• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shkoll sirenash ne Montreal

DeliriumMind

Only dead fish go with the flow
Ne Montreal kan hapur nje aktivitet te ri qe kombinon fantazin e femijerise me palestren.
Marielle Chartier-Henault ka hapur Akademine Aquamermaid ku njerezit e te gjithave moshave mund te mesojne te behen sirena.
"I mesoj njerezve si te perdorin pinat, mono-pinat aktualisht, dhe fillojme me goditjen e delfinit" thot Chartier-Henault. "Eshte nje perzierje e notit te sinkronizuar, gjithashtu me zhytje te lire dhe not te rregullt."

Si pjese e klasave te Chartier-Henault, pjesemarresit perdorin nje bisht sirene realiste, me nje mono-pin plastike ne pjesen e poshtme te fundit te shtrenguar.
Kjo eksperienc i ben njerzit, dhe vecanerisht femijet, te realizojne endrren e tyre per tu bere sirene.
"Kam nje klientel vertet te gjere. Kam shum njerez, si te rriturit, qe thjesht kerkojn dicka ndrryshe nga palestra. Ato duan nje stervitje te mire per muskujt dhe disa kardio. Dhe kshu un mund te perziej argetimin me stervitjen".

Gjat oreve ne klas, Sirenat ne trajnim mesojne cdo gje nga baza e goditjes e delfinit deri ne nje koreografi.
Chartier-Henault ofron gjithashtu klasa merman per meshkujt qe jan te interesuar per zhytje.
Ajo eshte nje sirene profesionale qe u pasionua pasi nje mikesh i kerkoj te bente disa foto ne uj me nje bisht sirene.
"Sapo vura bishtin e ndjeva... 'Oh, jam me te vertet nje sirene. Endrra u be realitet' ".


Ketu kemi themeluesen Marielle Chartier Henault ku po noton ne pishin me nje grup zhytesish.


Vickie Leuenberger po ben praktik me nje bisht sirene bashk me themeluesen

 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Shkoll sirenash ne Montreal

Mir femrave ti thuash si siren ,po meshkujve si mi than?
 
Titulli: Shkoll sirenash ne Montreal

Femra sirena ka, jo fizikisht sirena por unike, te bukura, te mrekullueshme si sirena ka, por kane lindur te tilla dhe e kane `sirenen` brenda tyre, me kot mundohen ne Kanada ti mesojne femrat si te jene sirena :)
 

DeliriumMind

Only dead fish go with the flow
Titulli: Shkoll sirenash ne Montreal

hahaa e fort kjo..jan edhe ato :vape:
pse kaq paragjykime per nje siren mashkull ?

ai bon kokrren e qefit mes femrave dhe ju rrini vazhdoni qajini hallin :d
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Shkoll sirenash ne Montreal

pse kaq paragjykime per nje siren mashkull ?

ai bon kokrren e qefit mes femrave dhe ju rrini vazhdoni qajini hallin :d
a te lutem un paragjykuse joooooooo:ppo vetem isha kureshtare se si e thrrasi ato sirenat ate thua?
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Shkoll sirenash ne Montreal

sapo e pash 1 te tille !
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Shkoll sirenash ne Montreal

oUUUUU e pse mi thu shkolle femijesh moj?

Ca Sirena mu duken goxha, goxha te rritura :lov
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Titulli: Shkoll sirenash ne Montreal

ne fakt ajo nuk ti lodh,,.perkundrazi te ndihmon shume te ecesh shpejt

se ndryshe i bie te jemi me te shpejte se peshqit :p
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Shkoll sirenash ne Montreal

ne fakt ajo nuk ti lodh,,.perkundrazi te ndihmon shume te ecesh shpejt

se ndryshe i bie te jemi me te shpejte se peshqit :p
E keqja e te shkruarit me telf :(.
doja te thoja lidhhhurrr ahha
 

sensuu

sweet
Titulli: Shkoll sirenash ne Montreal

kam pare nje film me sirenat....ku cunat genjeheshin nga bukuria e tyre dhe binin ne kurth :D...dhe ato i hanin :D...sirenat nuk qanin asnjehere...ne momentin qe qanin humbiste magjia dhe forca e tyre...
 
Redaktimi i fundit:

Gerti2

Donatorë
Titulli: Shkoll sirenash ne Montreal

kam pare nje film me sirenat....ku cunat genjeheshin nga bukuria e tyre dhe binin ne kurth :D...dhe ato i hanin :D
lol . Film interesant. Si e ka emrin? Mos lu gje Justin Beiber aty?
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Shkoll sirenash ne Montreal

Po ky sireni ne mes, ca do aty? Apo per te prish syrin e keq :p
 
Top