personalisht me pelqen te harxhoj per cantat dhe per kepucet.
Nuk eshte se e shoh nga markat,pasi marka sesht se ka shum rendesi.
Nqs me pelqen dicka e marr ;).
 

Hera

Dum Spiro Spero
Dal per shopping kur me duhet dicka nuk jam tip qe do sillem neper dyqsne ...ne fillim kam bere ne internet nje shikim e vendos
 
Top