• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Shembet Teatri Kombëtar!

Shembet Teatri Kombëtar. Forca të shumta policie rrethuan gjatë natës ambjentet jashtë Teatrit, ndërsa fadromat mësohet se kanë nisur shembjen e tij

Sic duket nga pamjet e publikuara nga “BalkanWeb”, shembja ka nisur të kryhet nga pjesa ballore e Teatrit Eksperimental, ndërsa më pas është shembur edhe godina e Teatrit Kombëtar.


Balkanweb
 

Comments

Per aq kohe sa nuk Është ne listen e monumenteve te kultures ...
Është njesoj si te prishet teatri i elbasanit e tia vershoj une aty!
I takon banoreve fillimisht qe preken direkt.
Pak rendesi ka kjo pjese se me ate teater eshte bo nje corbe qe askush se di. Gjithsesi nje teater i ri mund te ndertohej diku tjeter dhe ai ekzistuesi te riparohej sepse duam apo sduam mbart histori dhe kjo eshte e pamohueshme.
Eshte naive ta rrotullosh te gjithe muhabetin rreth godines se teatrit sepse dihet fare mire qellimi i prishjes se tij, shfrytezimi i hapesirave rreth teatrit.
 
Pak rendesi ka kjo pjese se me ate teater është bo nje corbe që askush se di. Gjithsesi nje teater i ri mund te ndertohej diku tjeter dhe ai ekzistuesi te riparohej sepse duam apo sduam mbart histori dhe kjo është e pamohueshme.
është naive ta rrotullosh te gjithe muhabetin rreth godines se teatrit sepse dihet fare mire qellimi i prishjes se tij, shfrytezimi i hapesirave rreth teatrit.
Askush nuk diskuton kete pjese ,sesi ju dha zoterise qe do ndertoj godinat aty apo cfare humbet
Jo cdo kush u morr me teatrin si godine ....a thua cfare historie po prishet
Historine e kane bere njerrzit e ne kte rast aktoret, dhe jo ndertesa.
Metropol u be teatri i dyte por nuk frekuentohet
 
Do e rindertojne ashtu sic ishte projekti italian. Kshu qe u mbyll e ky mhb.
Kjo eshte tallesh sumen me popullin. E prish pastaj thuado ta rindertoj diku tjeter./ Qesharake. Ne momentin kur e shemb ke kryer nje krim dhe kete krim nuk e shpeton nga pergjegjesia sado ta lash mu... qe e bere vete!
 
Teatri është i banoreve te Tiranes, sic cdo qytet ka teatrin e tij.
E nese duhej ,duhej te dilnin qytetaret e saj
Cdo ai qe banon ne Durres, elbasan apo kudo me teatrin e tiranes?

Pra te dashur teleshikues, per aq kohe sa cdo gje politizohet , une jam kundra!
Ishte Teatër Kombtar e jo lokal.(dhe mos vazhdo me kte filozofinë e kaçurrelave të kuqe që çfar smë prek mua sësht çështje për mua,t thash mos kte herë)Qeveria i dha truallin bashkisë,e bashkia shembi godinën.Çështja e teatrit ka përfunduar në GJK,kur gjykata kushtetuese të formohet e marr vendim,me shumë mundësi shumë firmëtar do dalin para drejtësisë,në një bot paralele dmth.
 
Ja mo Dariusi nga durresi erdhi, apo skishe me ca vije ti lool
Boll o boll se lat nam lool
Kam kusheriren qe donte te ikte ne durres e takonte te emen dhe e ktheu policia medemek ,zone e kuqe slejohet me dal as me ardh. Shiko ligjin per pandemine qe e kaluan ne kuvend. Po me vjen keq qe te ka ashtu trute partia :p
 
Last edited:
Kjo është tallesh sumen me popullin. E prish pastaj thuado ta rindertoj diku tjeter./ Qesharake. Ne momentin kur e shemb ke kryer Një krim dhe kete krim nuk e shpeton nga pergjegjesia sado ta lash mu... që e bere vete!
Dakort jam. Por me thuaj kush politikan nuk po tall trapin me popullin?! Pra pse duhet une personalisht ti jap rendesi 1 dickaje qe sme perket sepse nuk fitoj asgje domethene tjeter kush perfiton nga kjo gje.

Ka shume arsye ku opozita duhet te mbroje popullin duke filluar nga perkrahja e shtresave ne nevoje nga shkelja e te drejtave te njeriut nga politikat ekonomike te dobeta qe po prekin si individin si biznesin. Pse do te perdoresh prej tyre?
 
po si te vjen turp që genjen . Une jetoj ne Tr. Kam kusheriren që donte te ikte ne durres e takonte te emen dhe e ktheu policia medemek ,zone e kuqe slejohet me dal as me ardh. Shiko ligjin per pandemine që e kaluan ne kuvend. Po me vjen keq që te ka pjerdh trute partia :p
O @Darius informoje cik kte shokun si erdhe na Durresi se kte genjeshtaren se maj dot ne kurriz lool

Dhe nje gje ridi kujdes me termat :)
 
Ne ligjin per pandemine e miratuar kohet e fundit ne kuvend thuhet qe, qytetet qe jan shpall zone e kuqe nuk lejohet te dalin as te hyjne njerezit nga qyteti ne qytet pervec rasteve kur ka leje te posacme pune. Nuk ka sesi te vijne protestuesit nga durrsi pervec atyre qe jane brenda Tiranes dhe ti per ta bere te besueshme genjeshtren ke shkuar ne Kashar qe eshte brenda bashkise te Tiranes 😆
 
Me që ra fjala
-0 diskutim për projektin e ri
-Financimet nuk jan siguru,mendohet që bashkia të marri hua nga banka
-Shqipot po humbin vendet e punës e biznwset e tyre nga pandemia
Akoma vazhdoni të mendoni se u shemb për të ndërtuar një teatër të ri?
Për gjith ata që ende mendojnë se teatri u shemb me qëllimin e madh për të ndërtuar një teatër tjetër.Ndërtimi i teatrit të ri është kopertura e asaj që gjith e dijn por kokëkuqe sduan ta pranojnë.

Inertet e teatrit vjetër,merren nga mjete të një kompanie private me logo bashkie e pa kontraktuar nga bashkia.

Ky bashkëpunim mes veliaj i cili lejon që një kompani private te vendos logot e bashkisë tregon dëmtim të konkurencës ndershme dhe i hap rrugën konkurencës së pandershme,lën të mendosh se tender i teatrit apo nesër edhe i parkigut publik pranë bashkisë do favorizohen.

100074061_3840034866067891_7260040952826298368_o.jpg

Foto e marrë nga një nga kto opozitaret e pëdësë.
 
Ju kam lexuar afër 90% të postimeve dhe ende nuk mora vesh gjë!
Tani, veprimet e qeverisë jo gjithmonë duhet të kenë sens për popullin. Nga ana tjetër, qeveria nuk duhet të veprojë pa e informuar popullin për vendimmarjet. Së paku kështu funksionon këtu ku jetoj unë.
Pastaj, gjithë kjo zhurmë për një objekt që do ri ndërtohet?
Postimi mbi te gjitha postimeve.
 
Meqe nuk u aprovua te sygjerimet po e sjell ktu.

@JordanBelfort11 ajo qe mua me revoltoi ishte qe ju mbroni dhunen kunder grave dhe vajzave ne proteste. U terhoqen zvarr, u dhunuan , u gjakosen , u masakruan vetem pse protestonin dhe ti me sjell nje video te nje polici qe shahet me fjale nga nje protestues mbas gjith ksaj dhuneje? Imagjino te jesh ne ate terror psikologjik dhune dhe si mund te ruash qetesine?Pa pike ndjeshmeri befas u bere i ndjeshem qe nje protestues shau nje polic nga motra. Dakort dhe fjalet nuk thuhen por kjo erdhi si shkak-pasoje. Ndaj dhe une te thashe ty ate fjale gjate debatit per shkak se isha i revoltuar dhe me duk krejtesisht e pavend ndrrhyrja jote ne rrjedhjen e ngjarjeve. Megjithate nuk te citoj , ti ke mendimin tend, je i lire te shprehesh si ta ndjesh. Meqe te ka ber like @Desa 😀, mbase nuk jeton ne Shqiperi qe te ndjeje ket revoltim te brendshem, uroj qe nje dit ta ndjeje dhe te kuptoje se jemi me mish dhe gjak dhe vuajme nga ndjenja e padrejtesise.
Ktu e mbyll agazhimin tim.
 
Meqe nuk u aprovua te sygjerimet po e sjell ktu.

@JordanBelfort11 ajo që mua me revoltoi ishte që ju mbroni dhunen kunder grave dhe vajzave ne proteste. U terhoqen zvarr, u dhunuan , u gjakosen , u masakruan vetem pse protestonin dhe ti me sjell një video te një polici që shahet me fjale nga një protestues mbas gjith ksaj dhuneje? Imagjino te jesh ne ate terror psikologjik dhune dhe si mund te ruash qetesine?Pa pike ndjeshmeri befas u bere i ndjeshem që një protestues shau një polic nga motra. Dakort dhe fjalet nuk thuhen por kjo erdhi si shkak-pasoje. Ndaj dhe une te thashë ty ate fjale gjate debatit per shkak se isha i revoltuar dhe me duk krejtesisht e pavend ndrrhyrja jote ne rrjedhjen e ngjarjeve. Megjithate nuk te citoj , ti ke mendimin tend, je i lire te shprehesh si ta ndjesh. Meqe te ka ber like @Desa 😀, mbase nuk jeton ne Shqiperi që te ndjeje ket revoltim te brendshem, uroj që një dit ta ndjeje dhe te kuptoje se jemi me mish dhe gjak dhe vuajme nga ndjenja e padrejtesise.
Ktu e mbyll agazhimin tim.
🙏👏
 
Meqe nuk u aprovua te sygjerimet po e sjell ktu.

@JordanBelfort11 ajo që mua me revoltoi ishte që ju mbroni dhunen kunder grave dhe vajzave ne proteste. U terhoqen zvarr, u dhunuan , u gjakosen , u masakruan vetem pse protestonin dhe ti me sjell një video te një polici që shahet me fjale nga një protestues mbas gjith ksaj dhuneje? Imagjino te jesh ne ate terror psikologjik dhune dhe si mund te ruash qetesine?Pa pike ndjeshmeri befas u bere i ndjeshem që një protestues shau një polic nga motra. Dakort dhe fjalet nuk thuhen por kjo erdhi si shkak-pasoje. Ndaj dhe une te thashë ty ate fjale gjate debatit per shkak se isha i revoltuar dhe me duk krejtesisht e pavend ndrrhyrja jote ne rrjedhjen e ngjarjeve. Megjithate nuk te citoj , ti ke mendimin tend, je i lire te shprehesh si ta ndjesh. Meqe te ka ber like @Desa 😀, mbase nuk jeton ne Shqiperi që te ndjeje ket revoltim te brendshem, uroj që një dit ta ndjeje dhe te kuptoje se jemi me mish dhe gjak dhe vuajme nga ndjenja e padrejtesise.
Ktu e mbyll agazhimin tim.
Dhe kjo te jep te drejten te ofendosh dike?
Ja mua sma ndjen hic psh se ke rreh policia
Kush kujton se je ti dhe ku e gjen te drejten morale ( se te drejte tjeter as ne enderr se gjen) te me etiketosh mua sipas midese tende?
Se kush jam une apo cdo antare ktu nuk eshte puna jote!
Personi qe duhet te te interesoj eshte Ridexx dhe aq!
Kujdes sepse heren tjeter sdo tolerohesh


@JordanBelfort11 kerkoj une ndjese per mosmarrjen masa, pasi skemi qene te vemendshem

Mesoni te debatoni me kulture , sepse nuk eshte debat kur mundohesh te ulesh personkn tjeter. Ne cdo fjale qe nxirrni perfaqesoni veten dhe intelektin tuaj!
 
Rendesi ka se do te ndertohet i teater i ri modern.
Zakonisht, suedezet flasin para se te ndodhe — pasi te ndodhe, e mbyllin si teme.

Ketu lexoj te kunderten, nuk shoh debat te mirefillte pos tifoze per krere partish.

Tashi duhet ecur perpara, te shihni si do veprohet me tej — do ndertohet apo jo dhe tek atehere vihet re edhe qellimi i shembjes se teatrit.
 
Top