• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shokuese, Imami këshillon të rinjtë myslimanë se mund të mbajnë skllave seksi

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Shokuese, Imami këshillon të rinjtë myslimanë se mund të mbajnë skllave seks

Nje gje kam te qarte une, qe ju pervec se nuk lexoni kurr kuran, as nuk e kuptoni ate edhe nqs po ta lexonit.
Ne fakt Kuran 33:50, kam hasur shpesh debate myslimanesh qe e kane braktisur islaimin per kete ajet. Qe ne fakt le te kuptohet qe cdo grua myslimane i perket Muhametit, edhe grete e skllavet e besimtarve te tjere. " Ne e dimë çfarë u kemi caktuar atyre për gratë e tyre dhe për ato që gjenden nën pushtetin e tyre, që për ty të mos ketë fajësim."
(ndonse ky eshte debat i hapur)

Shpjegimin zyrtar nuk e pres nga ju, por as edhe nga diateret, pasi duhet ta gozhdoni ne koke qe Kurani e thote vete qe nuk duhet te interpretohet.
Gjithsesi, as ti as ai qe ka studiuar teologji nuk e dhate pergjigjen e duhur. Zyrtarisht, ne fund te kapitullit ka nje shpjegim te keti ajeti me numer te kuq. 263 Qe, ndonse syrtar ky shpjegim, nuk ka asnje lidhje me cfare flet vete ajeti.
Veq mos u mundo te me thuash se ti e kupton islamin dhe Kuranin ma shum se unë apo muslimanet e tjere.

E kam then shumher dhe perseri te njejten e shpreh, te isha komplet e lire nga detyrat obligative shteterore, do e praktikoja Islamin ne cdo pikë sepse eshte nje Fe e paster shum e drejt te cilen edhe e dua shum...duke perjashtu faktin qe vazhdimisht te panjohurit na njollosin ne kete Fe.

Islami eshte nje sistem i drejt jete, shum i paster.... // disa mund te interpretojn gabim, edhe ne veper e shprehin gabim.
 
Top