• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shembet Teatri Kombëtar!

Shembet Teatri Kombëtar. Forca të shumta policie rrethuan gjatë natës ambjentet jashtë Teatrit, ndërsa fadromat mësohet se kanë nisur shembjen e tij

Sic duket nga pamjet e publikuara nga “BalkanWeb”, shembja ka nisur të kryhet nga pjesa ballore e Teatrit Eksperimental, ndërsa më pas është shembur edhe godina e Teatrit Kombëtar.


Balkanweb
 
Pse çfarë do ndryshonte nqs un do flisja seriozisht do kthehej teatri .Nope what is done is done 😉
Fol shqip , une mund te te shkruaj ne 5 gjuhe te huaja , por respektoj rregullat e forumit shqip ...(nëse dëshiron) jo ti ke te drejten tende te besh cfare te duash . Keshillat i jap brenda familjes time . Shpresoj qe mesazhet e mia me siperm te lën të kuptosh .
 
Fol shqip , une mund te te shkruaj ne 5 gjuhe te huaja , por respektoj rregullat e forumit shqip ...(nëse dëshiron) jo ti ke te drejten tende te besh çfarë te duash . Keshillat i jap brenda familjes time . Shpresoj që mesazhet e mia me siperm te lën të kuptosh .
Deksha zhvishu rri lirshem se ketu I heqim corapet.Opo dhe 10 gjuhe te kesh, kshu te dish prap shqip do ma perkthesh 😂😂😂😂😂😂😂😂😂
 
Tha nje shoku im,te njejtet qe po bejne rremuje tani e vajtojne per teatrin,do jene te paret qe do bejne selfie me teatrin e ri 😆

Koerenca shqiptare.
 
Ky është projekt i një studio daneze,edhe nuk egziston më.

Un e përsëris se tkam vën re që e përkrahe shembjen

Organizata Europa Nostra do e restauronte falas,pse të mos ngelej ajo që ishte dhe me kto para që do krijohet teatri i ri bëhej diku tjetër dhe dilnim nga kjo histori me 2 teatro?

Ja si un dhe Bujari jemi një mendje , rikonstruksion dhe krijimi i teatrit të ri diku tjetër,por mafjes në pushtet i duhej tenderi 30milion euro dhe grabitja më pas e parkingut publik


Dhe një çmenduri tjetër e pa imagjinueshme, Projekti Danez është ofertë e pa kërkuar i një privati për ta bër me partneritet me publikun, dhe mbi kte ofertë të pa kërkuar do hiedhet tenderi duke dëmtuar konkurencën e moslejuar arkitekt Shqiptar të konkurojnë.

Veç ksaj Teatri është shembur pa projekt pasardhës,për sa koh parat sjan siguruar e gara nuk është zhvilluar.
 
Top