• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shënohet viktima e parë në Greqi, 98 të infektuar

Hera

Βιβλίο φάγος
Shënohet viktima e parë në Greqi, 98 të infektuarËshtë rregjistruar edhe viktima e parë nga koronavirusi në Greqi. Burime për Top Channel bëjnë me dije se viktima është një 67 vjeçar që ishte i shtruar në spitalin e Rios në gjendje të rëndë. Ai me hërët ka vizituar Jeruzalemin bashkë me 49 persona të tjerë dhe janë kthyer me autobus. Mësohet se edhe shumica e tyre janë prekur nga vieusi në fjalë. Vdekja e parë nga koronavirusi në vendin fqinj u rregjistrua në orën 03:15 të mëngjesit.

Ndërkohë autoritetet janë të shqetësuara pasi 10 % e rasteve të të prekurve nuk dihet se ku e kanë marrë virusin fakt që sipas specialistëve do të rrisë rastet sot ose në ditët në vijim. Nga 98 të prekurit 40 trajtohen në spitale dhe 58 janë vetëkarantinuar në shtëpitë e tyre.
Në gjendje serioze ndodhet edhe një 53 vjeçar në spitalin Axepa në Selanik. Të shqetësuara janë gjithashtu autoritetet pasi vlerësohet se 100 mjekë dhe infermierë në spitalet e vendit kanë hyrë në karantinë pasi kanë ardhur në kontakt me të prekur nga virusi.


Top Channel
 
  • Mërzi
Reactions: NGU
Top