• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shkëndija kualifikohet në fazën tjetër të Europa League

legjenda

Tetova
Shkëndija është kualifikuar fazën e tretë eliminatore të Europa League
Skuadra shqiptare, Shkëndija, ka barazuar 1:1 me Helsinkun në ndeshjen e kthimit të rrethit të dytë kualifikues të Europa League, për t’u kualifikuar në fazën e tretë eliminatore të këtij evenimenti falë fitores prej 3:1 në sfidën e parë, shkruan Gazeta Express.

Të parët në epërsi kaluan vendasit përmes një autogoli të Marjan Radeski, të shënuar në minutën e 28’të.

Shkëndija reagoi në pjesën e dytë për të bërë më të lehtë kualifikimin në fazën tjetër të Europa League, për të shënuar për 1:1 (70'), që doli të ishte rezultati përfundimtar i ndeshjes.

Kështu, skuadra shqiptare kualifikohet në fazën tjetër me rezultat të përgjithshëm 4:2.ثndrra evropiane e Shkëndijës do të vazhdojë dhe javën tjetër do të luajë në kuadër të rrethit të tretë kualifikues.

Synim i Shkëndijës është kualifikimi në fazën e grupeve të Europa League, të cilën e kishte arritur vetëm një skuadër shqiptare në histori, Skënderbeu i Korçës.

Paraprakisht, këtë sezon nga Europa League janë eliminuar skuadrat tjera shqiptare, FC Prishtina, Tirana dhe Partizani. /Gazeta Express/
 
Private conversations
Help Users
    Top