• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shokohen shkencëtarët me këtë zbulim për Kosovën dhe Shqipërinë

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Shokohen shkencëtarët me këtë zbulim për Kosovën dhe ShqipërinëTë gjithë banorët e Europës janë kushërinj të largët me njëri tjetrin, thonë shkencëtarët.Një studim i Universitetit të Kalifornisë ka gjurmuar origjinën fisnore të popujve të Europës.
Sipas studiuesve Coop dhe Ralph, paraardhësit e italianëve kanë qenë fis me ata të spanjollëve.

Ndërsa paraardhësit e shqiptarëve kanë pasur lidhje gjaku me ata të grekëve dhe maqedonasve.

Gjithsesi, dy italianë të sotëm kanë më pak kushërinj të lashtë të përbashkët se shqiptarët. Dy shqiptarë sot, kanë më shumë farefis të përbashkët në lashtësi se çdo popull tjetër.

Shkencëtarët kanë mbetur të surprizuar me këtë të dhënë që vlen për Shqipërinë dhe Kosovën.

Kjo e dhënë tregon se shqiptarët e sotëm rrjedhin të gjithë nga një grup i vogël paraardhësish.

b;dardaniasacra
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
Qe nese eshte e vertete, pavaresisht se na kane mbarsur turq, grek, serb , italian, e gjerman e pale c'rrace tjeter, tregon se jemi nga ata qe kemi ruajtur genet me shume....

Perralla ne diell
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Faktikisht po te behen kerkime shkencore me te thella, gjurmet dhe lidhjet e gjakut gjenden dhe ne Itali ne pjesen e Toskanes (Etrusket). Gjithesesi gjithmone teme e bukur dhe me nivel kur behet fjale per rrenjet, vetem rrenje fallso mos jene, se na keputi fallsiteti ne mes dite per dite.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Dhe te mendosh qe krejt njerezimi e ka prejardhjen nga 1 cift- adam dhe hava :D
 
Top