Shenjat qe mund te kryejne 'krim pasioni'

-800-0-610a5aa5edd6d.jpg

Thuhet se në kushte të caktuara, çdokush mund të bëhet i dhunshëm. Nëse jeni të kërcënuar, mund të jeni të detyruar të reagoni me dhunë, por ç’të themi për njerëzit që përdorin lehtësisht dhunën?


Shumica e njerëzve nuk e pranojnë dhunën si mjet për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve, por përkundrazi bëjnë atë që munden për të shmangur kryerjen e krimeve ose akteve të dhunshme. Edhe në këtë çështje astrologjia ka përgjigjet e saj. Lexoni më poshtë se cilat shenja të Horoskopit, bazuar në karakteristikat e tyre, mund të bëhen të dhunshme:

Akrepi


Akrepi ka shumë emocione, por jo gjithmonë i shpreh ato dhe këto emocione mund të qëndrojnë të shtypura derisa të shpërthejnë. Akrepi mund të jetë xheloz dhe hakmarrës dhe mund t’i mbajë ato ndjenja për një kohë, por kur më në fund të dalin në sipërfaqe, mund të dalin me dhunë.

Sa herë e keni dëgjuar shprehjen “Ishte krim pasioni”? Epo, autori është ndoshta Akrepi.

Dashi

Shenja e Dashit sundohet nga Marsi, gjë që e bën atë një luftëtar. Cila shenjë e Horoskopit është më e zemëruar? Dashi është me gjak të ngrohtë, i provokuar lehtë dhe impulsiv, prandaj, është deri tani shenja më e zemëruar në zodiak. Është kënaqësi… por deri në një pikë dhe nuk kërkon shumë për ta marrë atë në kafkë pasi është shumë e zhdërvjellët.

Kjo shenjë është nga natyra konkurruese dhe nuk i pëlqen të humbasë, kështu që nuk ka gjasa që të bëhet e dhunshme për të ndryshuar rezultatin dhe për t’u bërë fitues.

Luani

Cila shenjë e Horoskopit është më e rrezikshme? Shenjat e rrezikshme përfshijnë patjetër shenja zjarri. Luani është një udhëheqës dhe ndonjëherë kur ju drejtoni, ju duhet të shkoni në luftë. Ai është mësuar me rregullin e “çdo mjeti të nevojshëm” dhe nëse beson se është i justifikuar, ai do të përdorë dhunën, shkruan abcnews.al

Ai shpesh ka një ndjenjë të fortë të vetëvlerësimit dhe të drejtës, kështu që nëse dikush ose diçka ndërhyn në atë që dëshiron, ai do të ndërmarrë veprime.

Bricjapi

Nuk ka rrugë të mesme për një Bricjap nëse zemërohet, ai do ta thotë me zë të lartë. Bricjapi është aq i qëndrueshëm dhe i besueshëm dhe mund të jetë e vështirë të mbani mend se ai ka një anë të errët si të gjithë të tjerët.

Nëse sfidohet, ai do të përdorë vendosmërinë e tij për të marrë hak. Ndonjëherë ai mund të jetë tepër i ndjeshëm kur bëhet fjalë për kritikat dhe kjo mund ta bëjë atë të sillet keq.

Shigjetari

Shigjetari është dashamirës, por ai është gjithashtu i paqëndrueshëm dhe nuk fal. Shigjetari njihet si një shenjë spontane dhe e fortë. Do të bëjë diçka të pamatur dhe të rrezikshme ndërsa vlon. Sidoqoftë, ai mund të pendohet më vonë, por në atë moment, ai nuk kupton asgjë. Ai nuk mendon për pasojat e veprimeve të tij që e bëjnë atë spontan dhe të frikshëm.

Gaforrja

Gaforret kanë shumë emocione dhe mbrojnë fort njerëzit që duan, kështu që nuk është problem që ata të reagojnë tej mase kur sulmohen ose kërcënohet dikush që duan. Ata janë pasionantë, krijues dhe pozitivë, por kur mendimet e tyre fillojnë të përqëndrohen në padrejtësi dhe vuajtje, ato mund të bëhen jashtëzakonisht negative. Kur Gaforret ka dalë për të kërkuar drejtësi, ka shumë pak gjëra që do ta ndalojnë atë.

Sot.com.al
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Me ngriuu shpirtiii,der lexova shenjat. Thash mos kishte ndonje me brire!? Ahahaha
 

Marakli^Krapit

Antarë i Respektuar
Mos te me dalin kush para se bana namin ?

Shenja e Dashit sundohet nga Marsi, gjë që e bën atë një luftëtar. Cila shenjë e Horoskopit është më e zemëruar? Dashi është me gjak të ngrohtë, i provokuar lehtë dhe impulsiv, prandaj, është deri tani shenja më e zemëruar në zodiak. Është kënaqësi… por deri në një pikë dhe nuk kërkon shumë për ta marrë atë në kafkë pasi është shumë e zhdërvjellët.

Kjo shenjë është nga natyra konkurruese dhe nuk i pëlqen të humbasë, kështu që nuk ka gjasa që të bëhet e dhunshme për të ndryshuar rezultatin dhe për t’u bërë fitues.
 

Hope

◕‿◕
Nuk kam vrar donjëri deri sot lool, naj kafshim të fort po I kam dhënë, dhe mish kam kput në disa raste, ama deri tek vrasja skam shkuar ende lool

Mos u bej kanibale, ha cik mish para se te dalesh ne takim se i tmerrove meshkujt e botes :p
Mos te me dalin kush para se bana namin ?

Shenja e Dashit sundohet nga Marsi, gjë që e bën atë një luftëtar. Cila shenjë e Horoskopit është më e zemëruar? Dashi është me gjak të ngrohtë, i provokuar lehtë dhe impulsiv, prandaj, është deri tani shenja më e zemëruar në zodiak. Është kënaqësi… por deri në një pikë dhe nuk kërkon shumë për ta marrë atë në kafkë pasi është shumë e zhdërvjellët.

Kjo shenjë është nga natyra konkurruese dhe nuk i pëlqen të humbasë, kështu që nuk ka gjasa që të bëhet e dhunshme për të ndryshuar rezultatin dhe për t’u bërë fitues.
Ti po ti :p
 

SunFIower

Don’t touch!
Staf në FV.AL
Mod
Shiko fotografinë 1925751

Thuhet se në kushte të caktuara, çdokush mund të bëhet i dhunshëm. Nëse jeni të kërcënuar, mund të jeni të detyruar të reagoni me dhunë, por ç’të themi për njerëzit që përdorin lehtësisht dhunën?


Shumica e njerëzve nuk e pranojnë dhunën si mjet për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve, por përkundrazi bëjnë atë që munden për të shmangur kryerjen e krimeve ose akteve të dhunshme. Edhe në këtë çështje astrologjia ka përgjigjet e saj. Lexoni më poshtë se cilat shenja të Horoskopit, bazuar në karakteristikat e tyre, mund të bëhen të dhunshme:

Akrepi


Akrepi ka shumë emocione, por jo gjithmonë i shpreh ato dhe këto emocione mund të qëndrojnë të shtypura derisa të shpërthejnë. Akrepi mund të jetë xheloz dhe hakmarrës dhe mund t’i mbajë ato ndjenja për një kohë, por kur më në fund të dalin në sipërfaqe, mund të dalin me dhunë.

Sa herë e keni dëgjuar shprehjen “Ishte krim pasioni”? Epo, autori është ndoshta Akrepi.

Dashi

Shenja e Dashit sundohet nga Marsi, gjë që e bën atë një luftëtar. Cila shenjë e Horoskopit është më e zemëruar? Dashi është me gjak të ngrohtë, i provokuar lehtë dhe impulsiv, prandaj, është deri tani shenja më e zemëruar në zodiak. Është kënaqësi… por deri në një pikë dhe nuk kërkon shumë për ta marrë atë në kafkë pasi është shumë e zhdërvjellët.

Kjo shenjë është nga natyra konkurruese dhe nuk i pëlqen të humbasë, kështu që nuk ka gjasa që të bëhet e dhunshme për të ndryshuar rezultatin dhe për t’u bërë fitues.

Luani

Cila shenjë e Horoskopit është më e rrezikshme? Shenjat e rrezikshme përfshijnë patjetër shenja zjarri. Luani është një udhëheqës dhe ndonjëherë kur ju drejtoni, ju duhet të shkoni në luftë. Ai është mësuar me rregullin e “çdo mjeti të nevojshëm” dhe nëse beson se është i justifikuar, ai do të përdorë dhunën, shkruan abcnews.al

Ai shpesh ka një ndjenjë të fortë të vetëvlerësimit dhe të drejtës, kështu që nëse dikush ose diçka ndërhyn në atë që dëshiron, ai do të ndërmarrë veprime.

Bricjapi

Nuk ka rrugë të mesme për një Bricjap nëse zemërohet, ai do ta thotë me zë të lartë. Bricjapi është aq i qëndrueshëm dhe i besueshëm dhe mund të jetë e vështirë të mbani mend se ai ka një anë të errët si të gjithë të tjerët.

Nëse sfidohet, ai do të përdorë vendosmërinë e tij për të marrë hak. Ndonjëherë ai mund të jetë tepër i ndjeshëm kur bëhet fjalë për kritikat dhe kjo mund ta bëjë atë të sillet keq.

Shigjetari

Shigjetari është dashamirës, por ai është gjithashtu i paqëndrueshëm dhe nuk fal. Shigjetari njihet si një shenjë spontane dhe e fortë. Do të bëjë diçka të pamatur dhe të rrezikshme ndërsa vlon. Sidoqoftë, ai mund të pendohet më vonë, por në atë moment, ai nuk kupton asgjë. Ai nuk mendon për pasojat e veprimeve të tij që e bëjnë atë spontan dhe të frikshëm.

Gaforrja

Gaforret kanë shumë emocione dhe mbrojnë fort njerëzit që duan, kështu që nuk është problem që ata të reagojnë tej mase kur sulmohen ose kërcënohet dikush që duan. Ata janë pasionantë, krijues dhe pozitivë, por kur mendimet e tyre fillojnë të përqëndrohen në padrejtësi dhe vuajtje, ato mund të bëhen jashtëzakonisht negative. Kur Gaforret ka dalë për të kërkuar drejtësi, ka shumë pak gjëra që do ta ndalojnë atë.

Sot.com.al
Ke harru demin ne krye te listes
 

TinkyPinky

Be you. Do you. For you. 🌸
Cila shenjë e Horoskopit është më e rrezikshme? Shenjat e rrezikshme përfshijnë patjetër shenja zjarri. Luani është një udhëheqës dhe ndonjëherë kur ju drejtoni, ju duhet të shkoni në luftë. Ai është mësuar me rregullin e “çdo mjeti të nevojshëm” dhe nëse beson se është i justifikuar, ai do të përdorë dhunën, shkruan abcnews.al

Ai shpesh ka një ndjenjë të fortë të vetëvlerësimit dhe të drejtës, kështu që nëse dikush ose diçka ndërhyn në atë që dëshiron, ai do të ndërmarrë veprime.?
Kush me
Une?
Une me?


Po
Mle pa embelsira po !
Prandaj sapo hengra 2 pastashuta ?
Tani vras vetem dieten ahahhahahah
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Brenda keti 6 mujori ne GR u bene 3 vrasje ndaj femrave nga partneret e tyre.
Shoqeria eshte trazuar teper,por ketu ka nje te mire,ne raste tilla fillojne nje fushate sensibilizimi mediatike shume te forte ndergjegjsimi.
Por eshte bere problem ama.
Cdo pasion njerzore qe humbet sensin llogjik eshte i rrezikshem.
 
Top