Shija apo çmimi?

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Pershendetje


Ka njerez qe kur duan te blejne diçka, pa marre parasysh çmimin, e blejne ate. Dikush e blene, pati apo nuk pati mundesi, madje te tjere ka qe edhe marrin hua. Eshte fjala per rroba ne kete rast. Sa nga ju e shiqojne çmimin, sa shijen?

A ju ndodhe te bleni dicka me te lire, apo ju vjen keq te keni rroba me çmime te lira, ose jetoni me ate bindjen se çfare do t'me thote shoqeria kur kupton çmimin e vertet e te ngjajshme.


Apo, pa marre parasysh çmimit, preferoni rroba te lira, por qe u pershtaten shijes suaj !?

Diskutim te mbare
 

Peperina

Larg shume larg
Teme interesante Lover. Kur lexova shija mendova se behej fjale per ushqim . lol
Un do e zevendesoja shija me cilesia. :p
Per sa i perket temes nuk jemi bossa te vishemi Koke e kemb firmato. e para pune . E dyta nuk ke Pse i jep llogari kujt se sa e ke bière dicka .
E treta personalisht me pelqen te vishem komode Qe dmth Dicka qe e blé e ble te sakt ama jo detyrimisht te shtrenje.:))
Kur mundem po pse jo kryesisht gjerat per kembet i dua te mira .:p
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
E dyta nuk ke Pse i jep llogari kujt se sa e ke bière dicka .

Ekziston goxha nje numer i madh i njerezve qe arsyetohen cdohere para te tjereve per cmime :D
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Shtrejtesia e nje veshje qendron tek stili dhe kombinimi i mire i tyre.
Sa per rroba te shtrejta apo te lira,ose ne nje gjuhe me te mire me cmime ekonomike.
Me pelqen te kem nje cilesi ,ose marke tek kepucet,xhupat dhe xhinset,e ndonje cante.
Ndersa cilesin me ekonomike sic jane dyqanet zenxhire, Zara,HM,, Bershka ,me nje cilsi te mesme dhe po aq e cmimet,etj etj jane shume te pershtatshme per veshjen dhe stilin tim.
Por ka dhe raste qe blen nje bluze 5 euro apo 3 euro,dhe te ben aq pune,te pershtatet dhe e vesh tere veren.
Pra veshja don te gjesh stilin personale tendin,te ndertosh nje fare identiteti qe te perfaqeson ty ne rehatine e asaj qe vesh,dhe is ok.
 

Xhelozi

Staf në FV.AL
S/M
Sa nga ju e shiqojne çmimin, sa shijen?
Me çmim te lire dhe mund te gjejm rroba te mira . Nuk esht e then te blejm ne butiqe firmato etc . Rendesi ka qe ajo qe blejm te dali bukur dmth tna shkoje ...


Gjithsecili i di mundesite e veta dhe shpenzon aq sa i mban xhepi . Gjithmone nese ben shpenzime te llogjikshme . Dikush i blen sipas mundesise dikush ben cdo gje per t blere rroba te bukura trendy qe jane ne MODE te kohes /stines etc . Arsyeja ? Sepse esht deshira ose manija per tu dukur para tjerve njefar tangerlliku kemi ne shqiptaret . Dikush dhe i blen te shtrenjta por sja mban xhepi . Esht e detyruar ti bleje sepse e kerkon puna te vishen ashu .

Un per vete vishem fare thjesht mjafton tme pelqeje dhe tma mbaje xhepi.
Pra gjithkush "Shtrij kembet sa ke jorganin"
 

Hope

◕‿◕
Jo gjithcka qe eshte e shtrejnte eshte dhe e pershtatcme per cdoke. Disa elemente duhet te kesh nje sjellje/stil/attitude te mund ti veshesh pa u ndjere keq/diskonfort.
 

TinkyPinky

🎈Stay wild moon child ❤️
Skam qen kurr tip qe ndjek moden,
Eshte moda qe me ndjek mu ???
I kam vesh jeanset me te grisme perpara se te boheshin mode... apo thjesht dhe cizmet stil dr martens. Fluturat ne kok ? ehuuu un i sajoja vet.
Blej gjithmon gjera pa koh. Qe mund ti perdor dhe ktu e 20 vite me pas... i kombinoj sipas qefit dhe zakonisht me bejn gjithmon komplimente.
Mund te kushtoj 5 apo 50 per mu ska rendesi.
Por dhe sjam tip qe harxhon shum sepse me pelqen te ndrrohem... sdu tme dhembi shpirti nese i gris lol
Kur dicka kushton cik me shume, pres skontot... si cizmet e harley davidson ?
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Un kur du me ble diqka..ne fillim i shikoj cmimin..
?
Serjo..nuk kam qef te shpenzoj per kot gjera vetem pse jan ne mod..apo pse me plq shum..duhet mir te mendosh se lehet eshte mi shpenzu lekt e veshtir mi fitu.pra un knaqem me ato gjera se un ndihem rehat.?
 

Landa 1

Antarë i Respektuar
Unë shikoj cilësinë e tessutit, sigurisht ulje cmimesh ka gjithmonë , jetoj ne qytetin ku stilistët bëjnë prezantimin e veshjeve. Kështu një lloj kulture të tessuteve e kam . Tema :- cilësi tessuti ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kam nje anetare te familjes, punon ne njerin nga butikat e famshem ne Prishtine, tregonte se si grate e disa personave te famshem, politikane e te ngjajshem, vinin e blinin rroba vetem hajt, duke i thene njera tjetres, "Do tkallet filanja kur tma shoh kete qe e kam blere kaq shtrenjet" lool

Mendoj se ky lloj pazari apo tregu, kjo lloj gare ekziston me shume tek femrat apo e kam gabim?
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Nuk rroj per ate çka do thote shoqeria, por rroj per veten time dhe ate qe me shijon mua.
Problemi eshte qe edhe nga larg me e pa dicka qe me pelqen shum pa ja ditur cmimin, kur i afrohem dhe i shikoj etiketen si per inat gjithmone qellon me çmim qe s’ma mban xhepi ?
Pra eshte jete e veshtire te jesh e varfer dhe te kesh expensive taste ?
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk rroj per ate çka do thote shoqeria, por rroj per veten time dhe ate qe me shijon mua.
Problemi eshte qe edhe nga larg me e pa dicka qe me pelqen shum pa ja ditur cmimin, kur i afrohem dhe i shikoj etiketen si per inat gjithmone qellon me çmim qe s’ma mban xhepi ?
Pra eshte jete e veshtire te jesh e varfer dhe te kesh expensive taste ?


100677943_3291333697545436_8358921911899521024_o.jpg
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Materiali i teshave ka ndryshu shum me nji te lame bahet tesha mos me e vesh ma, pranej kerkoj dicka qe ja vlen,kur me pëlqen dicka e marr jo te ekzagjeruar normalisht
 

VIP

V.I.P
Une edhe e pasur po te jem do te blej gjithmone rroba te lira.
Me mire te kesh 10 xhinse qe kushtojne 20 mij lek te vjetra,e i ke me nderres.
Sesa te kesh 1 pal qe kushtojne 100$ e laj thaj vish ato.
Kur nuk ma mban xhepi per dicka,nuk kam pse pretendoj kot;);).
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Une edhe e pasur po te jem do te blej gjithmone rroba te lira.
Me mire te kesh 10 xhinse qe kushtojne 20 mij lek te vjetra,e i ke me nderres.
Sesa te kesh 1 pal qe kushtojne 100$ e laj thaj vish ato.
Kur nuk ma mban xhepi per dicka,nuk kam pse pretendoj kot;);).
Mund te kesh edhe 10 pale nga $100 pala ?
 

Ledia

❤Shkodrane❤
Cmimi. Nuk harxhoj lekun per tangerdhek
Nuk blej rroba te shtrejta. Mundohem te gjej dicka qe me rri mire e ndihem rehat
Nuk e kam per turp ta them qe kam ble e do blej dhe te gabi.ato atletet e kepucet ja nxij jeten ( kur jam ne shkoder) tani ketu blej online te Shop zalando
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kam patur nje kemishe e pata blere ne nje butik me mall nga gjermania thonin, 1 euro. U garantoj se 5 vite e kam perdore, as nuk demtohej, as vjetersohej lol. Kot nuk kane thene me mall t'gjermanit nuk ka :lol:
 
Shija dhe çmimi?
Njera nuk e perjashton tjetren.
Ka shume gjera qe mund te na pelqejne dhe kane çmim te lire.

Me sakte duhet te ishte-

Cilesia apo çmimi?
Kjo po qe eshte teme per debat.
Sepse gjithçka cilesore eshte e shtrenjte!

Personalisht mundohem te kombinoj shijen dhe cilesine me çmimin.
Jo gjithmone eshte e mundur ama?‍♂️
 
Top