• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

"Shiko si tallen me parat tona"

Kjo qe do ju tregoj eshte nje histori e vertet, te cilen ma kane thene njerezit qe ishin prezent kur ndodhi historia ne fjale.

Para disa vitesh u be nje konference shkencore ne Greqi, ku merrnin pjese shkencetar nga vende te ndryshme europiane. Ne mbremje ishte organizuar edhe nje dark per pjesemarresit. Ne nje moment te caktuar nje inxhinjer grek nxjerr parate, dhe nje monedh euro 10 cent i bje nga dora dhe rrokulliset disa metra larg tij. Greku pertoi te merrte mundimin te perkulej posht tavolines per t'a marre, dhe reagoi duke thene "s'ka gje, po e quaj te humbur". E gjitha kjo u ndoq nga pjesemarresit ulur prane tij. Nje shkencetari gjerman nuk i pelqeu dembelizmi i grekut. Gjermani u kthye nga nje koleg tjeter ulur prane tij, dhe i tha "shiko sa mosmirenjohes jane greket me parat tona!". (E kishte fjalen per ndihmen financiare qe Greqia merr nga BE per te mbijetuar financiarisht pas katastrofes financiare te shkaktuar nga kriza e 2008-es).

Ndaj, ju greket shqipfoles qe beni propagand antishqiptare ne portalet e lajmeve shqip ne facebook (Top Channel, etj.), si edhe ne portale te drejtuara nga vete ju dhe ne hapsira te tjera virtuale perfshi forumet shqiptare, mos harroni se supen me te cilen shteti grek ju paguan e ka bler me para borxh nga Bashkimi Europian. Pa ato borxhe s'do kishte sup as per ju dhe as per greket e mire. Mos e harroni kete gje, dhe mos u ndjeni superior kur shtypni butonat e tastieres se kompjutrit gjithe arrogance.
 
"Ndaj, ju greket shqipfoles qe beni propagand antishqiptare ne portalet e lajmeve shqip ne facebook (Top Channel, etj.), si edhe ne portale te drejtuara nga vete ju dhe ne hapsira te tjera virtuale perfshi forumet shqiptare, mos harroni se supen me te cilen shteti grek ju paguan e ka bler me para borxh nga Bashkimi Europian. Pa ato borxhe s'do kishte sup as per ju dhe as per greket e mire. Mos e harroni kete gje, dhe mos u ndjeni superior kur shtypni butonat e tastieres se kompjutrit gjithe arrogance"

Jo Greket Shqipfoles
Por Shqiptaret neperka, krimba. :)Ska faj greku qe gjen te pafytyre
Fajin e kane te pafytyret qe bien preh e greku
 
"Ndaj, ju greket shqipfoles qe beni propagand antishqiptare ne portalet e lajmeve shqip ne facebook (Top Channel, etj.), si edhe ne portale te drejtuara nga vete ju dhe ne hapsira te tjera virtuale perfshi forumet shqiptare, mos harroni se supen me te cilen shteti grek ju paguan e ka bler me para borxh nga Bashkimi Europian. Pa ato borxhe s'do kishte sup as per ju dhe as per greket e mire. Mos e harroni kete gje, dhe mos u ndjeni superior kur shtypni butonat e tastieres se kompjutrit gjithe arrogance"

Jo Greket Shqipfoles
Por Shqiptaret neperka, krimba. :)Ska faj greku qe gjen te pafytyre
Fajin e kane te pafytyret qe bien preh e greku
Kush tka nxef qe me mgjes mer?
 
Jo Greket Shqipfoles
Por Shqiptaret neperka, krimba. :)

Se kujt i drejtohem une, ajo eshte puna ime...

Gjithashtu, postimi ishte per greket antishqiptar (jo per te gjithe greket shqipfoles). Jam teresisht kunder diskriminimit etnik.

Por nese ti deshiron te shash shqiptaret krimba, je i lire te besh nje kritik ndaj Lulzim Bashes qe firmosi marreveshjen tradhetare me Greqine.
 
Ska faj greku qe gjen te pafytyre
Fajin e kane te pafytyret qe bien preh e greku

Fajin e kane ndyresirat e pafytyre qe sulmojn kombit qe u dha toke dhe qe i trajtoi si te barabart, jo viktimat qe sulmohen nga ndyresirat ne fjale.

Ndyresirave qe punojn nate e dite per te n'a percare, dhe per te n'a demtuar me propagand, duhet t'u shk****ehet nena, motra, tezja, halla...

Thuaje edhe ti: u'a q!fsha robt agjenteve grek!
 
Kjo qe do ju tregoj eshte nje histori e vertet, te cilen ma kane thene njerezit qe ishin prezent kur ndodhi historia ne fjale.

Para disa vitesh u be nje konference shkencore ne Greqi, ku merrnin pjese shkencetar nga vende te ndryshme europiane. Ne mbremje ishte organizuar edhe nje dark per pjesemarresit. Ne nje moment te caktuar nje inxhinjer grek nxjerr parate, dhe nje monedh euro 10 cent i bje nga dora dhe rrokulliset disa metra larg tij. Greku pertoi te merrte mundimin te perkulej posht tavolines per t'a marre, dhe reagoi duke thene "s'ka gje, po e quaj te humbur". E gjitha kjo u ndoq nga pjesemarresit ulur prane tij. Nje shkencetari gjerman nuk i pelqeu dembelizmi i grekut. Gjermani u kthye nga nje koleg tjeter ulur prane tij, dhe i tha "shiko sa mosmirenjohes jane greket me parat tona!". (E kishte fjalen per ndihmen financiare qe Greqia merr nga BE per te mbijetuar financiarisht pas katastrofes financiare te shkaktuar nga kriza e 2008-es).

Ndaj, ju greket shqipfoles qe beni propagand antishqiptare ne portalet e lajmeve shqip ne facebook (Top Channel, etj.), si edhe ne portale te drejtuara nga vete ju dhe ne hapsira te tjera virtuale perfshi forumet shqiptare, mos harroni se supen me te cilen shteti grek ju paguan e ka bler me para borxh nga Bashkimi Europian. Pa ato borxhe s'do kishte sup as per ju dhe as per greket e mire. Mos e harroni kete gje, dhe mos u ndjeni superior kur shtypni butonat e tastieres se kompjutrit gjithe arrogance.
Mirë e kanë danezët kur thuan: ‘pa 10 cent nuk bëhesh milioner’.
 
Fajin e kane ndyresirat e pafytyre qe sulmojn kombit qe u dha toke dhe qe i trajtoi si te barabart, jo viktimat qe sulmohen nga ndyresirat ne fjale.

Ndyresirave qe punojn nate e dite per te n'a percare, dhe per te n'a demtuar me propagand, duhet t'u shk****ehet nena, motra, tezja, halla...

Thuaje edhe ti: u'a q!fsha robt agjenteve grek!
Agjentet grek bejne punen e vete, ashtu si agjentet tane nese kemi mund te bejne punen e vete.
Problemi pergjate historise tone me tepermi eshte te ne. Qe vetequhemi te huaj per pume imtereshas.

Greket shqipfoles sjane greke te vertet por greke te bere. Jane greke fallco qe hiqen me grek se grekerit, dhe keta grekerit e bere prejardhjen e kane shqiptare dhe vllehe.


Po njesoj me boshnjaket ne toka Shqiptare, keta jane mysliman shqiptar te kthyer ne sllav. Ndjehen te fyer, kaje mangesi respektiki etj etj dhe vetequhen boshnjak, apo malazez apo serb.

Dhe fajtor nuk eshte vetem basha. Se tradhetine e bashes e rrezovi gjykata
Faj ska vetem basha por te gjitje

Se kujt i drejtohem une, ajo eshte puna ime...

Gjithashtu, postimi ishte per greket antishqiptar (jo per te gjithe greket shqipfoles). Jam teresisht kunder diskriminimit etnik.

Por nese ti deshiron te shash shqiptaret krimba, je i lire te besh nje kritik ndaj Lulzim Bashes qe firmosi marreveshjen tradhetare me Greqine.
 
Agjentet grek bejne punen e vete, ashtu si agjentet tane nese kemi mund te bejne punen e vete.
Problemi pergjate historise tone me tepermi eshte te ne. Qe vetequhemi te huaj per pume imtereshas.

Greket shqipfoles sjane greke te vertet por greke te bere. Jane greke fallco qe hiqen me grek se grekerit, dhe keta grekerit e bere prejardhjen e kane shqiptare dhe vllehe.


Po njesoj me boshnjaket ne toka Shqiptare, keta jane mysliman shqiptar te kthyer ne sllav. Ndjehen te fyer, kaje mangesi respektiki etj etj dhe vetequhen boshnjak, apo malazez apo serb.

Dhe fajtor nuk eshte vetem basha. Se tradhetine e bashes e rrezovi gjykata
Faj ska vetem basha por te gjitje

Mund t'a bej nje analize te shpejt historike per te te treguar se kush jane shqiptaret dhe cfare virtytesh kemi treguar nder mijera vjet histori. Sepse historia jone nuk fillon ne shekullin e 20-te, kur vuajtjet dhe problemet e ndryshme na lane mbrapa ne krahasim me kombet fqinje. Por s'do futem fare ne ate drejtim sepse eshte shperdorim kohe me ty. Mjafton te shtoj se grekeve dhe serbeve u erdhen ne ndihme fuqite e medha, ne fillim te shekullit te 19-te ndersa neve n'a e refuzuan ndihmen dhe na sakatuan pa asnje te drejte. Me teper detaje s'do permend sepse eshte harxhim kohe.

Perseri u perpoqe te gjeje faj te shqiptaret dhe te krijosh justifikime per ndyresirat antishqiptare.

Po e perseris edhe nej here:

Ndyresirave qe punojn nate e dite per te n'a percare, dhe per te n'a demtuar me propagand, duhet t'u shk****ehet nena, motra, tezja, halla...

Thuaje edhe ti: u'a q!fsha robt agjenteve grek!
 
Edhe dicka tjeter: Perendimi e ka kuptuar fajin qe ka bere ndaj kombin tone, dhe po e korigjon. Ndihma qe na dha per clirimin e Kosoves ishte shembull i shkelqyer, rast i rralle ku NATO nderhyn per te cliruar nje territor nga pushtuesi. Ndihma qe po na jep per te hedhur themelet e Shqiperise moderne me reformen ne drejtesi eshte poashtu nje ndihme e jashtezakonshme qe nuk ndodh shpesh ne bote. Edhe Maqedonia e Veriut eshte tashme nen orbiten shqiptare. Bota shqiptare do kete vetem ringritje ne dekadat e ardhshme.
 
Mund t'a bej nje analize te shpejt historike per te te treguar se kush jane shqiptaret dhe cfare virtytesh kemi treguar nder mijera vjet histori. Sepse historia jone nuk fillon ne shekullin e 20-te, kur vuajtjet dhe problemet e ndryshme na lane mbrapa ne krahasim me kombet fqinje. Por s'do futem fare ne ate drejtim sepse eshte shperdorim kohe me ty. Mjafton te shtoj se grekeve dhe serbeve u erdhen ne ndihme fuqite e medha, ne fillim te shekullit te 19-te ndersa neve n'a e refuzuan ndihmen dhe na sakatuan pa asnje te drejte. Me teper detaje s'do permend sepse eshte harxhim kohe.

Perseri u perpoqe te gjeje faj te shqiptaret dhe te krijosh justifikime per ndyresirat antishqiptare.

Po e perseris edhe nej here:
shoku pak me ngadal
Une nuk po krijoj justifikime per ndyresirat Antishqiptare. Ato smund ti mohojne ne, ashtu si nuk mund te mohojme kur nje Shqiptar pavareisht besimit, pavaresisht vendodhjes ne trojet Shqiptare, kur ai Shqiptar mohon prejardhjen e vete si mund te kete fajin Fqinji ne kete rast? Faji kryesor eshte te vetja, te prindi. Fqinjet mund te kalojne lloj lloj ligjesh te rrepta e antishqiptare por smund te ndryshoj shpirtin tend, mendimin tend pervecse vetja.

Nese ti sot thua je Shqiptar, neser Shqiperia pushtohet nga Italia dhe djali yt thote eshte italian ose sternipi juaj edhe pse nga te dyja anet familjet jane me prejardhje Shqiptare. Kush e ka fajin tani, antiShqiptaret italian apo pasardhesit e tu Shqiptar qe mohojne prejardhjen tende dhe te familjes vete? kete po them une, dhe nga keto mohime rritet popullsia e fqinjeve. Ne jemi te rrethuar nga popullsia jone, e vetequajut Shqiptare dhe e vetemohuar.
 
Ore s'me intereson fare analiza mbi proceset e asimilimit dhe te tradhetive ndaj kombit ne kete rast. Eshte proces kompleks ku kane ndikuar shume faktor, pa perjashtuar edhe fajin e tradhetareve shqiptar.

shoku pak me ngadal

Pse me ngadal?! Cfare te shqeteson...?!

Po me ben shume pershtypje kjo shmangia jote e vazhdueshme nga kerkesa ime e thjesht.

Thuaje edhe ti: u'a q!fsha robt agjenteve grek qe punojn kunder popullit shqiptar.
 
Dhe fajtor nuk eshte vetem basha. Se tradhetine e bashes e rrezovi gjykata
Faj ska vetem basha por te gjitje

Cfare thua keshtu, mor burre?! lool lool

Si paskan faj te gjithe?! Shoqeria civile dhe opozita e asaj kohe (Partia Socialiste) e denoncuan tradhetine, dhe gjykata e rrezoi marreveshjen tradhetare pavaresisht presioneve mafjoze kundrejt tyre.
 
Private conversations
Help Users
    Top