• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shembet Teatri Kombëtar!

Shembet Teatri Kombëtar. Forca të shumta policie rrethuan gjatë natës ambjentet jashtë Teatrit, ndërsa fadromat mësohet se kanë nisur shembjen e tij

Sic duket nga pamjet e publikuara nga “BalkanWeb”, shembja ka nisur të kryhet nga pjesa ballore e Teatrit Eksperimental, ndërsa më pas është shembur edhe godina e Teatrit Kombëtar.


Balkanweb
 
Ndoniher ti merr superxhiro kot dhe behesh qesharake.
E terhoqa fjalen perpara dhe kurseji ato kercenime patetike me natyre politike!
 
Rendesi ka se do te ndertohet i teater i ri modern.
Zakonisht, suedezet flasin para se te ndodhe — pasi te ndodhe, e mbyllin si teme.

Ketu lexoj te kunderten, nuk shoh debat te mirefillte pos tifoze per krere partish.

Tashi duhet ecur perpara, te shihni si do veprohet me tej — do ndertohet apo jo dhe tek atehere vihet re edhe qellimi i shembjes se teatrit.
Ne nuk jemi Suedia. Ketu sundon mafia e ndertimit.
 
Meqe nuk u aprovua te sygjerimet po e sjell ktu.

@JordanBelfort11 ajo që mua me revoltoi ishte që ju mbroni dhunen kunder grave dhe vajzave ne proteste. U terhoqen zvarr, u dhunuan , u gjakosen , u masakruan vetem pse protestonin dhe ti me sjell një video te një polici që shahet me fjale nga një protestues mbas gjith ksaj dhuneje? Imagjino te jesh ne ate terror psikologjik dhune dhe si mund te ruash qetesine?Pa pike ndjeshmeri befas u bere i ndjeshem që një protestues shau një polic nga motra. Dakort dhe fjalet nuk thuhen por kjo erdhi si shkak-pasoje. Ndaj dhe une te thashë ty ate fjale gjate debatit per shkak se isha i revoltuar dhe me duk krejtesisht e pavend ndrrhyrja jote ne rrjedhjen e ngjarjeve. Megjithate nuk te citoj , ti ke mendimin tend, je i lire te shprehesh si ta ndjesh. Meqe te ka ber like @Desa 😀, mbase nuk jeton ne Shqiperi që te ndjeje ket revoltim te brendshem, uroj që një dit ta ndjeje dhe te kuptoje se jemi me mish dhe gjak dhe vuajme nga ndjenja e padrejtesise.
Ktu e mbyll agazhimin tim.

Pasi më je drejtuar, po të përgjigjem.
Unë nuk jetoj në Shqipëri, por jam rritur në vendlindje. Gjenerata e fundit e komunizmit në shkollë të mesme, ku u përjashtova (nga kryesia sllavo-maqedonase) vetëm se mbaja stilolaps kuq e zi..... E paralajmëruar për burgim si pjesë e iniciativës për protesta pro lirimit nga burgu i personave "nacionalistë e shovinistë"....
Nënë e dy fëmijëve kur plasi lufta e ish Jugosllavisë, duke ikur në vendin ku jetoj, me kryet prapa për njerëzit e familjes të mbetur atje, e me ndjenjën hipokrite....
E margjinalizuar dhe e huaj në vendin tënd edhe jashtë...
E ti më flet për ndjenjën e padrejtësisë?

Pastaj unë i dhash like @JordanBelfort11 nga që e kuptova ndryshe nga ti, gjë që TI duhej ta respektoje. Ashtu si e respektonin forumistët tjerë mbështetjen dhe mirëkuptimin tim ndaj teje :)

Për të mbetur në temë, unë jo që nuk kam empati e mirëkuptim për rrjedhën atje, por thjeshtë dhash mendimin tim se si duhet të reagohet më butë në këto situata. Si nga pushteti ashtu dhe nga populli.
Kaq pata.
 
Pasi më je drejtuar, po të përgjigjem.
Unë nuk jetoj në Shqipëri, por jam rritur në vendlindje. Gjenerata e fundit e komunizmit në shkollë të mesme, ku u përjashtova (nga kryesia sllavo-maqedonase) vetëm se mbaja stilolaps kuq e zi..... E paralajmëruar për burgim si pjesë e iniciativës për protesta pro lirimit nga burgu i personave "nacionalistë e shovinistë"....
Nënë e dy fëmijëve kur plasi lufta e ish Jugosllavisë, duke ikur në vendin ku jetoj, me kryet prapa për njerëzit e familjes të mbetur atje, e me ndjenjën hipokrite....
E margjinalizuar dhe e huaj në vendin tënd edhe jashtë...
E ti më flet për ndjenjën e padrejtësisë?

Pastaj unë i dhash like @JordanBelfort11 nga që e kuptova ndryshe nga ti, gjë që TI duhej ta respektoje. Ashtu si e respektonin forumistët tjerë mbështetjen dhe mirëkuptimin tim ndaj teje :)

Për të mbetur në temë, unë jo që nuk kam empati e mirëkuptim për rrjedhën atje, por thjeshtë dhash mendimin tim se si duhet të reagohet më butë në këto situata. Si nga pushteti ashtu dhe nga populli.
Kaq pata.
Nje qeveri bandite qe con forcat specialie me automatik nuk mund te barazosh me reagimin e popullit. Ai beri nje koment racist duke permendur kamzen pa piken e lidhjes vuri icon duke vodhur ne cdo rrjesht te fjalise per qytetaret te dhunuar qe kerkonin te drejtat.
1. Nuk respektoj racizmin.
2. Urrejtjen
3. Injorancen dhe fodullekun
 
një qeveri bandite që con forcat specialie me automatik nuk mund te barazosh me reagimin e popullit. Ai beri një koment racist duke permendur kamzen pa piken e lidhjes vuri icon duke vodhur ne cdo rrjesht te fjalise per qytetaret te dhunuar që kerkonin te drejtat.
1. Nuk respektoj racizmin.
2. Urrejtjen
3. Injorancen dhe fodullekun

Si njohës i psikologjisë duhej të dije se një postim i momentit nuk e definon personin, përndryshe quhet paragjykim.

Por mbetet mendimi yt dhe secili kam mendimin e tij dhe une heq dore nga kjo
Dhe unë e respektoj mendimin tënd. Plotësisht.
 

Tema te Ngjashme

Top