Shokohen shkencëtarët me këtë zbulim për Kosovën dhe Shqipërinë

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Shokohen shkencëtarët me këtë zbulim për Kosovën dhe Shqipërinë

ko_1491822211-6274118-1.jpg


Të gjithë banorët e Europës janë kushërinj të largët me njëri tjetrin, thonë shkencëtarët.Një studim i Universitetit të Kalifornisë ka gjurmuar origjinën fisnore të popujve të Europës.
Sipas studiuesve Coop dhe Ralph, paraardhësit e italianëve kanë qenë fis me ata të spanjollëve.

Ndërsa paraardhësit e shqiptarëve kanë pasur lidhje gjaku me ata të grekëve dhe maqedonasve.

Gjithsesi, dy italianë të sotëm kanë më pak kushërinj të lashtë të përbashkët se shqiptarët. Dy shqiptarë sot, kanë më shumë farefis të përbashkët në lashtësi se çdo popull tjetër.

Shkencëtarët kanë mbetur të surprizuar me këtë të dhënë që vlen për Shqipërinë dhe Kosovën.

Kjo e dhënë tregon se shqiptarët e sotëm rrjedhin të gjithë nga një grup i vogël paraardhësish.

b;dardaniasacra
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Qe nese eshte e vertete, pavaresisht se na kane mbarsur turq, grek, serb , italian, e gjerman e pale c'rrace tjeter, tregon se jemi nga ata qe kemi ruajtur genet me shume....

Perralla ne diell
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Faktikisht po te behen kerkime shkencore me te thella, gjurmet dhe lidhjet e gjakut gjenden dhe ne Itali ne pjesen e Toskanes (Etrusket). Gjithesesi gjithmone teme e bukur dhe me nivel kur behet fjale per rrenjet, vetem rrenje fallso mos jene, se na keputi fallsiteti ne mes dite per dite.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Themelues
Dhe te mendosh qe krejt njerezimi e ka prejardhjen nga 1 cift- adam dhe hava :D
 
Top